alexa
GTA IV ( PC )
Rock Star Games, GTA IV ile GTA serisinde bir çığır açtığını söyleyebiliriz. GTA Vice City nin yeri her ne kadar bizim için yeri ayrı olsa da. Grafikleri biraz çizgi film animasyon tadında idi. Hemen sonrasında gelen Gta San Andreas gerçekçilik bakımından, oyunu bir adım daha ileri taşıdı. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
240
Adam Kaçırma ve Roman'ı Kurtarma
Erhan Ş.
30 Aralık 2014 16:48
Bu olayda GTA IV'de önemli bir olay, TLAD'da normal bir olay olarak karşımıza çıkıyor, Roman'ı bir yandan kaçırıp bir yandanda kurtarıyoruz.

Roman's Holiday
Ne zaman başı sıkışırsa Johnny'yi arayan Ashley, yine aramış Johnny'yi, ve yine derdini anlatıyor, Johnny'yi başım çok büük belada tavırlarıyla karşılıyor, arkadaşı sorunu anlatıyor, Ashley'nin "Dimitri Rescalov" diye birine borcu varmış, Johnny'ye, bir adamı kaçırırsa Ashley'nin kurtulacağını söylüyor, Johnny, adam kaçırmak benim işim değil diyor, arkadaşı papağan gibi tekrarlıyor ve şöyle diyor "Ya sen bunu yapacaksın, yada Ashley ölücek", yanındakide "Çok zor değil, adamın kafası hala 1960'ların zaman tünelinde" diyor, sonra "Kolay. Onu Bohan Endüstrisinde Lompoc'un arkasındaki Depoya teslim edeceksin" diyor, Johnny "Bu Ashley'nin borçlarını ödeyecek mi?" diye soruyor, adam "Eeeh... Faizini öder" diye komikleşmeye çalışıyor, Johnny "harika" diyor, adamı tanıtıyorlar, "İstedikleri adamın adı Roman Bellic. Taksicilik yapıyor ama bezen Schottler'da Dillon Sokağındaki evlerin arkasında kumar oynuyor" diye Roman'ı tanıtıyorlar, daha sonra Johnny çıkmadan önce Ashley'ye başına bu kadar iş açtığı için kızıyor ve çıkıyor, Johnny, Malc'i arıyor, Roman'dan bahsediyor, ve bu işte yardım istiyor, sonra birlikte Broker’daki kumarhaneye gidiyorlar, Roman çıkınca onu yakalayıp arabaya atıyorlar, bir kulübeye götürüyorlar, yolda Roman bırakın beni diye çırpınıyor bağırıyor hatta ağlıyor, yol bitince bir adamla kısa muhabbet ediyorlar, adam Roman'ı götürüyor, sonra Johnny, Ashley'yi arayıp iş tamamdır diyor.

Ertesi Gün Alqunquin'de
Mallorie, Niko'yu arıyor, aralarından şöyle bir diyalog geçiyor
Mallorie: Niko. Endişeliyim. Roman tüm gece yoktu.
Niko: Partilere bayılır. Geç saatlere kadar dönmez. Onu tanıyorum.
Mallorie: O saatlerdir dönmedi. Ters giden bir şeyler var.
Anlaşıldığı gibi, Mallorie, Roman için endişeleniyor.

Bir Kaç Gün Sonra Hostile Negotition
Mallorie tekrar Niko'yu arıyor;
Mallorie: Niko, Roman'ın kaçırıldığını düşünüyorum. Bazı Ruslara borcu olduğunu duydum. Bir arkadaşım bunu Hunt Point Kart Kulübünde duymuş.
Niko: O (Roman) Borçlumuymuş?
Mallerie: O asla benden bir şey gizlemez. Onu Bohan Endüstrisinde Lompoc'un arkasında bir kulübede tutulduğunu duydum.
Niko: Bunu kontrol edeceğim.

Bunu duyan Niko, bu kulübeye Roman'ın orda olup olmadığını kontrol etmeye gidiyor, yolda Mallorie, ona mesaj atıyor

"Niko - Bu fotoğrafı sana göndermek istedim, kuzeninin için düzeltmen gereken şeyleri var. Arkadaşın Dimitri." diye mesaj atmış ve Roman'a işkence edilen fotoğraflar göndermiş, Niko bunu görünce "Sen çizgiyi aştın Dimitri" diyor, ve şu kulübemidir nedir oraya gidiyor, içeri gizlice giriyor, Roman en üst katta, bir adam ona "Dimitri Rescalov'a kuzenin borcu" falan filan diye kızıyor, Niko aşağıdaki adamları halledip yukarı çıkıyor, yine bu şekilde ilerliyor, kuzeninin yanına gidiyor, bir adam ona kafasına silahı dayamış, Niko'yu tehdit ediyor, Niko adamı tam kafasından vuruyor, adam Roman'ı bırakıp yere düşüyor, Niko ve Roman'ın arasında şöyle bir diyalog geçiyor;

Roman: Teşekkürler kuzen. Hayatımı kurtardın.
Niko: Burdan çıkmalıyız.

Sonra birlikte aşağı inip arabaya atlıyorlar, yolda şöyle diyalog geçiyor;
(Renklerin kim olduğunu biliyosunuzdur, isim yazmama gerke yok)
Noldu Roman? Kumar oynuyormuşsun. Sana para verirdim. Neden borçlandın?
Böyle geçiniyorum kuzen. Çok kazanmak için biraz da kaybetmek gerekir. Hadi. Kartlarım iyi değil.
Roman...
Dimitri denen adamı biliyorsun. O benim senden vazgeçmem için uğraşıyordu. Ben asla...
Bunu yapmazsın değilmi. Dimitri bunu çoktan anlamıştır.
O senin ölmeni istiyor. Bohan güvenli değil. Ben Alqonquin'de bir yer alacağım
İyi misin?
Ben bu dayaklık konuşmaya alışkınım, Niko. Artık bunu neredeyse biliyoruz. Beni öldürmek isteyen insanlardan uzaklaşmalıyım. Adam beni kaçırmaya çalıştı. Ben asla Mallorie'yle evlenmem. Başka bir kızla uyumam de mümkün olmayacaktır. Üzerime asılı bir bıçak bar. Bir saat geçti.

İşte Roman böyle bir saat geveze geveze konuşur, sonra eve kadar sessiz sakin ilerleriz. Gelince yine bir konuşma başlar

Adamım, bu kontorlden çıktı
Biliyorum
Napacağız?
Bilmiyorum
Biz ölüme gidiyoruz. Ben ölmek istemiyorum, adamım. Bundan hoşlanmadım.
Neden ölmekten hoşlanacaksın?!
Benim doğum günümde bir üçlü... Bu s**i bilmiyorum! Senin soğukkanlılık p**liğinden korkuyorum. Nereye gidiyorsun?
Ben soğukkanlı değilim.
Sen soğukkanlısın... İntikam almayı ve yoluna gitmek senin umrunda.
Ve para ve internet üzerinden kumardan uzak durmakta senin umrunda. Oh! Amerika büyük değil mi? Bilgisayarın önünde otur ve Bay Zengin Adam oynayıp tüm dolandırıcılarla borçlu ol.
Tamam, ben berbatım... Biliyorum. Ben herşeyin faklı olabileceğini düşündüm. Ben bu yeri çok iyi anlayamıyorum. Oh, adamım. Napacağız?
Paramızı bilgisayar önünde oturup kumarda harcamayı bırakabiliriz? Yasadışı kart oyunları oynamayı bırakabiliriz. Bütün paramızı harcamayı bırakabiliriz?
Evet...
Teşekkür ederim.
Ve Rusyalılar hakkında düşünmeyi bırakabiliriz. Adamım, onlar kadar olan ilgimizi kaybedebiliriz. Kaybedebiliriz!
Tamam, tamam. Ama Florian ve Darko'yu istiyorum. Ne olduğunu bilmem gerekiyor. Bana onları ver.
İyi. Sadece Rusları terkedelim.
Kendilerinin özel kulübünde kumar oynama.
Bilmiyordum... Adam bir durmadı.
Tamam! Tamam.
Tamam. Ben temizlenmeye gidiyorum. Ben orda (Kulübe) bir kaza geçirdim kötü yerlerim var. Ve, Niko...
Ne var?
Teşekkürler

Bir Kaç Gün Sonra
Dimitri, Niko'yu arar. Niko "Hadi Bakalım" der ve telefonu açar.

Dimitri: Niko, ben Dimitri.
Niko: Sana söyleyecek hiçbirşeyim yok.
Kuzenin neredeyse diğer gün kurtuldu. Arkadaşlarım onunla dışarda takılıyor. Parti ben ben gelmeden çoktan mahvolmuştu.
Orda olmak isterdim. Eğlenceli olabilirdi.
Ben Romanlaydım ama o kadar eğlenceli değildi, inan bana

Roman bize mesaj atmış; "Her kuzen, benim k**ımı kurtardığın için teşekkür ederim. Rusların beni şu motorculara kaçırtmasını oynadığım son el sandım. Sen s**k bir kahramansın adamım. Rom"

NOT: Çeviri tamamen bana aittir, hata varsa bildirin.
Cevap bulunamadı.