alexa
FM 2014
Football Manager 2014 oyununun en önemli özelliği ise gerçek hayatla birebir orantılı olması. Yani günümüzdeki tüm ligler ve tüm takımlar oyunda yer alıyor.  Football Manager 2014 Cd Key aldiginizda Football Manager 2014 Steam Cd Key 'ine sahip olursunuz ve Steam platformundan aktif edebilirsiniz.
186
BİRAZ BİLGİ -3
eray ö.
4 Şubat 2015 12:57

Buraya bir adam alarak transfer gibi işlerin sorumluluğunu üzerinizden atabiliyorsunuz. Burası biraz her şeye kafa yormak istemeyenler için düşünülmüş. Aynı oyunun diğer modu, FM Classic gibi.FM Classic aslında Handheld'de uzun süredir olan mod. Burada maçları geçebiliyorsunuz, transferleri, antrenmanı, hatta isterseniz taktik dışında her şeyi çalışanlarınız hallediyor ve siz sadece maçlara, skorlara odaklanıyorsunuz. Bu şekilde hızlı hızlı bir haftada 20 sezon geçebilmek mümkün. Ama tabii bu daha çok "20 sene oynayayım, istatistik biriktireyim" diyecekler için. Emek verip meyvesini alacak denli geniş bir süreç yok ve dolayısıyla bu tatmini yaşayamıyorsunuz. FM'nin olayı da 15 yaşında bulduğunuz adamı Dünya Kupası finalinde görmek olduğu için bu moda "FM Lite" diyebiliriz olsa olsa. 

Diğer mod "Challenge" da ayrı bir kafaya hizmet ediyor. Challenge'da "Küme düşme potasındasın, bitime altı hafta var, BAŞLA" şeklinde işleyen bir sistem var. Beta incelemesinde modun kendisine bir mâna bulamadığımdan söz etmiştim ama sanırım oyunu oynamaya devam ettikçe buldum. Ana moddan sıkıldığınızda, yani gerçekten "artık FM oynamayayım" noktasına geldiğinizde Challenge modu oyuna ikinci bir bahar oluyor. FM'den sıkılmanızın sebeplerine göre değişir ama eğer düz tabiriyle "yorulmak" ise sebep, Challenge'ı da "aktif dinlenme" sayabiliriz.O zaman ahiret sorusuna geri dönelim. Bu oyunu oynamalı mısınız? Bu oyun iyi mi? FM 2013'ten ileri gidilen noktaların olduğu kesin, geriye giden pek şey de yok. Yalnız Sports Interactive'in eklediği hiçbir şey hayranlık uyandırmıyor. FM yine FM, kalitesinden pek bir şey kaybetmiyor ama, dürüst olalım, pek de fazla bir şey eklemiyor. O yüzden cevaplar basit, evet, oyun iyi, ama eğer geçtiğimiz senelerde bir şekilde FM'den sıkıldıysanız, geri dönmeniz için çok da iknâ edici bir argüman değil FM 2014. Ama eğer sıkılmadıysanız zaten spotta da dediği gibi, ekran başındaki basın toplantılarına devam...

Cevap bulunamadı.