alexa
GTA 5
Grand Theft Auto V ile açık suç dünyasını birebir yaşayın. Hemen GTA 5 Satın Al. GTA 5 i Steam veya Rockstar cd key olarak satın alabilirsiniz. GTA 5 CD key satin alarak GTA V oyununu online ve multiplayer dahil bütün özellikleri ile oynayabilirsiniz.
663
GTA 5 - Lamar Down Bölümü
Barış S.
28 Mart 2015 13:43

Lamar Down

httpiimgurcomaZTQeLHjpg httpiimgurcomIu9Azt6jpg

Bu görevi başlatmanız için, Franklin olarak Vinewood Hills’deki villanıza gitmelisiniz. Burada Tanisha ile buluşacaksınız. Tanisha’dan Lamar’ın başının belada olduğunu ve size ihtiyacı olduğunu öğrendikten sonra kereste fabrikasına doğru yola çıkmalısınız. Herhangi bir araca binin ve kuzeye sürün. Kereste fabrikası Los Santos’un kuzey batısında kalıyor. Oraya vardıktan sonra Trevor ve Michael ile buluşacaksınız.

httpiimgurcomrLrrwlxjpg httpiimgurcomvBiTak5jpg

Şimdi hazırlıkları gösteren kısa bir ara sahne izleyeceksiniz. Michael otomatik olarak tepedeki yerini alacak ve dürbünlü bir tüfekle sizi korumak için hazırlanacak. Daha sonra Trevor ve ya Frankline bağlı olarak nereye saldıracaklarını oyun sizin seçmenize olanak tanıyacaktır. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Üç adet seçeneğiniz var.

1) Ana girişten saldırı – Düşmanlar sizi fark edecek, fakat Michael’ dan gelecek desteğe güvenebilirsiniz.

2) Yan taraftan saldırı – Burada bir buldozer var,bu buldozer sayesinde kereste fabrikasına güvenli bir biçimde girip, hatta bazı düşmanları ezebilirsiniz.

3)Demir yolu tarafından saldırı – Düşmanlar sizin karakterinizi görmeyecekler, ve buradan Michael’ın desteğini de kullanabilirsiniz.

Hangi yöntemi seçeceğinize karar verdikten sonra belirlenen bölgelere karakterinizi yerleştirin ve D-pad butonuna basın. Size, eğer Trevor olarak saldıracaksanız 1. ve 3. seçimleri, Franklin olarak oynayacaksanız 2. seçimi seçmenizi tavsiye edebiliriz.

httpiimgurcomRww3CCRjpg httpiimgurcomIoLAzzYjpg

Saldırıyı başlattıktan sonra favori karakterinizi seçin ve çatışmaya başlayın. Çatışma sırasında belirli olarak karakter değişimleri yapın, bu hem görevi %100 bitirmenize yardım etmeyecek, aynı zamanda savaş arenasında ki avantajları da kullanmanıza olanak tanıyacaktır. Michael ile oynarken düşmanları öldürmeye çalışın ve dürbünlü tüfeği kullanmayı hiç eksik etmeyin. Öncelikli olarak Franklin ve Trevor ile savaşan adamları öldürün. Yukarılarda belirttiğimiz gibi Franklin ile oynayacaksanız buldozeri kullanmak akıllıca olacaktır. Böylece içeri girdiğiniz yetmiyor gibi düşmanların bir kaçını ezebileceksiniz. İçeri girdikten sonra ise korunacak,siper alınacak her şeyi kullanın ve aksiyona dahil olun.

httpiimgurcomsZYYP6Cjpg httpiimgurcom9tCg8cejpg

Trevor ile oynarken tahmin de edebileceğiniz gibi en önemlisi özel yeteneği olan öfkeyi kullanmanız. Bu sayede çok daha büyük düşman gruplarıyla çok daha kolay şekilde baş edebilirsiniz. Bu şekilde agresif bir biçimde düşmanın olduğu noktalara onlardan önce siz saldırarak sürpriz ataklar ile düşmanlarınızı etkisiz hale getirebilirsiniz. Eninde sonunda da olsa şunu unutmayın ki, bazı düşmanlar çatışmaya daha sonradan dahil olacaklar. Görev sırasında daha sonradan ekstradan tehditler ortaya çıkacaktır. Bunları da Michael ile roket atar yardımıyla çözmenizi tavsiye ediyoruz. Tabii ki dürbünlü tüfeğinizi de unutmayın.

httpiimgurcomMO5tkYSjpg httpiimgurcompVUAa8Ujpg

Lamar ise resimde gösterildiği gibi, ana binanın dışında tutuluyor. Seçtiğiniz herhangi bir karakterle Lamar’ı kurtarın, bunu yaparken duvarda olan ilk yardım paketini de gözden kaçırmayın. Ağır bir çatışma sonrası işinize yarayacaktır. Çıkışa doğru giderken yine karakter seçme olanağınız olduğunu unutmayın. Franklin veya Trevor ile düşmanlarla yakın dövüş çarpışabilir, yada Michael’i seçip tepeden dostlarınızı koruyabilirsiniz. Bu arada Michael’a yaklaşmaya çalışan düşmanlarada dikkat edin ve size tehlikeli mesafede yaklaşmadan önce onları da öldürün.

httpiimgurcombM2se7Fjpg httpiimgurcomAw9q4VUjpg

Son olarak unutmayın ki, kereste fabrikasının çıkışında bir kaç grup düşmanla daha karşılaşacaksınız. Bunları da bombaatar silahı ile temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Bütün düşmanları temizledikten sonra Franklin’e geri dönün, herhangi bir araca binin ve Los Santos’a sürün. Lamar’ı bu cehennemden kurtardınız, şimdi onu evine götüreceksiniz ve göreviniz tamamlanmış olacaktır.

Görevi %100 bitirmek için yapılması gerekenler:

– Headshots – 18 kişiyi kafadan vurun.
– Accuracy – %70 isabet oranı ile oynayın.
– Three Way – 3 karakterle de en az bir düşman öldürün.
– Time – 13:30′dan daha kısa sürede bitirin.


Cevap bulunamadı.