alexa
Fifa Manager 13
Fifa Manager 13, 2002 yılından bu yana kullanıcılar ile buluşan serinin pek çok özellik anlamında gelişmiş ve yeni teknolojiler içeren oyunu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fifa Manager 13 satın alma işleminizden sonra origin cd key olarak teslim edilmektedir.
115
Very Fluid (Çok Akışkan)
Ekin G.
5 Mart 2015 01:05
Çevirisi:

Bu felsefede, çok akışkan bir sistem içerisinde tüm oyunculardan oyunun tüm aşamalarına katkıda bulunmaları beklenir.

Oyunu okuma yeteneklerine ve her birinin doğru zamanda her aşamanın içine ve dışına yer değiştirme hareketliliğine güvenilen oyuncularla, hücumcular savunma yapabilmek ve savunmacılar atak yapabilmek zorundadır.

Oyunculara yüksek seviyelerde yaratıcılık özgürlüğü verilmesiyle takım serbest-akışkan bir futbol oynamaya teşvik edilir.

Nasıl Bir Oyun Felsefesidir?

Tamamen oyuncuların mental yaklaşımlarına odaklı bir oyun felsefesidir. Oyuncular oyunun tüm yönlerine katkı yapmakla görevlidir. Savunma oyuncularının hücum, hücum oyuncularının da savunma yapabilecek yeterlilikte olması gerekir. Oyunculara yüksek seviyelerde yaratıcılık özgürlüğü verilir. Sistem, oyuncuların oyunu okuyabilme yeteneklerine ve hareketliliklerine bağlıdır.

Ne Tür Kadrolar İçin Uygundur?

Sadece çok yüksek kalitede kadrolar için uygundur demek doğru olur. Oyuncuların öncelikle ve öncelikle Kararlar (Decisions) özellikleri mutlaka yüksek seviyede olmalıdır. İkinci olarak Takım Oyunu (Teamwork) ve Çalışkanlık (Work Rate) yüksek olmalıdır. Önsezi, Topsuz Oyun, Dayanıklılık özelliklerinin yanısıra Hız özellikleri de iyi düzeyde olmalıdır. Savunma oyuncularının teknik ve pas, hücum oyuncularının ise Top Kapma ve Agresiflik özellikleri vasatın altında olmamalıdır. Kısacası özellikleri Gerrard veya Lampard gibi “Komple Futbolcu” tanımına uyan oyunculardan kurulu bir kadronuz olmalıdır.

Avantajları Nelerdir?

Toplu hücum, toplu savunma yapılmasını sağlar. Oyuncuların yeteneklerini maksimum derecede kullanabilmelerini sağlar. Oyuna üst seviyede tempo ve hareketlilik katar. Rakibe sürekli ve etkili pres yapılmasını sağlar.

Dezavantajları Nelerdir?

Tüm oyuncuların üst seviyede olmasını gerektirmesi, dolayısıyla her takıma uygun bir sistem olmaması en önemli dezavantajlarından biridir. Yüksek hareketlilik sonucu oyuncular yerlerini kaybettiğinde ciddi savunma boşluklarına yol açabilir. Oyuncular yüksek seviyede kondisyon tüketirler ve normalden çok daha fazla yorulurlar. Bir başka dezavantajı; kadronun tamamı yeterli düzeyde olsa da maçta 2-3 oyuncunun gününde olmaması sistemin işleyişini bir hayli etkileyebiliyor.

Hangi Oyun Stratejileriyle Kullanılması Uygundur?

Attacking, Overload

Verimliliği Nasıl Arttırılabilir?
Cevap bulunamadı.