alexa
GTA 3 ( PC )
Ihanete ugradin ve ölmeye terk edildin. Simdiyse amacin sehir seni ele geçirmeden intikamini almak. Mafya patronlari iyilik istiyor, yozlasmis polislerin yardima ihtiyaci var ve sokak çeteleri basina ödül koymus. Gta 3 Bilgisayar Oyunu Kargo ile gönderilecektir.
384
GTA 3 Android İncelemesi
Serhat Ç.
15 Aralık 2014 12:57
Zamanların efsane oyunu GTA 3, iOS ve Android platformuna geldi ve bizde Android versiyonunu test ettik. Bakalım bilgisayardaki GTA 3'e göre nasılmış.
Zamanının en popüler oyunu olan GTA 3, grafiksel olarak dönemim en önemli atılımlarından biri oldu. Yapay zekası, sanal şehri, o zamana kadar görülen büyük haritası ile oldukça zevkli bir oyun oldu. Ondan sonra çıkan GTA Vice Citybile GTA 3 tabanında yapıldı. Grafiksel olarak insanları o kadar şaşırtan tek GTA oyunudur diyebiliriz. Çünkü GTA 2'den sonraki grafiksel çıkışı başka hiç bir oyun yakalayamadı.Günümüze baktığımızda mobil işlemcilergrafik çipleri, RAM miktarları ve ekran teknolojileri, geçmişteki bilgisayarlardan oldukça güçlü bir hal aldılar. GTA 3'ün de mobil platformlara gelmemesi için pek bir sebep yoktu. Nihayet GTA 3 mobil platforma geldi. Bilgisayardaki GTA 3 ile tamamiyle aynı seneryoya ve grafiklere sahip. Yine hapishane aracı kaza yapıyor ve biz arabadan çıkıp, görevimizi yerine getiriyoruz.Sensation XL başta olmak üzere, tek çekirdeli Android telefonlarda kasma yaşatan oyun, iyi bir grafik işlemci ve RAM istiyor. Oyun açıkken görev yöneticisinia açtığınızda, oyunun120 MB civarlarında RAM kullandığını görüyorsunuz. Bu yüzden Widget ile doldurulmuş bir telefonunuz varsa GTA 3 için 1 GB - 768 MB seviyesinde RAM'e sahip olmalı.Sensation XE'de bile anlık donmalar yaşadık. Özellikle ekran çözünürlüğünün yüksek olması, telefonu bayağı zorladı.Snapdragon ve Adreno 205 GPU'sunun kullanıldığı modellerde akıcı oynayamıyorsunuz. Biz oyunu Samsung Galaxy R ile stabil çalıştırdık. Tegra 2 çipseti ve 1GB RAM, oyunda en ufak takılma olmadan oynattı.Oyunun harcadığı hafızayı da sizlerle paylaşmak istiyorum. SD hafızada Android / data / com.rockstar.gta3 adlı klasörde saklanan data dosyaları, toplamda 605 MB alan kaplıyor. Daha fazla uzatmadan oyunun açılışından başlayarak adım adım incelememize geçelim.
--------------------

Oyunu açıyoruz ve RAM OKMem OK ile başlayan bir video karşımıza çıkıyor. Burayı atladıktan sonra tap to continue yazan giriş ekranı çıkıyor. 

Buradan sonra çıkan yazılara da ekrana dokunarak geçiyoruz ve menüye ulaşıyoruz. Menüden Options'a girelim ve oyun ayarlarına bakalım.Oyundaki en önemli ayar ise kontrol ayarları. Biliyorsunuz GTA oynamak için bir sürü buton mevcut. Biz de oyuna girmeden, kendimize özel bir ayar yaptık.

Oyundaki ayarlarımızı yaptık. Artık oyuna başlayalım. New Game dedikten sonra karşımıza güzel bir loading ekranı geliyor.GTA 3 Başlıyor :
Karşınızda bilgisayarlarımızda oynadığımız GTA 3. Özellikle yolda oturarak gittiğinizde, hayatta sıkılmıyorsunuz.Grafiksel anlamda çok iyi. Ama çoğu mobil oyunda ses kalitesi pek başarılı değil. GTA 3'ün sesleri bu oyunların aksine, bilgisayar kalitesinde. Oyunun sadece kaplama detayları biraz düşürülmüş o kadar. Yakından baktığınızda fark yok. Ama uzaktaki cisimler pek ayrıntılı değil.
Lafı çok uzatmayalım ve oyun içi görüntülerle devam edelim.Kaza yerinden, görevimizi yapmak için orada duran arabaya biniyoruz. Sizlere de butonları anlatayım. İki tane yan yana koşma işareti var. Bunun sol taraftaki zıplama, sağ tarafındaki ise hızlı koşma tuşu. Üstünde duran tuş ise yumruk atma, yani elinizde ne varsa kullanabileceğiniz aksiyon tuşu. Onun da üzerinde arabalara binme tuşu konumlandırılmış.

Araba kullanırken farklı tuşlar karşımızda. Sağ en üstte kornaaltında ise arabadan inmearabadan ateş etme,el freni çekmegaz ve fren butonları bulunuyor.
Sol tarafta ise sağa ve sola manevra yaptığımız tuşlar bulunuyor.

Cevap bulunamadı.