alexa
GTA 5 ( PS3 )
Gta 5 PS3 ile Rock Star Games rekor bir satışa ulaşmış ve şuana kadar çıkan en büyük açık mekan uygulamasını gerçekleştirmiştir. Söz gelimi oyundaki dev şehirin her bir sokağı mekanı birbirinden farklı ve her nesneye müdahale etmek söz konusudur. Nesne iletişimi olarak adlandırılan bu tabir oyunun gerçekliği yansıtması konusunda büyük önem taşımaktadır. GTA 5 Playstation 3 oyununuz belirttiginiz kargo adresine en hizli sekilde gönderilecektir.
141
"Mutluluğu ve huzuru ise silahların patlama anlarının arasında çöken 5 saniyelik sessizliklerde buldum, benim adım Michael De Santa ve hayatımda kimseyi sevmedim."
eray ö.
3 Şubat 2015 12:09
Aslına bakarsanız, karakterler arasında birbiri ile geçmişe sahip olanlar Trevor ve Michael. Oyunun başında görebileceğiniz fakat benim size burada hikayeyi rezil etmemek açısından anlatmayacağım bir "tarihleri" var. 

Şunu baştan söyleyeyim, ben size oyunun hikayesiyle ilgili neyin ne olduğunu burada anlatmamaya gayret edeceğim, çünkü sizin oynayışınıza göre, öğrenebileceğiniz şeyler veya öğrenmeyeceğiniz şeyler değişecek, kiminle ne kadar vakit geçirdiğinize bağlı olarak, kıyıdan köşeden, karakterlerin geçmişlerine veya görüşlerine dair şeyler öğrenebiliyorsunuz, bunlar her birine dair ufak fikirler edinmenize sebep oluyor. Mesela Michael 9 sene önce yaşadıklarından sonra neden suç dünyasına geri dönmeye karar veriyor? Franklin neden bu kadar hırslı? Trevor neden bu kadar…sorunlu? Bunların hepsini oyun size veriyor, sadece bakmanız gereken yerleri bilmeniz gerekiyor. 
"Lamar, oyunun en komik karakterlerinden biri, Franklin'in ise başının belası"


Deminden beri bas bas bağırdığım üzere, GTA V, hikayeler ve onların anlatımı açısından korkunç derin bir oyun. Daha önce Rockstar’ın kullandığı bu sistem kadar komplike ve işe yarayan, yani çalışan bir sistem daha görmedik, üç ayrı karakterin birbirinden ayrı yaşamlarının çerçevesinde tek bir amaç için bir araya gelmeleri, GTA V’i yaşamanızı sağlıyor, dikkat ederseniz oynamaktan bahsetmiyorum, yaşamaktan bahsediyorum, Los Santos’un her karesinden yaşam fışkırıyor, bir noktadan sonra gerçekten kendinizi buna kaptırmaya başlıyorsunuz çünkü öylesine özenilerek yaratılmış bir dünya var ki karşınızda, inandırıcı olması için her tarafı baştan aşağı büyük bir detayla tasarlanmış, her karakteri çok büyük bir dikkatle yazılmış, coğrafyası korkunç bir gerçekçilikle bezenmiş.

Cevap bulunamadı.