alexa
GTA 5 ( PS3 )
Gta 5 PS3 ile Rock Star Games rekor bir satışa ulaşmış ve şuana kadar çıkan en büyük açık mekan uygulamasını gerçekleştirmiştir. Söz gelimi oyundaki dev şehirin her bir sokağı mekanı birbirinden farklı ve her nesneye müdahale etmek söz konusudur. Nesne iletişimi olarak adlandırılan bu tabir oyunun gerçekliği yansıtması konusunda büyük önem taşımaktadır. GTA 5 Playstation 3 oyununuz belirttiginiz kargo adresine en hizli sekilde gönderilecektir.
212
"Franklin ve Chops, favori ikilim oldu"
eray ö.
3 Şubat 2015 12:47
Tabii bir de Franklin var. En iyi dostu Lamar ile Simon Yetarian’ın araba galerisinde repo işleri yapan, büyük paralar kazanmanın peşinde bir genç. Franklin, Lamar ve çevresinde bulunan eski kafalı dostlarının “gangster” dünyasına geri dönme hayallerini ardında bırakmış, hayata çok daha gerçekçi bakan bir karakter. Michael ile oldukça enteresan bir olay sonucunda tanışan genç, kendisiyle bir baba oğul ilişkisi kurar, oyun boyunca gelişen ve değişen bu ilişki, gerçekten enteresan durumlara yol açıyor. Üçlünün arasında en genç ve istekli olan Franklin, büyük paranın izinde Michael ve Trevor’un peşine takılır. 

Son olarak Trevor var tabii ki, askeri bir geçmişe sahip Trevor Philips, psikopatlık anlamında bildiğiniz bütün standartları değiştiren ve bütün çizgileri kıran bir isim. Daha önce Michael ile pek çok büyük soygun planlamış ve gerçekleştirmiş Trevor, intikamcı, psikopat, dengesiz ve oldukça tehlikeli bir herif. Trevor Philips Enterprises adı altında silah ve uyuşturucu ticareti yapan ve hobi olarak cinayet işleyip araba patlatan Trevor, "enteresan" bir karakter.

Bu üç karakterin, aralarında yakaladığı denge gerçekten muazzam, özellikle genç Franklin’in Trevor ve Michael arasında hem karakter hem de yapı olarak bir köprü görevi gördüğünü söyleyebilirim. Michael ve Trevor farklı uçlar olarak, Franklin’in gelecekte dönüşme ihtimali olan karakterleri çok güzel sembolize etmekteler.

Bu üç karakter dışında, arada kontrol edebileceğiniz dördüncü sürpriz karakterimiz ise Lamar’ın köpeği Chops. Lamar’ın eğitimsiz köpeği Chops, size hiç beklemediğiniz anlarda yardım ediyor ve doğruyu söylemek gerekirse, köpek olayı epey şirin.

GTA V’te bu karakterlerin mevcudiyeti, sadece hikayesel anlamda değil, mekanik anlamda da önemli. Michael, Franklin ve Trevor’un, geçmişlerine dair, yapabildikleri ve yapamadıkları şeyler var. Oyunun başında her birinin çeşitli konularda özellikleri belirli. Biri daha iyi araba kullanabiliyorken diğeri silah konusunda uzman, biri fiziksel anlamda daha üstün, vs.


Cevap bulunamadı.