alexa
GTA 5
Grand Theft Auto V ile açık suç dünyasını birebir yaşayın. Hemen GTA 5 Satın Al. GTA 5 i Steam veya Rockstar cd key olarak satın alabilirsiniz. GTA 5 CD key satin alarak GTA V oyununu online ve multiplayer dahil bütün özellikleri ile oynayabilirsiniz.
739
GTA 5 - The Big Score the Subtle Bölümü
Barış S.
28 Mart 2015 13:59

The Big Score – the Subtle

httpiimgurcomC1cwEZEjpg httpiimgurcomonRDwYsjpg

Daha önceden olduğu gibi bu görevi herhangi oynanabilir bir karakterle başlatabilirsiniz. Bunun için Trevor’a ait olan striptiz klubünü ziyaret etmelisiniz. Ara sahneyi gördükten sonra Michael’a geçin, jipe binin ve buranın kuzeyinde yer alan tünele doğru sürün. Tünele oyun içi süre ile yarım saatte ulaşmanız gerekecektir fakat burada sadece yarım millik bir yol olduğu için size herhangi bir problem yaratmayacaktır. Buraya geldikten sonra aracı durdurun ve konvoyun görünmesi için bekleyin.

httpiimgurcomk54Eudtjpg httpiimgurcomAssJiU9jpg

İğneleri atmak için düğmeye basın ve biraz uzaklaşın, birbirlerinden ayrılmalarını bekleyin. Zırhlı araçların lastikleri patladıktan sonra araçtan inin ve muhafızlara saldırın fakat onları öldürmeyin. Casey’i rehin aldıktan sonra bir araca binin ve yer altı otoparkının girişine sürün. Görevin buradan sonraki hali ise çok düz bir hal alıyor. Çünkü banka müdürünü asansöre giderken takip etmelisiniz. Ve daha sonra bir kaç dakika daha takipte kalıp bankanın kasa bölümüne gidene kadar izlemelisiniz. Burada bir ara sahne izleyin ve ara sahne bittikten sonra tekrar asansöre dönün. Altınlar yüklendikten sonra yer altı parkından çıkın. Bundan sonra diğer zırhlı araçları takip edin, etraftaki Merryweather birliklerinin olduğunu öğrendikten sonra Franklin’e geçiş yapın.

httpiimgurcomFVtLAmNjpg httpiimgurcom6AiWTXajpg

Şimdi önünüzde trafik ışıklarının ayarlarıyla oynayacağınız ufak bir oyun olacak. İki farklı şekilde iş yapmanız gerekecek. Birisi konvoyun önünde ki ışıkları sürekli değiştirmek (mavi oklardaki gibi). Böylece onların yeşil ışık için beklemelerini sağlayabilirsiniz. Aynı şeyi Merryweather birliklerinede (kırmızı oklarda ki gibi) yapmalısınız. Görevi %100 yapmak için en azından 10 değişim yapmalısınız. Dolayısıyla kendinizi sadece konvoya çok yaklaşan birlikleri durdurmak için sınırlandırın.

httpiimgurcomtXkg6fXjpg httpiimgurcomGByugjBjpg

Ancak maalesef buradaki performansınız Merryweather’a yakalanmanıza engel olamayacak. Araçlardan kamyonlara altınları yüklerken Merryweather tarafından fark edileceksiniz ve çatışma başlayacak. Bu çatışmada Michael, Trevor ve Franklin’in üçünü de kullanabileceksiniz. Bu üç karakteri bölgede dağıtmak daha büyük bir bölgeyi koruma imkanını sağlayacak ve dolasıyla savaş sırasında size avantaj sağlayacaktır. Merryweather askerleri ile çatışma sırasında öncelikle yan taraflarınızdan gelen düşmanlara dikkat etmelisiniz. Düşmanların size sürpriz saldırılar yapmasına izin vermeyin. Bu çatışma sırasında Trevor ve Michael’in özel güçlerini kullanmayı ihmal etmeyin. Aynı zamanda düşmanlar araçların yanlarından geçerlerken araçları patlatma fırsatlarını da değerlendirebilirsiniz. Daha sonra bu çatışma sırasında köprünün üzerine konuşlanmış uzun mesafeden gördüğünüz keskin nişancılarla da temizlemeniz gerektiğini hatırlatalım.

httpiimgurcom9quWQB2jpg httpiimgurcomMquA71ajpg

Çatışmayı kazandıktan sonra, kısa bir ara sahne izleyin ve Franklin’e geri dönüş yapın. Daha sonra Franklin ile altınlar yüklenmiş spor arabalarla kaçın. 5 yıldız polise pek aldırış etmeyin çünkü plan düzgünce işlerse pekte kötü bir şey olmayacaktır. Diğer iki aracı izleyin ve polis araçlarına veya diğer araçlara yada herhangi bir şeye çarpma riskinde Franklin’in özel yeteneğini kullanmayı unutmayın. Bir yandan da keskin dönüşlere ve dar yollara da dikkat etmeyi aklınızdan çıkarmayın.

httpiimgurcomg8GziSbjpg httpiimgurcomG1MVRP9jpg

Eğer araçların lastiklerini kurşun geçirmez yaptıysanız polislerden kaçmak çok daha kolay bir hal alacaktır. Diğer modifikasyonlar çok ta önemli değil. Tünele varana kadar sürmeye devam edin. Burada resimde görülen kamyona sürmeniz gerekiyor. Eğer gerekirse zamanı yavaşlatma yeteneğini kullanın.

Görevin son bölümü için formalite diyebiliriz. Çünkü tek yapmanız gereken şey Michael’ın villasına geri dönmek olacaktır. Daha sonrasında Lester ile buluşmayı konu alan bir ara sahne izleyeceksiniz. Merak etmeyin, bu saatten sonra kimse sizi rahatsız etmeyecek.

Görevi %100 bitirmek için yapılması gerekenler:

– Headshots – 20 kişiyi kafadan vurun.
– Signal Man – 10 kereden az trafik lambası değişikliği yapın.
– Accuracy – En az %60 isabet oranı ile oynayın.


Cevap bulunamadı.