alexa
Fifa Manager 13
Fifa Manager 13, 2002 yılından bu yana kullanıcılar ile buluşan serinin pek çok özellik anlamında gelişmiş ve yeni teknolojiler içeren oyunu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fifa Manager 13 satın alma işleminizden sonra origin cd key olarak teslim edilmektedir.
108
Standart (Standard) Taktik Rehberi !
Ekin G.
5 Mart 2015 01:18
Çevirisi:

Bu, tüm maç stratejilerinden muhtemelen en önemli olanı, risk almanın ve karşılık vermenin dikkatlice dengelenmesiyle bir menajere daha özelleştirilmiş bir taktiksel plana geçmeden önce maçın durumu ve takımın ne kadar iyi oynadığı hakkında değerlendirme imkanı sağlar.

Bu, tüm denk maçlar için ideal bir başlangıç stratejisidir; menajer, maçı dikkatlice izleyerek daha agresif veya dikkatli olmaya ya da işler iyi gidiyorsa standart yaklaşıma sadık kalmaya karar verebilir.

Nasıl Bir Oyun Stratejisidir?

Oyunun her iki yönünün de dengelendiği oyun stratejisidir. Takım, savunma ve hücumu eşit oranda düşünür. Tüm oyuncular asli görevlerinin yanında ön yada arka bölgeye destek sağlarlar.

Ne Tür Maçlar İçin Uygundur?

Kendi sahanızda sizden çok daha güçlü takımlara karşı oynadığınız maçlar dışında tüm maçlar için kullanılabilir. Deplasmanda ise denk veya daha zayıf takımlara karşı kullanılabilir. Maçın ilk bölümünde rakibi tartıp daha sonra duruma göre başka bir stratejiye geçmeyi düşündüğünüz maçlarda da başlangıç stratejisi olarak tercih edilebilir. Derbi maçları için de uygun bir stratejidir.

Ne Tür Oyuncular Gerekir?

Çalışkanlık (Work Rate) ve Takım Oyunu (Teamwork) özellikleri yüksek seviyede olan oyuncular daha faydalı olacaktır. Ayrıca takımın genelinde Mental özellikler çok düşük olmamalıdır.

Avantajları Nelerdir?

Rakibi tartma imkanı sağlar. Savunma ve hücumun eşit oranda düşünülmesiyle gol yeme riski ile gol atma şansı arasındaki denge sağlanır. En önemli avantajı ise neredeyse tüm takımlar için uygun bir oyun stratejisi olmasıdır.

Dezavantajları Nelerdir?

Oyunun her iki yönünü de dengelediği için gol yeme ve gol atma ihtimallerinizi ne çok azaltıyor ne de çok yükseltiyor. Bunlar belirli bir seviyede kaldığı için biraz daha rastlantısal (oyunculara bağlı) bir oyun oluyor. Ayrıca oyuncularınızın çoğunun çift yönlü oynayabilen oyuncular olmasını gerektiriyor.

Hangi Oyun Felsefeleriyle Kullanılması Uygundur?

Rigid, Balanced, Fluid

Oyuncuların Görev Dağılımı Nasıl Olmalıdır?

En az 3 en fazla 4 defans görevi
En az 3 en fazla 4 destek görevi
En az 2 en fazla 3 atak görevi

Varyasyonlar:
3 defans 4 destek 3 atak
4 defans 3 destek 3 atak
4 defans 4 destek 2 atak

Tavsiye edilen: 3 defans, 4 destek, 3 atak

Verimliliği Nasıl Arttırılabilir?

“Ne tür oyuncular gerekir” kısmında yazdığımız özellikleri (mental özellikler dahil) yüksek oyuncular verimi bir hayli arttıracaktır.
Cevap bulunamadı.