alexa
GTA 5
Grand Theft Auto V ile açık suç dünyasını birebir yaşayın. Hemen GTA 5 Satın Al. GTA 5 i Steam veya Rockstar cd key olarak satın alabilirsiniz. GTA 5 CD key satin alarak GTA V oyununu online ve multiplayer dahil bütün özellikleri ile oynayabilirsiniz.
553
GTA 5 - The Big Score the Obvious Bölümü
Barış S.
28 Mart 2015 14:04

The Big Score – the Obvious

httpiimgurcomc24WjAPjpg httpiimgurcomvSXPBpDjpg

Diğer seçenekteki gibi bu görevi de herhangi 3 karakterden biriyle başlatabilirsiniz. Bu görevde de Trevor’ın striptiz klübünü ziyaret etmelisiniz. Ara sahneyi izledikten sonra Michael’a geçiş yapın ve arabaya binin ve bankanın ana girişine kiraladığınız suç ortaklarını almak için sürün. Bilgileri aldıktan sonra tekrar Franklin’e geçiş yapın.

httpiimgurcommyMrIqKjpg httpiimgurcom7Qj66FWjpg

Muhtemelen Franklin’in delici aracın içinde olduğunu fark edeceksiniz. Duvara yaklaşın duvarı delerek soygunu başlatın. Resimde gösterilen yerde durun ve D-pad’de gösterilen düğmelere basın. Bu eyleminiz makinanın çalışmasını sağlayacaktır. Bıçakların duvarı parçalamasını bekleyin, bu işlemden sonra aracı geri çekin ve araçtan inin. Tünele doğru yürüyün ve metal kapılara bombaları yerleştirin. Daha sonra geri çekilip bombaları patlatın.

httpiimgurcomy0DoxUHjpg httpiimgurcombAHot07jpg

Daha sonra Delici aracı park ettiğiniz yere geri dönün, çok yakında SWAT birlikleri görünmeye başlayacaktır. Dostunuzu objelerin arkasına siper alarak koruyun ve düşmanların yaklaşmasına izin vermeyin. Çatışma sırasında pozisyon değiştirmeye hazır olun, çünkü bir diğer kanun birlikleri karşı tünelden gelmeye çalışacaklar. Bunu yapın ve düşmanları öldürürken dikkatli olun. Böylece iki taraftanda aynı anda saldırıya uğramayacaksınız.

httpiimgurcomIVoKjSvjpg httpiimgurcomWYEoZrzjpg

Franklin, Trevor’un kullandığı helikopterin altındaki ipe kargoyu, yeni çalınan altını yükledikten sonra bir başka çatışmaya dahil olacaksınız. Altını çaldığınız kasanın yan taraflarından saldıracaklar. Sizin bu çatışmada ki avantajınız ise yanınıza yaklaşabilmek için korunmasız bir tünelden geçmek zorunda olmaları olacak. Son olarak SWAT birlikleri yukardan iplerle sizi etkisiz hale getirmeye çalışacak. Önerimiz ise seri bir şekilde yer değiştirmeniz olacaktır. Ayrıca size verebileceğimiz bir diğer önerimiz ise kendinizi korumak için boşalttığınız kasanın içine siper alıp oradan ateş etmeniz olacaktır.

httpiimgurcomZlfeTtTjpg httpiimgurcomiZq1MIyjpg

Oyun size Trevor’a geçmenizi söyleyene kadar çatışmaya devam edin. Kaçış sırasında olayları kendi kendinize fark etmenize gerek yok, sadece öndeki helikopteri takip edin. Bu helikopterde kuzeye, yani Los Santos’dan en kolay ve hızlı biçimde kaçabileceğiniz doğru uçacaktır. Mesajı aldıktan sonra tekrar Michael’a geçiş yapın.

httpiimgurcomiDvYxCRjpg httpiimgurcomFnGHoOSjpg

Michael’a geçtikten sonra burada bir başka çatışmaya dahil olmak zorunda kalacaksınız. Fakat, Franklin ile buluşmaya gideceğiniz yere varmadan önce size ilk başta zayıf polis birlikleri karşı koymaya çalışacaktır. Siper alın, özel yeteneği belirli aralıklarla kullanın ve düşmanın üzerine gidin. Ufak bir köprüye yaklaştığınız anda oyun size Franklin ve Michael arasında özgürce seçim yapma imkanı tanıyacak. Bu sırada ise yeni bir göreviniz olacak, ki bu da daha önceden kaçış aracını park ettiğiniz yer altı otoparkına gitmek ve oradan kurtulmaktan başka bir şey değil elbette. Bu zorlu yolculuğunuza devam ederken şunu da unutmayın, sadece sıradan polis memurlarını değil, SWAT birliklerini de temizlemeniz gerekecek. Ayrıca tek sorun da bu olmayacak, çok geçmeden bir polis helikopteri sizi durdurmak için ortaya çıkacak ve yapılacak en iyi şey bu helikopteri pilotunu vurarak düşürmek olacaktır. Dostlarınızı takip etmeye devam edin ve oynanabilir karakterler arasında düzenli olarak geçiş yapın. Böylece sürekli değişen çatışma bölgesin de ki tüm avantajları kullanabileceksiniz. Bir kaç dakika bekledikten sonra sol tarafta bir helikopter daha belirecek ve onu da pilotunu vurarak düşürmenizi tavsiye ediyoruz. Bu işlem sırasında Michael’in özel yeteneği yine çok işinize yarayabilir, bizden söylemesi. Gökdelenin önünde ki merdivene tırmanın, burada ki düşmanları öldürün ve üçüncü helikopteri de düşürün. Tabi bunları dikkatlice ve siper alarak yapmalısınız. Bölgeyi temizledikten sonra dar pasaja doğru ilerleyin. Burada birkaç polis gücü ile daha karşılaşacaksınız. Bu sefer Merryweather’a ait olan helikopteri düşürmeniz gerekecek. Merdivenlerden aşağı inin, gördüğünüz bütün düşmanları öldürün. Yola yaklaştıktan sonra balkondan polis araçlarına ateş edip patlatmak (patlayıcınız varsa) ya da yanındaki polisleri temizlemek iyi bir fikir olabilir.

httpiimgurcomzEUtwkLjpg httpiimgurcomVVgR8r2jpg

İlk soldan dönüş yapın ve sonrasında ise yer altı otoparkına girin. Burada son bir çatışma çıkacaktır, araçları patlatıp kolay yoldan düşmanları temizleyebilirsiniz, fakat dikkat edin, kendi getirdiğiniz aracı patlatıp görevi mahvetmek istemezsiniz! Bölgeyi düşmanlardan temizledikten sonra daha önceden bıraktığınız aracınıza atlayın ve otoparkı terk edip kaçmaya başlayın. 5 yıldızlı polisten kaçmanız kolay olmayacaktır, fakat tavsiyelerimizi dikkate alıp aracın lastiklerine kurşun geçirmez lastik özelliğini eklediyseniz ve zırhını arttırmışsanız aracınızın kolayca yakalanması çok zor olacaktır. Polisten kurtulmak için bir yer altı otoparkına girebilir, helikopterin görüşünden çıkabilirsiniz. Veya şehir dışına sürüp polis şoförlerinin çok ta başarılı olmadığı toprak yollarda izinizi kaybettirebilir, bir başka seçenek olarak ise ne kadar kolay görünse de bir o kadar da riskli olan LS Customs’a gitmeye çalışabilirsiniz.

httpiimgurcomI4qdjEOjpg httpiimgurcomxTuf2jqjpg

Polislerden kurtulduktan sonra Trevor’a geri dönüş yapın. Böylece arkadaki Merryweather helikopterlerini düşürmeniz gerektiğini göreceksiniz. Bu görevi çok kolay yapan bir başka detay ise helikopterlere sizin saldırmanızın gerekmiyor olması. Sadece düzgün ve çok fazla sarsılmadan bir uçuş yapın, ve size atılan roketler Lester’ın yardımıyla size çarpmadan patlayacak ya da yanlış hedefe gidecekler. Ancak bunları yaparken çok alçaktan da uçmayın. Aşağıda ki diğer objelere çarpmanız büyük bir hayal kırıklığı olabilir. (Direkler, rüzgar değirmenleri vb şeyler gibi.)

httpiimgurcomPOh4bGjjpg httpiimgurcom7oLvJtVjpg

Bu görevin son bölümü ise daha önceden çaldığınız trenin üstüne, az önce çaldığınız altınları yüklemek olacak. Bunu daha zor yapan tek şey ise, sadece helikopteri kontrol etmeye çalışmanız değil aynı zamanda hareket eden trenin üstüne altını yerleştirmeye çalışmak olacaktır. Uygun pozisyona geldikten sonra D-pad’den uygun butona basarak kargoyu trenin üstüne bırakabilirsiniz. Bunu da yaptıksan sonra Lester ile beraber havalimanına dönüp, görevi bitirin.

Görevi %100 bitirmek için yapılması gerekenler:

– Headshots – 20 kişiyi kafadan vurun.
– Mission Time – 16:00 dakikadan daha kısa sürede bitirin.
– Cha-Ching – Altını trene 30 saniyeden daha kısa sürede bırakın.
– Accuracy – En az %60 isabet oranı ile oynayın.


Cevap bulunamadı.