alexa
Forsaken World
Forsaken World, henüz birkaç aylık bir geçmişe sahip olmasına rağmen gelişmiş yapısı ve orijinal sistemleri ile yüz binlerce kişinin beğenisini cezp etmiş ve halen çok sayıda kullanıcı tarafından aktif biçimde tecrübe edilmektedir.  Forsaken World Zen Epin'lerini Zen Point Epin olarak almaktasiniz. Zen Point Epinlerini oyunda Forsaken World Zen olarak kullanabilirsiniz.
495
Forsaken World Hakkında Bilgi (Detaylı)
Serhat Ç.
15 Aralık 2014 17:11
Perfect World Beijing tarafından geliştirilen ve Perfect World Entertainment tarafından yayınlanan Forsaken World; free-to-play MMORPG oyunudur. Oyunun birçok kombinasyon sağlayan çok sayıda sınıf, ırk ve ekonomi odaklı meslekleri dikkat çekmekte.
Forsaken World‘de 5 ayrı ırk, 8 farklı sınıf ve 10′un üzerinde çeşitli meslekler bulunmakta. World of Warcraft vb. oyunlarda olduğu gibi ırklara özel sınıflar bulunmakta ve 10. seviyede seçebileceğiniz 3 mesleğe ek olarak ilerleyen seviyelerde yeni meslekler edinebiliyorsunuz. Oyunun hikayesi Avrupa mitlerine dayanmakta. Hikaye akışına çok özen gösterilmiş ve her ırkın kendine özel bir senaryosu var. Forsaken World PvP’de de pek çok yenilikler sunmakta. Örneğin, guildler belirli bölgeleri ele geçirmek için savaşabiliyorlar. Oyunun müziklerine de fazlasıyla özen gösterilmiş; atmosferi tamamlamadaki büyük katkısını hemen farkedeceksiniz.

Classes (Sınıflar)

Assassin (Suikâstçi)

Bard (Saz Şairi)

Mage (Büyücü)

Marksman (Nişancı)

Priest (Rahip)

Protector (Koruyucu)

Vampire (Vampir)

Warrior (Savaşçı)

Races (Irklar)

Dwarves (Cüceler) – sınıfları: Marksman


Elves (Elfler) – sınıfları: Warrior, Priest, ve Bard


Humans (İnsanlar) – sınıfları: Warrior, Assassin, Mage, ve Priest


Kindred – sınıfları: Assassin, Mage, ve Vampire


Stonemen (Taş Adamlar) – sınıfları: Protector

Achievement (Başarılar)
Farklı görevleri tamamlayarak Forsaken World’de oyun-içi başarılar kazanabilirsiniz. Kazandığınız tüm başarıları görmek için, “L” tuşuna basın.

Encyclopedia (Ansiklopedi)
Cevap aradığınız herhangi bir sorunuz varsa Forsaken World Ansiklopedisine bakarak sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. Burada Skill’lerden Görevlere bir çok şey hakkında bilgi bulabilirsiniz.
Bu özelliği açmak için, karakterinizin Freedom Harbor’a ulaşması gerekir ve Macropedia görevini tamamlamalısınız. Bunlar tamamlandığında, bu özellik artık erişilebilir olduğunu bildirmek için bir seferliğine otomatik olarak açılır.
Daha sonra Encyclopedia erişmek isterseniz, sağ üst köşesindeki dişli simgesini tıklatın ve sonra listenin üstündeki “Encyclopedia” seçeneğini seçiniz.


Events (Olaylar)
Günlük ve haftalık olayları “U” tuşuna basarak olay çizelgesi penceresinden öğrenebilirsiniz. Bu pencere, geçmiş ve gelecek bütün olayları göstermektedir.Guilds (Guildler)
Bir guilde katılmak Forsaken World’de büyük işler başarmak için harika bir yoldur. “Y” tuşuna basın ve açılan pencerede sağ alt köşedeki düğmeye tıklayarak istediğiniz zaman bir çaylak guilde katılabilirsiniz.

Jobs (Meslekler) 
Botanist (Botanikçi)
Alchemist (Simyager)
Chef (Şef)
Fisher (Balıkçı)
Socialite (Sosyetenin renkli siması)
Miner (Madenci)
Artisan (Esnaf)
Adventure (Maceracı)
Arcanist
Tamer
Merchant (Tüccar)
Scavenger (Çöpçü)
Weaponsmith (Silahçı)
Armorsmith (Zırhçı)

Pets (Evcil Hayvanlar) 
Forsaken World’de evcil hayvanlarınızı yetiştirerek savaşlarda sizinle birlikte savaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Pray (Dua)
10. seviyeden sonra otomatikman kazanacağınız bu dua yeteneği sayesinde dua ederek çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Her saatde bir kere dua edebileceğinizi unutmayın.

Player vs. Player
Oyunda 3 çeşit PVP bulunmakta;
Open world PVP
PVP skill wrath awaken
Other forms of PVP
İleriki incelemelerimizde Forsaken World için özel PvP incelemesi yapacağız.


Reputation (İtibar)
Forsaken World’de bazı hoş ödülleri kazanmak için ün almak harika bir yoldur. Lionheart champions, Union of Woods ve The Sanguine Circle NPC’lerinden alacağınız çeşitli görevleri yaparak ün alabilirsiniz.

Vendor Shops (Satıcı Mağazaları)
Forsaken World’de bir oyuncu için dükkan kurmak, para kazanmanın kolay ve kazançlı bir yoludur.Cevap bulunamadı.