alexa
GTA 5
Grand Theft Auto V ile açık suç dünyasını birebir yaşayın. Hemen GTA 5 Satın Al. GTA 5 i Steam veya Rockstar cd key olarak satın alabilirsiniz. GTA 5 CD key satin alarak GTA V oyununu online ve multiplayer dahil bütün özellikleri ile oynayabilirsiniz.
994
GTA 5 - Ending C: The Third Way Bölümü
Barış S.
28 Mart 2015 14:11

Ending C: The Third Way

httpiimgurcome7CJ8q4jpg httpiimgurcomRqkW4SJjpg

Franklin ile oynarken Lester ile iletişime geçmeyi bekleyin. Kısa konuşmayı dinledikten sonra Lester’ın şehrin güneydoğusunda El Burro Heights bölgesinde bulunan evine gidin.Oraya gittiğinizde mevcut durum için tartışıp çözüm bulacak bir ara sahne izleyeceksiniz.

httpiimgurcomdIlO7jJjpg httpiimgurcomeiYrfA8jpg

Evi terk edin ve Franklin’in Lamar ile iletişime geçmesini bekleyin. Lamar’ın evine gidin. Daha sonra Lamar’ın evinin doğusunda Murrieta Heights bölgesinde bulunan dökümhaneye gidin. Dökümhaneye girin. Michael ve Trevor ile buluşacağınız yere ulaşın.

httpiimgurcomz432NGejpg httpiimgurcomjZBWJJ3jpg

Ana karakterler arasındaki konuşmadan sonra, FIB timinin ve Merryweather askerlerinin yer alacağı büyük bir savaş çıkacak. Burada 3 ana karakteri de kullanabilirsiniz. Franklin konuşmanın geçtiği balkonun solundaki balkonda sıkışmış olacak.

Micheal ise konuşmanın geçtiği balkonda sıkışmış olacak. Varsayılan olarak yüksek ateş gücünün olduğu ve her atıştan sonra tekrar reload etmeniz gereken heavy sniper rifle kullanıyor olacak. Yani envanterinizden başka bir silah çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.

Trevor ise dökümhanenin girişinde küçük bir çatıda sıkışmış olacak. Varsayılan olarak heavy machine gun kullanıyor olacak ve silahı değiştirmezseniz alt katta beliren düşmanları öldürme işi çok kolay olacak. Özellikle Trevor’ın özel yeteneği ile bu silah ortalığı cehenneme çevirebilir.

httpiimgurcomaK7phbUjpg httpiimgurcomxacprrWjpg

Öncelikle düşmanlar dökümhanenin en alt katında belirmeye başlayacak. Buna rağmen Merryweather askerleri üst tarafta Michael ve Franklin’in saklandığı yerin solundaki balkonlarda belirecek. Dürbünlü bir silahla düşmanları indirmek daha kolay olacaktır.

httpiimgurcomODEWh50jpg httpiimgurcompebAaMkjpg

Lamar yardım isteyene kadar savaşmaya devam edin. Lamar yardım isteyince Franklin’e geçin ve yakınınızdaki düşmanları öldürerek dışarı çıkın. Dökümhanenin ana binasından çıkınca bir yere saklanın ve gelen düşmanlara ateş etmeye başlayın. Arabaların arkasındaki düşmanlara ve üst balkonlardaki düşmanlara dikkat edin.

httpiimgurcomLe42vt5jpg httpiimgurcomeFGu9Lfjpg

Daha sonra Trevor ile iletişimi kaybedeceksiniz. Michael’a geçin ve demin olduğu gibi en alt kattaki düşmanları öldürün. Öldürdükten sonra korkuluğun üstünden atlayın ve Trevor’ın olduğu köşeye gidin. Böylece Trevor’ın alt taraflarda bir duvarın arkasına saklanmış olduğunu öğreneceksiniz. Ona katılın ve düşmanları indirmeye başlayın.

httpiimgurcomtdFpvhDjpg httpiimgurcomOlzQarKjpg

Tüm düşmanları öldürdükten sonra, Michael veya Trevor olarak binadan çıkın. Oyun burada Franklin olmanıza izin verecek, yani sonuç olarak tekrar tüm karakterleri seçebileceksiniz. Burada saklanmayı sakın unutmayın ve patlayabilecek olan araçlara karşı gözünüz açık olsun. Ayrıca gelecek helikopteri tek başınıza da indirebilirsiniz veya arkadaşlarınızın indirmesinide bekleyebilirsiniz.

httpiimgurcomio3XnMFjpg httpiimgurcom57RR0C2jpg

Tüm FIB çalışanları ve Merryweather askerlerinin icabına baktıktan sonra, dökümhanenin kargo bölümüne oynadığınız karakterle gitmelisiniz. Oraya gittiğinizde görevin kalan kısmının tartışılacağı bir ara sahne izleyeceksiniz. Tüm karakterler 3 kilit hedefi öldürmek için farklı yerlere gidecekler -Michael, Strecth’i, Trevor Steve Haines’i, Franklin ise Wei Cheng’i öldürecek.

httpiimgurcomNvnxdDEjpg

Öncelikle Michael’a geçerek Stretch’i öldürmenizi tavsiye ediyoruz, çünkü onun hedefi dökümhaneye en yakın yerde Strawberry bölgesinde bulunuyor. Oraya gittiğinizde araçtan inin, Stretch’e doğru gidin ve ona eşlik eden gangsterleri öldürmeye başlayın. Stretch’in kendisini vurmamaya çalışın çünkü bu görevi %100 tamamlamanızı engelleyecek. Stretch’in icabına bakmanın en iyi yolu onu yakaladıktan sonra yere serip döverek öldürmeniz ve size bir darbe bile vurmasını engellemek. Bu karakteri öldürdükten sonra aracınıza binin ve kaçmaya başlayın. Sizi kovalayanlardan kolayca kurtulmak için şoförleri vurarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

httpiimgurcomXNm2Onfjpg

Buradan sonra Trevor’a geçmenizi öneriyoruz. Steve Haines ise şehrin batı kısmında bulunan Del Perro gezinti bölgesinde bulunuyor. Oraya gittiğinizde Steve Haines dönme dolabın kabinlerinin birinde röportaj yapıyor olacak. Talimatları takip edin ve ona çok yaklaşmamaya çalışın. Yeterli yüksekliğe çıkın veya herhangi bir yerden sniper’ı seçerek(susturuculu olması sizin için iyi olur) Haines’a nişan alın. Steve’i kafasından vurmaya çalışın çünkü görevi %100 tamamlamak istiyorsanız bu gerekli. İşiniz bittiğinde hemen bir arabaya binin ve buradan uzaklaşın. Polisi atlatırken ara sokakları veya sahili kullanabilirsiniz.

httpiimgurcomB1pScwrjpg

Şimdi Franklin’e geçin. Şehrin kuzeybatısında yer alan Pacific Bluffs Club’a doğru gidiyor olacak. Otoyalda durun ve dikkatlice klübe doğru yaklaşın. Sticky Bomb’u Wei Cheng’in limuzinine fırlatın(görevi %100 tamamlamak için patlayıcı kullanmanız gerekli). Hemen bombayı patlatarak(üstteki görüntü)kaçmaya başlayın. Michael da olduğu gibi burada da sizi kovalayan araçların şoförlerini vurmak size kolaylık sağlayacaktır.

httpiimgurcomKmK4TY4jpg httpiimgurcom4Daw6CCjpg

Görevin sonuna doğru, Tongva Hills’teki villasında bulunan Devin Weston’ı kaçırmanız gerekecek. Bu işten sorumlu kişi Trevor olacak. Devin silahlı korumalar tarafından korunuyor olacak. Bunlardan birkaçını güvenli mesafeden indirebilirsiniz. Burada villaya sızmanızı öneriyoruz. Villanın giriş kapısının solundaki korkuluklardan atlayarak içeri sızabilirsiniz. Malikanenin içinde, susturuculu bir silah kullanın ve alarma geçilmemesini sağlayın. Korumalar Trevor’ı fark etse bile, kötü bir şey olmayacak. Villanın etrafında dolaşın ve arka taraftaki büyük balkona ulaşın. Devin üstteki ekran görüntüsünde gösterilen sandıkta saklanıyor olacak.

httpiimgurcomKSms2IRjpg httpiimgurcomed1Q5pnjpg

Ara sahneyi izledikten sonra, Trevor’ın Weston’ı kaçırılıp bagaja tıkıldığı araca binmesini bekleyin. Haritanın kuzeybatı kısmındaki, Sonar Collections rıhtımının yanında bulan güzel manzaralı yere doğru sürün. Buraya geldiğinizde yapmanız gereken tek şey analogu ileri doğru ittirmek, böylece ana karakterlerimiz Devin’in sıkıştırıldığı aracı tepeden aşağı itecek ve böylece muhteşem Grand Theft Auto V macerası burada son bulmuş olacak.

Görevi %100 bitirmek için yapılması gerekenler:

– Headshots – 20 kişiyi kafadan vurun.
– Accuracy – En az %70 isabet oranı ile oynayın.
– Time – 21:30′dan daha kısa sürede bitirin
– Stick, Tick… Boom! – Cheng’i yapışkan bomba ile öldürün.
– Lead Lobotomy – Steve Haines’i kafadan vurarak öldürün.
– Stretched Out – Stretch’i yumrukla (melee attack) öldürün.


Abdulkadir Ş.
31 Mart 2015 00:06
anlamadım hiçbirşey :(
İsimsiz Üye
16 Nisan 2015 21:36

bende anlamadım vballa :d:D

Anıl K.
27 Nisan 2015 22:37

Aşırı derecede spoiler içeriyor keşke başlıkta spoiler içerir falan yazsa.