alexa
GTA Vice City ( PC )
Plajlardan batakliklara, parlak isikli gökdelenlerden varoslara kadar uzanan, zevk ve bozulmusluklarla dolu büyük Vice City sehrine hos geldiniz. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
332
GTA Long Night (MOD) Tam Çözüm
Erhan Ş.
30 Aralık 2014 22:31
Öncelikle merhaba arkadaşlar, önceden beri böyle bir konu açmayı düşünüyordum. Bugüne kısmetmiş.

Öncelikle, GTA Long Night dediğimiz şey, Vice City (GTA) oyununa yapılmış bir moddur. Ve modlama dalında birinci seçilmiştir. Ve ben bu modun görevlerinin tam çözümünü vereceğim. Başlayalım;

OPEN MIC (Mikrofonu Aç)

Bu göreve, bir tankın içinde başlıyoruz. Tankın üstünde, bizi koruyan bir asker arkadaşımız var. Bizden V-Rock binasına gitmemizi istiyor. Oraya gidiyoruz ve içeride bir adam duruyor. Onu öldürmemiz lazım. Çünkü tek atışıyla ölüyoruz. Onu öldürdükten sonra ''Free Speech!'' diyor ve biz de kırmızı çembere giderek teybi takıyoruz. Daha sonra dışarı çıkıyoruz ve Biker'lar tarafından tuzağa düşürülüyoruz. Tankımızı çalıyorlar ve arkadaşımızı vuruyorlar. Bize de kalan, bir araca binip, film stüdyosunun yolunu tutmak oluyor. 
CLOSED SET : (Kapalı)

Bu göreve de başka birisiyle başlıyoruz. İlk önce, stüdyoların içine girip her birinden toplamda 3 tane kart bulmamız gerek. Bu kartları bulunca, stüdyonun açık arka kapılarından Biker'lar çıkıyor ve helikopterimizi düşürüyorlar. Bizim amacımız ise, hepsini dikkatli bir şekilde öldürüp, getirdikleri bir otobüsü, ganimet olarak ele geçirmek. (Sun Up görevi için) Otobüsü alıyoruz ve karşıda beliren kırmızı daireye bırakıyoruz. Daha sonra da, küçük kulübeye giriyoruz (Modsuz oyunda, oyunu kaydettiğimiz yer)DIRTY LAUNDRY : (Kirli Çamaşırlar)

Görevi aldığımız zaman, helikopterle Little Haiti bölgesine bırakılıyoruz ve aşağıda duran cenaze arabasına binip, çamaşır dükkanının yolunu tutuyoruz. Amacımız, bir varil almak ve onu stüdyoya götürmek (Ne amaçları var acaba?) Arabanın arkasına varili atıyoruz ve film stüdyosunun yolunu tutuyoruz. COLD TURKEY : (Soğuk Hindi)

Bu göreve de, bize yeni katılan kıvırcık saçlı arkadaşımızla başlıyoruz. Kendimizi Boatyard'da buluyoruz ve Mainland kısmına bot ile daha çabuk geçildiği için, nerede olduğunu bildiğimiz hızlı teknelerden birine biniyoruz ve öbür adaya gidiyoruz. Daha sonra, Washington Beach istikametindeki karakola gidiyoruz. Ama, kapı kilitli olduğundan dolayı, bizden, yakındaki bir alet edevat dükkanına gidip, çekiç almamızı istiyor. Çekici aldıktan sonra rahatça içeri giriyoruz ve yukarı kata varıyoruz. Burada mümkün olduğunca fazla araştırma yapın, çünkü silah, araba anahtarı gibi işe yarar şeyler veriyorlar. Bir not bulmanız lazım. Onu bulduktan sonra, karakolun çıkışına gidin.

Resmi gerek boyutuyla grmek iin zerine tklayn

LIGTNING UP : (Işık)

Bu görev de aynı yerde geçiyor, bir önceki görevdeki notta öğrendiğimiz gibi, deniz fenerine gidiyoruz ve en yüksek kata çıkıp, oradaki üç adamı öldürüyoruz ve yanlarında duran ve uyuşturucuya benzeyen eşyayı alıp, aşağı iniyoruz. Daha sonra bir banka arabası çıkıyor ve film stüdyosuna doğru yola çıkan insanlar olduğunu öğrenip, bir Faggio'ya atlıyoruz ve görev bitiyor.WHITE STEED : (Beyaz)

Bu görevi de, yeni gelen bir hanım kızımızdan alıyoruz. Yine kıvırcık saçlı abimizi yönetiyoruz ama bu sefer işler çığrığından çıkmış gibi gözüküyor. Hanım kızımızı tutsak ediyorlar ve bankanın içine götürüyorlar. Bizim görevimiz de, o bayanı kurtarmak. Dışarıdaki sözde korumayı hallettikten sonra içeriye dalıyoruz ve dost düşman demeden herkesi delik deşik ediyoruz. (D) Daha sonra aşağı kata iniyoruz ve o da ne? Bir FBI ajanı, kıza silah doğrultmuş ve infaz etmeye hazırlanıyor. Ona görünmeden 3-4 kurşun sıksanız yeter. Daha sonra yukarı kata çıkıyoruz ve, girişi zombiler basıyor. Onlardan kurtulduktan sonra, hanım kızımız, bize araba anahtarlarının olduğunu söylüyor ve arabaya binip, film stüdyosuna doğru yola çıkıyoruz.PLAYING DR : (Doktor)

Bu görevi de hanım kızımızdan alıyoruz ve diyabeti olduğunu öğreniyoruz. Eczanede başlıyoruz ve kız gelene kadar, eczanenin etrafında dolanmamızı istiyor. Eğer arabadan inersek veya alanın dışına çıkarsak, arabamız infilak ediyor. Bir 2-3 dakika sonra ilacı alarak çıkıyor ve arabaya bindikten sonra, film stüdyosunun yolunu tutuyoruz.SHOWING OFF : (Şov)

Böyle bir görevle, öncekileri kıyaslayacak olursak, öncekiler çantada keklik kalır. Göreve helikopter üstünde başlıyoruz ve iki tane şoförün sürdüğü ve dört tane askerin koruduğu bir Barracks OL'ye korumalık yapıyoruz. Gerçekten acayip derecede konsantrasyon gerektiren bir görev. Zaten şoför arabayı bile doğru düzgün süremediği için (Bir süre sonra) zombiler tarafından araçtan çıkarılıyor. Ve tek şoförle devam ediyoruz. (Pole Position'ın yanındaki petrole kadar) Daha sonra 4 tane varil topluyoruz ve asıl macera başlıyor : Biker'lar, motosikletlerle, varillere ateş açıyorlar. Onları vurmamız gerek, yoksa varile gelecek tek kurşun, varillerin infilak etmesine sebep oluyor. Böyle böyle stüdyoya doğru yola koyuluyoruzHELICOPTER : (Helikopter)

Showing Off görevinden sonra stüdyoya gelen hayatta kalmışlardan birinden görevi alıyoruz ve bu şişko adamla birlikte, North Point Mall'daki Top Fun minibüsüne binerek, oyuncak helikopterin kontrolünü alarak, 30 tane zombiyi, 9-10 dakika içerisinde biçmeye kalkışıyoruz. 30 taneyi de biçtikten sonra helikopter otomatik olarak infilak ediyor ve görevi başarıyoruz

Resmi gerek boyutuyla grmek iin zerine tklayn

THE CREAMY FILLING : (Kaymaklı)
Bu görevde de, aynı şişko adamımızla birlikte, dondurma fabrikasında başlıyoruz ve arka kapıdan çıkarak, çatıda duran keskin nişancı tüfeğini de alarak, motosikletlerle gelen Biker'ları bekliyoruz. Daha sonra gelenlerin hepsini geberterek, fabrikadan içeriye giriyoruz.DUNE : (Tepe)

Bu görevimizde de, şişko arkadaşımızla birlikte, fabrikayı terk ediyoruz. Altımızda bir kamyon ile birlikte, film stüdyosuna doğru yola koyuluyoruz. Amma ve lakin, arkamızda bizi öldürmek için gelen 4 tane aracı halletmemiz lazım tabi. Hepsini bir şekilde hakladıktan sonra stüdyoya girersiniz ve görev başarıyla sonuçlanır.TOWERING INFERNO : (Kule)

Bu sefer de şişko bir hanımdan alıyoruz görevi. (Kendi tabirimle,dana garı D D) Kendimizi bir otelin en yüksek katında buluyoruz ve bir doktorla konuşuyoruz. Ama içeri giren bir zombi, doktoru hunharca öldürüyor ve kontroller elimize geçiyor. Zombiyi öldürüyoruz ve tornavidayı aldıktan sonra, ateşlere dikkat ederek, otelden çıkıyoruz ve yakındaki bir su fışkırtma mekanizmasını tornavida ile aktif hale getiriyoruz. (Ama ''Structual Integrity'' diye başlayan zamana dikkat etmek lazım) Daha sonra yeniden en üst kata çıkıyoruz ve pencereye gidip, karşı binadaki tuhaf görünümlü adamı vuruyoruz ve görevi başarıyoruz.PIMPED OUT

Bu göreve de, kızlarla arası iyi olan bir adamla başlıyoruz. Kendimizi, bir apartmanda buluyoruz ve arkadaşımızla birlikte, yeni enfeksiyon kapmış bir adama baktıktan sonra, yakınlardaki otoparka gidiyoruz. (Limuzin almak için) Ancak, sürpriz bir şekilde Mario ve Luigi kardeşler çıkıyor ve bize kamyonlarla saldırıyorlar. İkisini de öldürünce, adamımız bir telefon ediyor ve Malibu Club'ta bekleşen kızları kurtarmaya gidiyoruz. Malibu'ya vardıktan sonra, içeriye girince etrafımızı Biker'lar sarıyor. Bu testereli adamları da hallettikten sonra, yukarı kata çıkıyoruz ve kızları da toplayıp, dışarıdaki limuzine binip, Ocean View otelinin yolunu tutuyoruz.ZOMBIES ATE MY HOOKERS : (Zombiler)

Resmen şeker gibi bir görev D Sadece otelde bize saldıran zombileri gebertiyoruz ve görev bitiyorDROP DEAD RUSH : (Ölü Yağmuru)

Kesinlikle çok uğraştırıcı, fakat benim gözümde favori bir görev. Stüdyonun arkasındaki deniz uçağını alıyoruz ve, haritada belirtilen Biker kamplarını bombalamamızı istiyor. Num 0 tuşuyla bombayı bırakabilirsiniz. İlk önce, Washington Beach hastahanesinin karşısındaki alışveriş merkezinin tepesinde doluşan Biker'ları yok ediyoruz. Daha sonra Starfish Island'ın girişine doluşan Vercetti Gang üyelerini bombadan geçiriyoruz ve son olarak, askeriyede kamp kuran Biker'ları da yok ediyoruz. Ama daha her şey bitmiyor. Son olarak, Haiti fabrikasının yakınlarına geliyoruz ve uçağımız, havada oluşan patlamadan dolayı yanmaya başlıyor. Ve daha sonra, adamımız ''KAMIKAZE!'' diyor ve uçağı, fabrikaya doğru uçuruyoruz. Daha sonra fabrika infilak etmeye başlıyor. Ve bu uğurda, yönettiğimiz asker, can veriyor. Onun yerine, kıvırcık saçlı adamı yönetiyoruz.


SUN UP : (Güneş Doğuyor)

Moddaki son görevimiz. Kesinlikle övgüyü hak ediyor. İlk önce, bütün yaşayan insanları tek bir otobüste topluyoruz ve havalimanının arkasındaki limana gidiyoruz. Büyük yata yaşayan insanlar biniyor ve biz de elimize bir Minigun alarak, bulunduğumuz küçük bottan, tepede gelen zombilere karşı ateşe başlıyoruz. Bir çoğunu geberttikten sonra komutanımız delirmiş olacak ki, tankıyla tepeden atlayarak geliyor ve küçük bota biniyor. Buradan sonra sürüş kontrolleri bize geçiyor ve yata doğru tekneyi sürüyoruz. Daha sonra senaryo bitiyor ve güzel bir sonla, bu lanet şehirden kurtuluyorlar.
Bu mod, gerçekten de övgüye layık. Çünkü yapımında onca emek sarfedilmiş ve aranan zevki fazlaca veriyor. Benim için, bu modun tam çözümünü hazırlamak bir şerefti. Aslında daha önce de hazırlanmış, fakat yeterince özen gösterilmediği için yetersiz kalmış. 

Görevlere ait resimler, görev anlatımlarının altındadır

Eksik bulduğunuz bir yer varsa söyleyin
Sergen B.
19 Nisan 2015 15:09

1Grafikleri Etkilemiş Sanki Çok Canlı Duruyor :)