alexa
Football Manager 2015
Her ne kadar ilk bakışta sıradan bir futbol taktik uygulama oyunu olarak görülse de aslında içsel yapısı ile profesyonel istatistik programlarına taş çıkartan Football Manager oyunları, 2015 yapımı ile birlikte söz konusu niteliğini mümkün olan en üst noktaya taşımayı hedeflemekte. FM 2015 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
2241
Kenar Talimatları Rehberi
çağrı c.
22 Aralık 2014 20:32
'Ayağa Pas' talimatı, oyuncularınızı boşa kaçırmak için adam arama gibi şeyler yerine, takım arkadaşının direk ayağına pas atmak için oyuncuları yönlendirir. Takımınız daha fazla teknik ve isabetli pas atan oyunculardan kuruluysa bunu tercih etmek idealdir ve böylece karşı takımın topu alabilmek adına boşluk yaratmasına sebep olursunuz.
'Rakip Ceza Alanına Paslaşarak Gir' kenar talimatı, oyuncularının yaratıcı ve sabırla hücum yerleşimini denemelerini sağlar. Kaliteli oyun kurucuları ve etkili pasörlere sahip bir takım için bunun kullanılması idealdir ama bu strateji savunmayı iyice geriye yaslamış ve iyi organize olan takımlara karşı pek işe yaramayabilir.
'Daha Çok Risk Al' kenar talimatı, oyuncularının gol arayışı için risk almalarını sağlayacaktır ve bu yüzden savunma oyuncuları sorumluluklarını fazla önemsemeyecektir. Bu strateji oyunun sonlarına doğru gol kovalamak için kullanılırken, takım genellikle geride daha az sayıda oyuncu bırakacaktır (maçın sonlarına doğru takım stratejisi 'Yüklen' olarak kullanılırsa duran toplarda kaleciler de buna dahildir).
'Topu Kanatlara Yolla' komutuyla, oyuncularınız, topu tehlike anında uzaklaştırmaya çalışırken çizgiye yakın yerlere oynamalarını sağlar. Topu kalenizden uzak tutmak istiyorsanız bu talimatı uygulamak idealdir. Ayrıca hızlı kanat oyuncularına sahipseniz iyi bir kontra atak yakalama fırsatı bulabilirsiniz.
'Geriye Yaslan' komutu, defans oyuncularınızın iyice geriye yaslanmasını, geri kalan oyuncuların da kendi sahanıza yığılmasını sağlar. Karşı takıma karşı direnç göstermek için kullanılan bu talimatı, son dakikalarda veya daha iyi takımlara karşı oynarken kullanıp, onları yıldırmak için kullanabilirsiniz.
'Kanatları Kullan' talimatıyla, oyuncularınız oyunu daha geniş alana yayarak, kanat oyuncularına topu aktarır ve akınlar kanattan gelişir. Etkili kanat oyuncularına sahip olduğunuzda veya rakip takımın kanat oyuncuları aksadığında bu direktifi kullanmak gayet mantıklı olacaktır.
'Göbekten Oyna' kenar talimatı, oyuncuları sahanın ortasından oyunu kurmaya çalışmalarını denemelerini sağlar. Karşı takımın orta sahasında veya savunmanın ortasında sorun yaşıyorsa bu direktifi kullanmak idealdir.
'Topu İleri Oyna' talimatı oyuncuları topu bir an önce rakip yarı sahasına taşıma konusunda teşvik eder. Özellikle takımın maçı geride götürürken ve gole ihtiyaç olduğunda bu direktifi kullanmak uygun olur.
'Topa Dal' komutu ile oyuncularınız, top rakibinizdeyken, topu onlardan almak için daha sert hamlelerde bulunacaktır. Böylece psikolojik olarak ve fiziksel olarak oyuncularınızın kendilerini daha avantajlı durumda olduklarını hissetmelerini sağlarsınız.
'Rakibi Rahatsız Et' komutuyla birlikte oyuncularınız, topu kazanmak için rakibe sürekli pres uygular. Oyuncularınız yüksek dayanıklılığa sahip ise bu komutu uygulamak ideal ve yararlı olur.
'Çok Bekletmeden Orta Yap' komutuyla oyuncularınızın kanatta topla buluştuktan sonra, topla fazla oyalanmadan orta yapmalarını denemelerini sağlatır. Uzun boylu ve ön sezileri kuvvetli olan ve top geldiğinde ilk hamleyi yapabilecek kapasitede oyunculara sahipseniz bu direktifi kullanmanız ideal olur.
'Bekleri İleri Çıkart' kenar talimatı, kanat oyuncularını, topu tutmaları ve beklerin hücum yerleşimine katılmaları için beklemeleri konusunda cesaretlendirir. Bu direktifi zorlu savunmaların direncini kırmak için, eğer elinizde etkili bekler varsa kullanmanız ideal olacaktır.
'Koşu Yoluna Pas Yap' talimatıyla, topa sahip olan oyuncunuzun, takım arkadaşının ayağına pas atmak yerine, önündeki boş alana pas atmayı tercih etmesini sağlatacaktır. Eğer takımınızda açık alanda topa hızıyla yetişebilecek ve rakip oyuncuyu hızıyla ekarte edebilecek oyuncularınız varsa bu talimatı kullanmak mantıklı olacaktır.
'Dar Alanda Oyna' kenar talimatı, oyuncularınızı sahanın daha dar bir alanını kullanmaya ve oyunun genelini orta kısımlarda oynamaya teşvik eder. Bu taktik, en etkili oyuncularınız orta alanda oynayan oyuncularınız olduğunda veya rakibiniz orta sahanın ortasında ya da savunmanın ortasında sıkıntı çektiği zamanlar ideal olarak kullanılır. Bu ayrıca takımınızın savunmasını daha da güçlendirir ve rakip takımı kalenizden uzak tutmaya yarayabilir.
'Defanstan Kısa Pasla Çık' komutuyla defans oyuncularınız topu şişirmek yerine kısa pasla oyuna yön vermeyi dener.
'Ara Pasıyla Savunma Arkasına Sark' komutuyla, oyuncularınız, bireysel yetenekleriyle savunmayı yarmaya çalışmak yerine, atılacak paslarla savunmanın arkasına sarkmaya çalışacaktır. Pas özelliği iyi olan, yaratıcı ve tekniği yüksek oyunculara sahipseniz bu özelliği kullanmak yerinde olacaktır.
'Geniş Alanda Oyna' talimatı oyuncularının çok organize bir savunma karşısında onları rahat olduğu bölgeden çıkartıp, savunmanın verdiği boşluklardan faydalanma konusunda teşvik eder.
'Ceza Sahasına Uzun Oyna' komutuyla, oyuncularınız, verdiğiniz temel taktikleri görmezden gelerek, topu bir an önce ceza sahasına şişirerek veya hızlı diğer alternatiflerle rakip kaleye yaklaşma girişimlerinde bulunur. Gole ihtiyacınız olduğu dakikalarda bunu kullanmanız idealdir.
'Savunmayı İleriye Çıkart' kenar talimatıyla, savunmacılar, savunma çizgisini ileride kurmalarına teşvik edilir ve takımını rakibin kalesine yakın oynamaya zorlar. Bu da takımının önde basmasına etki eder. Böylece rakibin oyun alanı daralır ve oyun rakip sahaya yıkılır.
'Rakip Savunmanın Üstüne Git' talimatı, oyuncularınızı atak yaparken rakip defansın üstüne üstüne top sürmelerini denemelerini sağlatır. Hızlı, çevik ve iyi top sürebilen, rakibini bu özellikleriyle ekarte edebilen adamlara sahipseniz bu talimatı kullanmak çok yararlı olacaktır.
'Kaleyi Gördüğünde Vur' komutuyla, oyuncularınız fırsat bulur bulmaz kaleyi yoklar. Bitiricilik özelliği yüksek olan oyuncularınız bulunuyorsa bu direktifi kullanmanın faydalarını görebilirsiniz.
'Katı Savunma Uygula' kenar talimatı, oyuncularının savunma yaparken, katı diziliş biçimlerine odaklanmışken ve rakibin boş alan oluşturmasını zorlaştırırken birbirlerine bağlı ve organize biçimde çalışmalarını cesaretlendirir. Böylece direncinizin kırılması zorlaştırır. Bu strateji, maçın sonlarında öndeyken skoru korumak ya da taktik olarak daha iyi takımlar karşısında onların işini zorlaştırmak için kullanılmaya uygundur.
'Ayakta Savun' komutuyla oyuncularınız, toplara dalmak yerine rakibini ayakta kalarak savunmaya çalışır. Böylece oyuncunuz boş yere topa kayıp, rakibini kaçırma riskini aza indirmiş olursunuz.
'Sakin Oyna' komutu, oyuncularınızın topu dinlendirerek, enerji kazanmalarını sağlar. Yüksek tempoda veya aşırı pres uygulanan bir maçta bu komutu vermek, oyuncularınızın vücut zindeliğini de arttıracaktır.
Cevap bulunamadı.