alexa
Football Manager 2015
Her ne kadar ilk bakışta sıradan bir futbol taktik uygulama oyunu olarak görülse de aslında içsel yapısı ile profesyonel istatistik programlarına taş çıkartan Football Manager oyunları, 2015 yapımı ile birlikte söz konusu niteliğini mümkün olan en üst noktaya taşımayı hedeflemekte. FM 2015 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
904
Maç Öncesi Hazırlığı
Sergen B.
1 Nisan 2015 12:40

FM oynamak ve FM yaşamak aramasında dağlar kadar fark vardır. Kimimiz dümdüz oynarız, kimimiz bir maça günlerce hazırlanır , rakip analizi yapar, maç öncesi antremanlarımızı yapar ve amacımıza ulaşırız. Emin olan bunların hepsini müthiş yapıpta istediğini elde edemeyen Manager sayısı çok azdır. Bu rehberde sizlere püf noktaları vereceğim.

1 – Bütün Oyuncularınızı Hazır Tutun

Bu gerçekten iyi bir hocanın en büyük özelliğidir. Takımınızda örnek veriyorum 20 kişi varsa 20 futbolcununda kondisyonu 90 dakika rahat çıkarabilecek şekilde olmalı, bu şekilde tutmalısınız ki farklı bir strateji değişikliğinde oyunucular çatlamasın

2 –  Uygun taktik bulundurun

Her zaman farklı taktiklere takımınızı çalıştırıp hazır edin, sadece 4-4-2 ile defans – ofans – kontrol yaparsanız 3-5-2 oynamanız gereken bir maçta feci şekilde çuvallayabilirsiniz. Bu yüzden her taktiğe hazır olan bir takım oluşturun.

3 – Çok büyük kadro değişiklikleri sorun oluşturabilir

Transfer döneminde 10-20 oyuncu almak gerçekten marifet değil, takımın oturması ve alışması için yapacağınız takım calısmaları yüzünden taktik çalışamayabilir vs.. gibi sorunlar doğrulabilir. Bu yüzden takımın dengesini bozmadan Temmuz-Ocak olarak bölün transferlerinizi

Altın tavsiyemiz ; 

Bu 3 unsur sonrasında rapora dikkatlice bakıyoruz arkadaşlar, takımın hangi taktiğe karşı daha çok gol yediği, golleri nasıl yediği hepsi önemli, biraz doğaçlama gitmeli ama kendi taktiklerimden bir kaçını paylaşayım, mesela takım kafayla cok gol yiyorsa, kanatları oynayıp orta yaptırırım direktiflerde, ve o hafta duran top calıstırtırım. Eğer takım yerden paslarla gol yiyorsa direktiflerden göbekten oynar ve paslasarak içeri girdiririm. Bu gibi yöntemler mevcut. Kendiniz analiz taktikleri geliştirerek, dakika dakika bile taktik değiştirmeyi irdeleyebilirsiniz..

Cevap bulunamadı.