alexa
GTA 5
Grand Theft Auto V ile açık suç dünyasını birebir yaşayın. Hemen GTA 5 Satın Al. GTA 5 i Steam veya Rockstar cd key olarak satın alabilirsiniz. GTA 5 CD key satin alarak GTA V oyununu online ve multiplayer dahil bütün özellikleri ile oynayabilirsiniz.
235
GTA 5'in Türkçe yamasının Resmiyet Durumu Kesinleşti
Serhat Ç.
15 Aralık 2014 11:44
Biliyorsunuz ki The Walking Dead, The Wolf Among Us, South Park: The Stick of Truth ve Wolfenstein: The New Order gibi oyunları Türkçe olarak sunan TechnoGame ekibi, şu an en büyük çeviri projelerinden biri Grand Theft Auto V ile uğraşıyor. Çeviride %84'e varan ekip, oyunun resmi Türkçe olması hakkında bilgi verdi.

Benimde içlerinde bulunduğum ve boş zamanlarımda çeviriye destek verdiğim, GTA III ve Vice City gibi çevirilerinden senelerce tanıdığınız Oğuz Gürsel gibi isimlerin bulunduğu Grand Theft Auto V çevirisi, TechnoGame ekibi ile üç ayda %80'lere ulaştı. Çevirinin ufak tefek ve bir o kadarda önemli kısımları şu an çevrilirken Rockstar London ofislerinde resmi bir görüşme gerçekleşti ve her şey bir sonuca bağlandı. 

Rockstar Games, şimdiye kadar olan imza kampanyasından haberdar ve Türk oyuncuların oyuna verdiği önemi gördüklerini dile getirirken Grand Theft Auto V'in artık tamamlanmış ve bitmiş bir proje olduğunu, kendi firmaları tarafından hazırlanmayan bir çeviriyi kabul edemeyeceklerini, etseler dahi çevirinin test edilmesinin en az 2-3 ay süreceğini ilettiler. İşin en önemli kısmı ise Grand Theft Auto V'ten sonraki oyunlarında Türkçe dil desteğini sunmak istediklerini ve bununla ilgili olarak çalışmalara başlayabileceklerini belirttiler.

Şimdiye kadar Türkçe dil seçeneği sunmamaları ise Türkiye'de oyun satamadıklarına, atılan oyunların ise çoğunun korsan yollardan satıldığını ve kendilerinin bundan para kazanamadıklarını belirterek bu konuda Türk oyuncularının gerekli hassasiyeti göstermediklerini dile getirdiler. 

Böylelikle en çok merak edilen sorulardan biri olduğu gibi Grand Theft Auto V'in resmi olarak Türkçe olmayacağı ancak ilerleyen yıllarda tekrardan Lokalizasyon başvurusı açacaklarını ve ondan sonraki yıllarda Türkçe oyun sunabileceklerini dile getirdiler. 
Toprak Y.
31 Aralık 2014 21:59
Çok uzun bir hikayesi var GTA V 'in uzun sürecektir ama güzel olacaktır
Berkan T.
2 Ocak 2015 20:29
türkçe olursa daha güzel olur
Ali Barış T.
3 Ocak 2015 00:27
Bu olayı çıktığından beri takip ediyorum.Konsollar için remi olmaması üzücü ancak bir PC oyuncusu olarak böyle bir çevirinin gerçekleştirilmesi çok iyi bir olay.Dünyada ki oyunlar için en büyük çeviri .
Sergen B.
8 Mart 2015 17:21
Türkçe Olursa Harika Olur Sağlıksız Yamalar İndirip Oyunu Bozmak Zorunda Kalmayız