alexa
Gladiatus
Gladiatus, günümüzde yüz binlerce kişi tarafından aktif olarak oynanmaktadır. Oyuncularına uzun vadeli bir oyun keyfi sunarak pek çok otoriteden olumlu oy almayı başarmış durumdadır. Gladiatus Yakut satin alma isleminden sonra, Gameforge ödeme sayfasi üzerinde kupon seçilerek yüklenebilir.
562
10 - 29 Level Arası Taktikleri !
Ekin G.
5 Mart 2015 02:23
İlk bölüm de marketçi charımızın özelliklerini kuvvetlendirmiş, arena da kritik ve blok özelliklerimiz ile terör estirmiştik.

Lakin lvl 10 dan itibaren durum biraz değişmekte ve bambaşka kazanç alanları ortaya çıkmakta. Bunlar, sizlerinde bildiği gibi zindanlar ve sirk turma ligi.
Zindanlar ile bilgileri zaten "zindanlar" kısmında bulacaksınız ama ben burada da kısaca bahsetmek istiyorum. Arkadaşlar lvl 10 zindanıyla hiç uğraşmıyoruz biliyorsunuz. Bizim işimiz direkt 20 den başlıyor. Düşük lvllerde kabul etmek gerekir ki öyle çok kaliteli paralı askerler, çok yüksek hasarlı silahlar bulmak biraz hayal. O nedenle bizler de kritik ve blok özelliklerimizi "gernaş" için konuşturacağız.

Lig atlamadan önce kenarda tuttuğumuz parayla askerlerimizi ve sirk takımımızı diziyoruz. Burada izleyceğimiz strateji ise şu olmalı, biliyorsunuz keşif seferi yapmıyoruz, lvl almamak için normal arenadan da dövüşmeyeceğiz. Bizim 10-19 liginde ilk işimiz sirk turma için kaliteli bir kadro kurarak(zindanlar bölümünde detaylıca anlatılmıştır) ilk önce sirk turmada yükselmek. Çünkü malum, sirk de yapılan dövüşler bizlere tecrübe puanı vermiyorlar. Yani böylece erken lvl alıp güçsüz kalma sorunumuz olmayacak.

Takımı kurduktan sonra ilk olarak sirk de gidebildiğimiz yere kadar gidiyoruz, eğer çok iddialı oyuncular yoksa şampiyonluğa kadar bile gidebilirsiniz verdiğimiz taktik dizilimleri uygularsanız. sirk turmada potu aldıktan sonra durmak yok, fırsat bulduğumuz her an sirk de dövüşmeye devam ediyoruz, ligde yükselirken fazla para yağmaladığımız oyuncuların ismini bir yere yazıp şampiyonluğu aldıktan sonra da onlara saldırmaya devam edebilirsiniz. Bu yönteme kısaca "Liste Yöntemi" diyoruz.
Şimdi, ligde potu almayı başardığınızı düşünerek şöyle bir kazanç kaynaklarımıza bakalım:

*Pot dan gelen saatlik kazanç
*Sirk turmadan Liste yöntemiyle yaptığımız dövüşler
*marketçilik

Evet arkadaşlar, marketçiliği kesinlikle bırakmıyoruz bu ligde de. Gördüğünüz gibi daha 10-11 lvl civarı olmamıza rağmen 3 tane kazanç kaynağımız var. Şimdi, eğer turma takımını doğru dizdiyseniz gernaşı da kesebiliyor olmanız gerekiyor. Bu zindanı da deniyoruz ve kesebildiğimiz takdir de bu kazanç kaynaklarına bir 4. sü ekleniyor. Hatta geceleri de haraya bırakırsanız (ben tecrübe puanı verdiği için tavsiye etmem ama önemli bir kazanç kapısıdır) Henüz 10-19 liginde olmanıza rağmen çok sağlam işleyen 5 para kaynağınız olacak.

Sizinle aynı seviyedekiler sadece keşif seferi ve yarım yamalak arena kazançlarıyla yetinirken siz adeta altın denizinde yüzeceksiniz Bu dediğimiz kriterleri yerine getiren 10 lvl bir charın günlük kazancını, arena performansına da bağlı olarak 50-60 bin altını buluyor. Günde 50 bin kazanamayan 50 lvl charlar var arkadaşlar 

Lvlleri atladıkça göreceksiniz ki kritik hasar ve blok gücünüz düşecek, bu sizi zindan ve sirk turmada güçsüz duruma düşürebilir, bu durumda hemen +4 bloklu/kritikli eşyalar yerine +8 bloklu/kritikli eşyaları müzayededen alacağız. Ayrıca silahlarımızın da hasarında yükseltmeye gitmeliyiz ki kaybettiğimiz kritiği dengelesinler. Bu yenilemeyi 15 lvl gibi yapmış olmalısınız aksi takdirde gernaşı kesememeye başlarsınız.

Şimdi gelelim asıl stratejimize, biliyorsunuz mümkün olduğunca az tecrübe puanı almak ve geç lvl atlamak bizim sistemimizin en önemli noktası. Ama bir yandan da arenada ilerleyerek kazanç sağlamamız gerekiyor.İşte burada çoğumuzun gözünden kaçan kritik bir bilgi bize yardımcı olacak. Arkadaşlar, arenalarda 5 lvl den daha altınızdaki oyuncularla dövüşürseniz tecrübe puanı kazanmazsınız. İşte bu nedenle biz, Lvl 18 Olduktan sonra arena dövüşmeye başlayacağız.

Arenada dövüşürken 10-11 ve 12 lvl li oyuncuların üzerinden sıra atlamaya çalışacağız, 13 lvl li olanlar ise az da olsa tecrübe puanı verirler. Burada tecrübe puanı almadan ilerlemek çok önemli, bu yüzden gerekirse bekleye bekleye ilerlemeliyiz (mesela saldırı yapabileceğimiz 4 oyuncu da 13 den yüksek lvlse bir süre bekleyerek daha düşüğünün gelmesini kollayabiliriz). Bu yükseliş sırasında illa ki bir miktar tecrübe puanı alacağız ister istemez. Ama lvl 19 un başında bile arena potuna ulaşsak kârdır. Arena potuna ulaştıktan sonra zindan (ve yapıyorsak hara) yapmayı bırakacağız ve her iki arenadan gelen pot kazançları, sirkteki listemizden dövüşerek kazandığımız paralar ve marketçilik ile (ki artık son anlarıdır) para kazanacağız.

lvl 19 a gelince biz kendimiz, bize tecrübe puanı kazandıracak hiç bir hamlede bulunmayacağız, alttaki oyuncular zaten bize saldıra saldıra bizi lvl atlattıracaklardır 

20 ligine çıkarken, artık marketçiliği bırakıyoruz arkadaşlar, burada önemli olan konulardan biri de kenarda birikmiş paramızın olması. Size tavsiyem, en azından 100-120 bin altınlık bir kasanız olsun. Çünkü lvl 20 den itibaren oldukça güzel paralı askerler ve silahlar görebilmeye başlayacağız ve zindan takımımızı komple yenilememiz gerekecek ki "temba" yı kesebilelim (30 lvl bossu).

Yine bu lige çıkarken özelliklerimiz en az şu şekilde olursa iyi olur:
Karizma:75
Beceri:60
Çeviklik:80
Güç:45

Böylece 20-29 ligine adım atmış olacağız. Bu ligde de taktiğimiz bir öncekiyle aynı, ilk olarak birikmiş paramızla zindanlar kısmında anlattığımız kıstaslara uygun bir zindan takımı diziyor, ardından sirk turma da yükselerek pot a kadar gitmeye çalışıyor ve sonrasında da zindan bossunu kesmeye çalışıyoruz.

Bu ligde hem lvl atlamak zorlaştığı hem de zindan ve sirk turma kuvvetlendiği için daha iyi paralar kazancağız. Önemli olan bu sistemi oturtmak ve sonrasında bozmamak. Unutmayın arkadaşlar ne kadar erken oturursa sistem, o kadar iyi bir temeliniz olur. 10 lvlde asker alır ve onların üzerini dizerken paranızı sokağa atıyormuş gibi hissedebilirsiniz ama inanın sonrasında onlara harcadığınız paranın kat kat fazlasını kazanıyor ve oturmuş bir sistemin avantajıyla adım adım ilerleyerek zindan takımınızı geliştirebiliyorsunuz.

20 lvlden itibaren sirk ve zindan ikilisiyle ilerliyoruz, bu arada unutulmaması gereken, artık kritik ve blok özelliklerinin bir öneminin kalmadığıdır. Bütün gücümüzle hasara yüklenmeli ve hem kendi adamımızı hem zindan takımımızı o şekilde dizmeliyiz. Arada bir arenada da ilerleyebiliriz ama asıl arena maceramız gene lvl 27-28 gibi başlayacak. Bir önceki ligde olduğu gibi burada da 5 lvl den daha aşağımızdaki oyunculara vura vura ilerlemeye gayret göstermeliyiz ki gereksiz tecrübe puanları almayalım.

Son olarak Lvl 29 a vardığımızda her iki arena potuna sahip, 9 lvl boyunca tembayı sorunsuzca kesmiş bir chara sahip olacağız. Ve yine 30 ligine geçerken kendimiz lvl almamaya çalışmalıyız, düşmanlarımız bize saldıra saldıra lvl atlattırmalı. Çünkü o potlara ne kadar sahip olursak o kadar iyi. Tabi sirkten dövüşmeyi de hiç ihmal etmeyeceğiz. Lig atlamadan evvelse gene kenarda 100-150 bin altın gibi bir miktarı bulundurmamız lazım çünkü lvl 30 dan itibaren temba bize item vermez olacak, dolayısıyla bir üst bossu tam olarak bu sıralarda kesebilmeliyiz, boşa geçen 1 lvl bile olmamalı bizim için.

29 dan 30 a yükselmeden önce charımızın muhtemel durumuna bir göz atalım:

Karizma:90
Çevikli:90
Beceri:70
Güç:50

Arkadaşlar 30 ligine bu şekilde girmeniz halinde normal arenada (ki artık bu lvlden itibaren bizim için önemli bir güç göstergesi olacaktır) tozu dumana katmayı garantiliyorsunuz. Bu bölümümüze burada noktayı koymadan evvel sizlere son bir püf noktayı hatırlatmak istiyorum,

Biliyorsunuz ki normal arenada, ligin lvl sınırlamasının sonlarına doğru ilerlemeye başlıyoruz(örneğin 10-19 liginde 17 lvlde 20-20 liginde 27 lvlde ilerlemeye başlıyoruz). O halde, bizler normal adamımıza alacağımız eşyaları da o zaman almalıyız. Yani şöyle bir hataya düşmeyin, mesela lvl 22 oldunuz, baktınız güzel bir silah var müzayedede, hemen onu aldınız, sonra 24 oldunuz, daha güzeli, onu da aldınız öbürünün yerine, 25 oldunuz daha da iyisi, 27 oldunuz daha da iyisi... işte bu hataya düşmeyin. Bu size boşa harcatmaktan başka bir işe yaramaz. O yüzden itemlerinizi her zaman ligin sonuna doğru dizin, çünkü her ligin en kaliteli silahları-zırhları-takıları malum, son lvllerine doğru çıkar.

ve bunları yakarsanız, sizi bir sonraki ligin sonuna kadar idare ederler. kısacası, boşa para harcamamak için silah-zırh ve takılarınızı 10-20-30-40 gibi lvllerde değil, örneğin 18-28-38-48 gibi lvllerde yenileyin, böylece her daha iyisi çıktığında yenisini almak zorunda kalmazsınız
Cevap bulunamadı.