alexa
Fifa Manager 13
Fifa Manager 13, 2002 yılından bu yana kullanıcılar ile buluşan serinin pek çok özellik anlamında gelişmiş ve yeni teknolojiler içeren oyunu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fifa Manager 13 satın alma işleminizden sonra origin cd key olarak teslim edilmektedir.
163
Tüm Hatlarıyla Yüklenme (Overload) Rehberi !
Ekin G.
5 Mart 2015 01:24
Çevirisi:

Bu strateji, bir gol bulmak ve denemek için herşeyi göze almanız gereken durumlar için kullanılır.

Topa yeniden hakim olmayı hedefleyen bir defansif stratejiyle desteklenen ultra yüksek tempo ve hücuma yönelik ultra direkt paslarla rakip kaleye yüklenmeyi hedefler.

Gol fırsatları yaratma ve deneme için oyuncuları yoğun bir şekilde ileriye göndermeye odaklanır.

Nasıl Bir Oyun Stratejisidir?

En güzel tanımını “ya herro, ya merro” diyerek yapabiliriz. Tek amacın gol atmak olduğu, temponun en yüksek, zaman geçirmenin en düşük olduğu bir stratejidir. Uzun direkt paslarla bir an önce rakip kaleye gitmek düşünülür. Savunma hattı çok önde kurulur ve dönen topların biran önce karşılanıp yeniden hücuma kazandırılması amaçlanır.

Ne Tür Maçlar İçin Uygundur?

Hiçbir maçın tamamında kullanmak için uygun değildir. Gol atmak zorunda olduğunuz zamanlarda sadece kısa bir süre o da maçın son bölümünde olmak üzere kullanmak gerekir.

Avantajları Nelerdir?

Herhangi bir avantajı yok, sadece her takımın kullanabileceği bir maç sonu stratejisi olmasını bir avantaj olarak sayabiliriz.

Dezavantajları Nelerdir?

Organize hücum edilmediği için rakip savunmanın tehlikeleri kolayca savuşturabilmesi ilk akla gelen dezavantajıdır. Bu da tabi ki zaman kaybını beraberinde getirmektedir. Çok nadir sonuç veren bir strateji olmakla birlikte gol yeme riskinizi de kat kat arttırır.

Hangi Oyun Felsefeleriyle Kullanılması Uygundur?

Fluid, Very Fluid

Oyuncuların Görev Dağılımı Nasıl Olmalıdır?

En fazla 3 defans görevi
En az 2 en fazla 3 destek görevi
En az 5 atak görevi

Varyasyonlar:
2 defans 3 destek 5 atak
3 defans 2 destek 5 atak

Tavsiye edilen: 3 defans, 2 destek, 5 atak

Verimliliği Nasıl Arttırılabilir?

Maç içi kenar komutlarından Topu Ceza Alanına Şişir (Pump Ball Into The Box) ve Daha Çok Risk Al (Take More Risks) komutları kullanılarak verim alınabilir. Uzun boylu oyuncular ileriye gönderilerek (gerekirse forvette defans oyuncuları kullanılarak) ortalardan gol atma şansı yükseltilebilir.

Oyun Stratejilerinin Genel Değerlendirmesi:

Oyun felsefesi seçimine kadro yapınıza göre karar vermeniz gerekirken, oyun stratejisine ise maçın kimin sahasında olduğu, rakibin gücü, alınması gereken skor gibi etkenleri değerlendirerek karar vermelisiniz.

Oyun Felsefeleri ve Oyun Stratejileri Genel Değerlendirme:

Oyun stratejisi maçtan maça değişebilir ama oyun felsefesi sürekli benimsenmelidir. Çünkü; strateji rakibe göre belirlenirken felsefe kadro yapısına göre belirlenir.

Hangi Oyun Felsefesi Hangi Oyun Stratejisine Uygundur?

Kapanacağınız maçlarda mantık olarak oyuncularınızın fazla hareketli olmalarını istemezsiniz, pozisyonlarını korumalarını istersiniz. Dolayısıyla Kapanma (Contain) yada Defansif (Defensive) oyun stratejileri için Çok Katı (Very Rigid), Katı (Rigid) veya Dengeli (Balanced) arasından bir tercih yapmak daha mantıklıdır.

Kontratak (Counter) oynayacağınız maçlarda oyuncular çok hareketli olursa savunmada açıklar verir, yerlerinde çakılı oynarlarsa hücuma etkili çıkamazsınız. Bu durumda Katı (Rigid) veya Dengeli (Balanced) en iyi seçim olarak görünüyor. Ancak gerekli özelliklerde oyunculara sahipseniz Akışkan (Fluid) felsefesini de kullanmaktan çekinmeyin.

Standart (Standard) oyun anlayışında ise kadro yapınıza uygun olan oyun felsefesini benimsemeniz yerinde olacaktır. Katı (Rigid), Dengeli (Balanced) veya Akışkan (Fluid) seçeneklerinden birisi olabilir.

Ofansif oynayacağınız maçlarda oyuncuların hareketliliği şarttır. Dolayısıyla Kontrollü Atak (Control) oyun stratejisi için Dengeli (Balanced), Akışkan (Fluid) veya Çok Akışkan (Very Fluid) seçeneklerinden birisi uygun olacaktır. Atak (Attacking) oyun stratejisi içinse daha fazla hareketlilik gerektiğinden (Fluid) veya kadro yapınız uygunsa Çok Akışkan (Very Fluid) öncelikli tercihiniz olabilir. Yüklenme (Overload) stratejisi için ilk akla gelen ve en mantıklısı Çok Akışkan (Very Fluid) olsa da size enteresan gelecek belki ama Katı (Rigid) oyun felsefesini de deneyebilirsiniz.

Tabi ki yukarıda yazılanlara bağlı değilsiniz. Rol dağılımlarını etkili şekilde ayarlayıp oyuncu komutlarını özelleştirerek oyun stratejileri ve felsefelerinden istediğiniz herhangi birer tanesini birlikte kullanabilir hatta çok çok iyi verim alabilirsiniz.
Cevap bulunamadı.