alexa
Fifa Manager 13
Fifa Manager 13, 2002 yılından bu yana kullanıcılar ile buluşan serinin pek çok özellik anlamında gelişmiş ve yeni teknolojiler içeren oyunu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fifa Manager 13 satın alma işleminizden sonra origin cd key olarak teslim edilmektedir.
190
Starting Strategy (Başlangıç Stratejisi)
Ekin G.
5 Mart 2015 01:10
Başlangıç stratejisi ya da oyun stratejisi, takımımızın hangi mantıkla oynayacağını belirler. Defansif, Standart ve Ofansif olmak üzere 3 ana kategoriye ayrılır.

Hangi Komutlara Etki Eder?

Oyun stratejisi oyuncuların Mentalite, Pas ve Pres komutlarında bazı değişiklikler gerçekleştirir.

Defansif stratejilerde tüm oyuncuların mentalite ve pres komutları düşürülür. Ofansif stratejilerde ise arttırılır.

Defansif stratjilerde savunma oyuncuları direkt, hücum oyuncuları ise kısa paslarla oynar. Ofansif stratejilerde ise tam tersi olur.
Çevirisi:

Bu stratejinin hedefi; boşlukları azaltarak, tempoyu düşürerek, topu ayağında tutarak, mümkün olduğunca çok zaman geçirerek ve risksiz durumlar dışında topu tehlike bölgesinden uzağa göndererek rakibi engellemektir.

Defansif Maç Strateji’sinin aksine, kontrataktan gol atmaya bakılmaz, sadece gol yememeye çalışılır.

Topla oynama ve engellemenin öncelik olduğu kadar, normal şartlardan daha fazla oyuncu topun arkasında tutulur.

Nasıl Bir Oyun Stratejisidir?

Tek amacın gol yememek olduğu bir oyun stratejisidir. Sahaya yayılım çok yakın tutularak boşluklar azaltılır. Tempo mümkün olduğunca düşürülür. Top oyun dışındayken oyuncular topu oyuna sokmak için çok ağır davranır.

Ne Tür Maçlar İçin Uygundur?

Öncelikle, herhangi bir maçın tamamında kullanmak için uygun değildir. Maçların son bölümlerinde skoru korumaya çalıştığınız zamanlarda kullanmanız için uygundur. Bazı maçlarda rakipten çok baskı yiyip gol yiyeceğinizi hissettiğiniz zamanlarda da baskıyı gol yemeden atlatma amacıyla kısa bir süreliğine kullanılabilir.

Avantajları Nelerdir?

Tek avantajı skoru korumanızı sağlamak olabilir.

Dezavantajları Nelerdir?

Bu stratejiyi uyguladığınızda oyun hakimiyeti tamamen rakip takıma geçer ve maç sizin sahanızda oynanır. Gol yeme ihtimalinizi azaltmış olsanız da yoğun baskı yersiniz. Gol atma şansınız neredeyse hiç kalmaz.

Hangi Oyun Felsefeleriyle Kullanılması Uygundur?

Very Rigid, Rigid

Cevap bulunamadı.