alexa
Fifa Manager 13
Fifa Manager 13, 2002 yılından bu yana kullanıcılar ile buluşan serinin pek çok özellik anlamında gelişmiş ve yeni teknolojiler içeren oyunu olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fifa Manager 13 satın alma işleminizden sonra origin cd key olarak teslim edilmektedir.
110
Very Rigid (Çok Katı) Rehberi !
Ekin G.
5 Mart 2015 00:48
Çevirisi:

Bu felsefeyle, her bir oyuncunun çok katı bir sistem içerisinde oyunun sadece tek bir aşamasına odaklanması beklenir.

Defanslar sadece defans aşamasından, orta sahalar sadece bağlantı aşamasından ve forvetler de sadece hücum aşamasından sorumludur.

Oyunculara düşük yaratıcılık özgürlüğü verilmesiyle takımdan maç boyunca düzeni koruyarak çok dikkatli ve kontrollü bir futbol oynaması beklenir.

Nasıl Bir Oyun Felsefesidir?

Çok katı, disiplinli ve kontrollü oyuna dayalı bir oyun felsefesidir. Kullanım amacı; takımın maç boyunca oyun düzenini korumasıdır. Oyuncular sadece kendilerine verilen görevlere odaklanırlar. Savunmacılar sadece savunma yapmaktan, hücumcular ise sadece hücum yapmaktan sorumludur. Orta saha oyuncuları her iki bölüme de destek verirler ancak bu destek daha çok pas akışını sağlamak şeklinde sınırlıdır.

Ne Tür Kadrolar İçin Uygundur?

Mental özellikleri çok düşük oyunculardan kurulu kadrolar için uygundur. Fiziksel yetersizliği daha doğrusu kondisyon sıkıntısı olan takımlar için de kullanılabilir. Diğer yandan, mental ve tekniksel özellikleri üst düzey oyuncuların bu yeteneklerini sahaya yansıtmalarını kısıtlar.

Avantajları Nelerdir?

Mental özellikleri düşük oyuncuların saha içerisindeki verimini arttırır. Oyuncuların kondisyonlarını daha ekonomik kullanmalarını, dolayısıyla takımın maç sonuna kadar daha diri kalmasını sağlar. Oyuncular sadece sizin istediklerinizi (komutlarda verdiğiniz talimatları) yapar, ya da en azından yapmaya çalışırlar. Oyuncular mevkilerini pek terketmeyecekleri için mevkisel boşluklar oluşması ihtimali minimum düzeye indirilmiş olur. Dolayısıyla rakip oyuncuların boş alan bulma şansları azaltılır.

Dezavantajları Nelerdir?

En büyük dezavantajı mevkiler arası yardımlaşmayı düşürmesidir. Savunmacılar ataklara, forvetler ise takım savunmasına hiç katkı yapmazlar. Ne kadar sayıda forvet oyuncusu oynatırsanız top rakipteyken o kadar eksik sayıda oyuncuyla savunma yaparsınız. Orta sahaların da savunma ve forvete verdiği destek sınırlıdır. Rakibe az pres yapılır. Ayrıca Teknik ve/veya Mental özellikleri yüksek oyuncuların yaratıcılıkları oldukça düşer. Forvete kısıtlı destek olduğundan ofansif gücünüz düşer.

Hangi Oyun Stratejileriyle Kullanılması Uygundur?

Contain, Defensive, Counter

Verimliliği Nasıl Arttırılabilir?

Bazı oyuncuların oyuncu komutlarında düzenlemeler yaparak verimi arttırabilirsiniz. Örneğin takımın geneli mental özellikleri düşük oyunculardan kurulu olduğu için bu sistemi kullanıyorsanız fakat tekniksel ve mental açılardan 1-2 tane iyi düzeyde oyuncunuz varsa, bu oyunculara saha içerisinde daha fazla özgürlük vererek sistemin verimini arttırabilirsiniz.
Cevap bulunamadı.