alexa
Football Manager 2015
Her ne kadar ilk bakışta sıradan bir futbol taktik uygulama oyunu olarak görülse de aslında içsel yapısı ile profesyonel istatistik programlarına taş çıkartan Football Manager oyunları, 2015 yapımı ile birlikte söz konusu niteliğini mümkün olan en üst noktaya taşımayı hedeflemekte. FM 2015 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
830
Tutoring (Özel Ders) Rehberi
çağrı c.
21 Aralık 2014 18:25
Bilmemiz Gerekenler

• Ders alanın yaşı maksimum 22, ders verenin yaşı minimum 23 olmalı. (Oyuncunu gelişimi 23 yaşına girdiğinde yavaşlar.)

• Oyuncular, mevkilerine göre genç oyunculara ders verebilirler. (Defans oyuncusu Ömer Erdoğan, ortahasada yer alan Musa Çağıran’a ders veremeyebilir.) 

• Eğer 23 yaşın altında bir kaptanınız varsa, o ekstra olarak ders verebilir. 

• Eğer ders verecek kişinin repütasyon değeri, genç oyuncudan düşükse, o kişi o gence ders veremez. 

• Eğer oyuncularımız, bireysel antrenmanda bulunan yeni bir “Oyun Tercihi” öğreniyorsa, o oyuncuya ders verilemez. 

• Ders veren oyuncunun bazı “Oyun Tercihleri” genç oyuncuya da geçebilir.

• Ders veren oyuncu, ders alan genç oyuncuya göre daha fazla forma şansı bulmalıdır. (Biri Kilit Oyuncu ise diğeri bir altı olan As Takım statüsünde olmalı mesela.)

• Başarılı bir ders 180 gün sürer.Bilmemiz Gerekenler

Forumda gezinirken bu konuda bir sürü yanlış bilginin dolaştığını gördüm. Tutoring sadece oyuncuların mental özelliklerini geliştiren bir şey olarak biliniyor. Bu bilgi kısmen doğru fakat mental özelliği berbat olan bir oyuncuya pek bir katkısı olmaz. Gelin hangi özellikleri etkilediğini maddeleyelim. 

1. Kararlılık (Determination)
2. Adaptasyon (Adaptability)
3. Tutku (Ambition)
4. Tartışma (Controversy)
5. Sadakat (Loyalty)
5. Baskı (Pressure)
6. Profesyonellik (Professionalism)
7. Sportmenlik (Sportsmanship)
8. Mizaç (Temperament)
9. Oyun Tercihleri (PPM)Ders verme, oyuncuların kişiliklerini geliştirir. Bir oyuncu “Örnek Profesyonel” liğe kadar bile adım adım çıkabilir. Oyuncunun kişiliği “Profesyonellik, Tutku ve Kararlılık” değerlerinin artmasıyla gelişir. Ayrıca bu özellikler oyuncuların gelişiminde direk rol oynarlar. Bu değerler ne kadar yüksekse, oyuncular o kadar hızlı gelişir.

Bu gelişimler, oyuncu 23 yaşına gelene kadar daha hızlı artar. Oyuncularımıza ders aldırırken, "Örnek Profesyonel, Oldukça Profesyonel” kişilikli ve yüksek kararlılık değeri olan oyunculardan aldırmayı unutmamalıyız. 

Kim-kime-nasıl ders vermeli ?

Aşağıda belirttiğim maddelere uyduğunuz taktirde bu soruların cevabını bulacaksınız. 

Ders veren oyuncunun kişiliği daha iyi olmalıdır. Yukarıda da belirttiğim gibi "Örnek Profesyonel, Oldukça Profesyonel” gibi kişiliklere sahip olan oyuncular her daim daha yararlı olurlar. Bu iki kişiliği “Çalışkan, Oldukça Sportif ve Azimli” gibi kişilikler izler. 

En iyi ders verecek oyuncuyu, en potansiyelli oyuncunuza saklayın. Cümle kendisini ifade ediyor. Zaten bu durumu hepimiz aklımıza getirmişizdir. En çok verim almayı hedeflediğimiz oyuncunun hocası ne kadar iyiyse, o kadar iyi. 

Birbirine yakın iki ders verecek hoca varsa; (Xavi&Iniesta) ders vereceği oyuncu şu şekilde seçilmelidir. 
• Oyuncunun “Sevdiği Kişiler” ya da oynamaktan zevk aldığı kişiler arasındaysa 
• Aynı dili konuşuyorsaNasıl Yapacağım ? Hangisini Seçeceğim ? 

Ders verecek oyuncu ile konuşuyoruz, Gelişim kısmından, Özel Ders seçeneğini seçiyoruz ve daha sonra “Ders Alan” kişiyi seçiyoruz. Karşımıza 2 seçenek geliyor. 

1. Madde: Bu seçenek genç oyuncuya “Oyun Tercihi” kazandırır. Oyuncunun gizli özelliklerini arttırır (Yukarıdaki 9 madde). Hocası genç oyuncunun sevdiği kişiler arasına girer.

2. Madde: Bu seçenek genç oyuncuya “Oyun Tercihi” kazandırmaz. Oyuncunun gizli özelliklerini arttırır (Yukarıdaki 9 madde). 
Sergen B.
4 Mart 2015 11:37
Sportmenlik Çok Önemli Arkadaşlar Dikkat Etmeniz Gerekiyor