alexa
Football Manager 2015
Her ne kadar ilk bakışta sıradan bir futbol taktik uygulama oyunu olarak görülse de aslında içsel yapısı ile profesyonel istatistik programlarına taş çıkartan Football Manager oyunları, 2015 yapımı ile birlikte söz konusu niteliğini mümkün olan en üst noktaya taşımayı hedeflemekte. FM 2015 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
7639
FM Oyun İçi Editör Özellikleri
çağrı c.
21 Aralık 2014 18:31


Hepimizin bildiği üzere bu seride FM oyun içi düzenleme yapabileceğimiz editör'ü bize sunmuş. Peki bu editör'ün özellikleri neler ?''Düzenlemeye başla'' butonuna tıkladığımızda kişisel bilgilerimizi (doğum yerimiz, doğum tarihimiz)gibi şeyleri değiştirebiliyoruz. Bunun yanında kulüpten aldığımız maaş ve kontrat süremizi de uzatıp kısaltma gibi şeylere de sahibiz.Bu kısımda da kişisel detayları değiştirmemiz için bir olanak sağlanmış. Bu adımları izlediğinizde karşınıza :Bu ekran çıkıyor burada, İsim-soyad, Milli maç-milli gol gibi şeyleri de değiştirebiliyoruz.Kişisel özelliklerinizi arttırmak istiyorsanız ise bu adımı izlemeniz gerekiyor. ''Yardımcı ekip detaylarını değiştir'' dediğinizde karşınıza : Bu ekran geliyor. Bu kısımda kişisel itibarınızı arttırıp dünya çapında bir menejer olmanızı sağlayabilirsiniz. Gelelim takım özelliklerini nasıl arttıp düşürebileceğinize.

Takıma genel bakış sayfasına girip ''Anahtar'' işarete tıkladığımızda zaten 1 tane seçenek çıkıyor önümüze ''Kulüp detaylarını değiştir'' seçeğine tıkladığınızda :Ekranı açılıyor buradan takımın ; İtibar, kulüp seyircisi, transfer bütçesi,maaş bütçesi, tesislerin bilgileri (Stadyum ismi, kapasite bilgileri, alt yapı tesislerini daha da güçlendirme vb.) ve taktiksel özelliklerinde değişiklikler yapabiliyoruz.Takımda herhangi bir oyuncunun profiline girip ''Anahtar'' simgesine tıkladığımızda bu seçenekler açılıyor önümüze.

Düzenlemeye Başla''Düzenlemeye başla'' dediğimizde oyuncunun özelliklerinde değişiklikler yapabiliyoruz. Oyuncunundoğum tarihi, aldığı maaş gibi özellikleride arttırmak veya düşürmek mümkün.

Buradan oyuncunun moral'ini de dilediğimiz şekilde ayarlayabiliyoruz.

Kendi Kulübüme Gönder : Henüz deneme fırsatım olmadı ancak 2. bir takımı daha yönetiyorsanızoyuncuyu direk o takıma yollamanız mümkün oluyor. Tek takım yönettiğinizde bu seçenek zaten kapalı halde oluyor.

Başka kulübe gönder :


Bu seçeneği seçtiğimizde önümüze göndermek istediğimiz kulübü aratacağımız bir kutucuk açılıyor ve takımı aratıp işaretleyerek direk oyuncuyu o takıma yollama şansımız oluyor.

Bunun işe yarayacağı durumlarda istemediğiniz ve giderken sizden para koparmaya çalışan oyuncuları bu şekilde yollayabilme şansınız oluyor.

Tüm Cezaları Kaldır : Cezalı olan oyuncunuzun profiline girip, anahtar'a tıkladığınızda bu seçenek aktif oluyor ve tıklayıp cezasını kaldırabiliyorsunuz.

Tüm Sakatlıkları Çıkart : Ceza durumunda olduğu gibi sakat oyuncumuza girip bu seçeneğe tıkladığımızda oyuncumuzun sakatlığı geçiyor.

Tüm Mutsuzları Çıkart : Mutsuz oyuncumuza girip bu seçenek ile oyuncunun moralini en iyi duruma getirebiliyoruz.

Oyuncu Özellik Detaylarını Değiştir


Bu seçenek ile oyuncunun sadece editörden ayarlayabildiğimiz CA-PA değerlerini ve oyun içi değiştirilmesi mümkün olmayan Oyun tercihleri, mevki değerleri gibi özellikleri ayarlayabiliyoruz.

Oyuncunun Kişisel Detaylarını Değiştir


Bu kısımdan oyuncunun isim-soyad ve milli maç değerlerini değiştiriyoruz. Aynı şekilde dilersenizMilli takımdan emeklilik gibi durumlarına da etki edebiliyoruz.


Quote Originally Posted by PaVLeNKo View Post


Ahmet Hakan G.
21 Aralık 2014 18:33
güzel olmus