alexa
GTA Vice City ( PC )
Plajlardan batakliklara, parlak isikli gökdelenlerden varoslara kadar uzanan, zevk ve bozulmusluklarla dolu büyük Vice City sehrine hos geldiniz. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
446
GTA VICE CITY KARAKTER GEÇMİŞLERİ
Erhan Ş.
30 Aralık 2014 23:31
rkadaşlar önce merhaba. Bugün gta vice city karakterşerinin öz geçmişini anlatıcam. (NOT: KEN ROSENBERG'E KADAR ALINTIDIR Kaynak:wikipedia.com
TOMMY VERCETTİ


Tommy 15 yıl sonra 1986'da hapishaneden çıktı. Sonny Forelli, aradan bu kadar uzun zaman geçmesine rağmen Tommy'nin hala unutulmadığını biliyordu. Tommy'nin Liberty şehrindeki varlığı Forelli ailesine zarar verecekti. Sonny bu yüzden Tommy'i önemli bir uyuşturucu alışverişini gerçekleştirmesi için Vice şehrine gönderdi. Tommy, iki Forelli gangsteri Harry ve Lee, ve de avukat Ken Rosenberg Vice şehri limanında görüşmenin yapılacağı mekana gittiler. Vice City'nin uyuşturucu baronu Ricardo Diaz kendi bölgesinde uyuşturucu alışverişi yapan bu densizlere hadlerini bildirmek istedi ve adamlarını görüşme yerine gönderdi. Görüşmeler sırasında Diaz'ın adamlarının ani saldırısı sonucu Lance Vance'in kardeşi Victor Vance, Harry ve Lee öldü. Tommy, Ken Rosenberg'in arabası  ile olay yerinden Sonny'nin parası olan 1 milyon doları ve malları bırakarak kaçtı. Bir otele gitti ve Sonny ile bir telefon görüşmesi yaptı. Sonny parasını ve malları istediğini ve bunun için Tommy'e bir fırsat verdiğini söyledi. Ve Tommy'den parasını istedi.İşte bu andan itibaren Tommy için asıl mücadele başladı.

Tommy bu saldırıları kimin yaptğını bilemiyordu. Bu yüzden bazı zengin adamların pis işlerini yaptı. İlerleyen zamanlarda Lance ile iş birliği yaparak Diaz'ı öldürdüler. Ve oyunun sonunda Lance Tommy'i sattı.
Ve Tommy Lance ile Sonny'i öldürerek geçmişi arkada bıraktı.


LANCE VANCE


Lance kardeşi Victor ile birlikte uyuşturucu ticareti yapmaktadır. İki kardeş Tommy Vercetti ile mal alışverişini gerçekleştirmek üzere Vice şehrine gelirler. Lance helikopteri kullanırken kardeşi Tommy ile pazarlığı yapmaktadır. Bu sırada Ricardo Diaz'ın adamları anlaşmanın yapıldığı mekanda görüşmeye müdahale ederler. Diaz'ın adamlarının açtığı ateş sonucunda Victor öldürülür ama Lance kaçmayı başarır.
Lance kısa bir süre sonra Tommy ile karşılaşır. Tommy ile beraber hareket etme kararı alan Lance kardeşinin intikamını almaya kararlıdır. İki dost birlikte önce Diaz'ın sonunu getirirler ve Lance Tommy'e güçlü bir organizasyon kurmasında yardım eder. Ancak bir süre sonra Tommy daha da güçlenir ve zenginleşir, bu durum karşısında Lance Tommy'nin kendisini ortak değil de getir-götür işi yapan bir çocuk gibi gördüğünü düşünerek ondan uzaklaşır. 

Bunun sonucunda Sonny Forelli, Lance'e yaklaşır ve ikisi Vercetti'ye karşı ittifak kurar. Forelli, Tommy ile hesaplaşmaya geldiğinde Lance'in ihaneti açığa çıkar. Son hesaplaşmada Lance tıpkı Sonny gibi Tommy tarafından öldürülür. Ancak Tommy'nin Lance'i öldürmekten pişman olduğu da son sahnede Ken Rosenberg'e yakınmasından anlaşılmaktadır.


SONNY FORELLİ


Tommy Vercetti ile Sonny beraber büyümüşler ve çok iyi arkadaş olmuşlardır. Sonny organizasyonda Tommy'e üst düzey bir mevki sağlamış ve Tommy'de aileye çok sadık kalmıştır. GTA Theft Auto:Vice City başlamadan 15 yıl önce Tommy, Sonny tarafından Harwood'a bir gangsteri öldürmesi için gönderilmiştir. Tommy tuzağa düşmüş ve bunun sonucunda kendisine Harwood Canisi lakabını kazandıran olaya imza atmış ve 11 gangsteri öldürmüştür. Bunun sonucunda Tommy, Sonny'nin kendisine ihanet ettiği ve onu tuzağa düşürdüğü konusunda kuşku duymaya başlamıştır.
Oyun başladığında, Sonny Forelli diğer ailelerden daha çabuk davranarak Vice Şehrindeki uyuşturucu işinden en büyük payı almak istemiştir. Bu amacına ulaşmak için hapisaneden yeni çıkan Tommy'i Vice Şehrine göndermiştir. Tommy mal alış verişi sırasında tuzağa düşmüş ve milyonlarca dolar parayı ve malı kaybetmiştir. Bunun üzerine Sonny, Tommy'e parayı ve malları getirmesi için bir fırsat verir. Tommy organizasyonunu güçlendirdikçe, Sonny sürekli telefon açarak onun üzerinde baskı kurmaya çalışır. Tommy artık işleri yoluna koyduğunda; Sonny, Tommy'nin işlerinden pay almak ister ve gangsterlerini tahsilat için Vice Şehrine gönderir. Ama Tommy hepsini öldürür. Bunun üzerine Sonny, Tommy'nin partneri Lance'e yaklaşır ve ikisi anlaşmaya varırlar.

Oyunun sonunda Sonny'de Lance gibi öbür tarafa gider.


KEN ROSENBERG


Ken Rosenberg gta vice city'deki karakterlerden,sonny ve diaz'ın pazarlığında çıkan çatışmada ölmeyen karakterlerden birisidir,tommy ve Ken Rosenberg çatışmadan kurtulunca parayı bulmak için birlikte hareket ederler tommy'nin yükselmesinde azda olsa etkili olmuştur tommy vice city'nin kontrolünü ele alınca Ken Rosenberg ile arası açılır ve Ken Rosenberg vice city şehrinden ayrılarak las venvuras'a yerleşir o bölgede 3 mafya'nın işlettiği kumarhanenin başına geçer ancak 3 ailede ona çok baskı yapar bu yüzden bırakmak istediği uyuşturucu bağımlılığına tekrar başlar daha sonra san andreas ana karakterimiz carl jhonson ile tanışır,carl Ken Rosenberg'i kumarhaneden kurtarır ve madd dog'un muhasebecisi yapar.Ken Rosenberg'in 1992'den sonra akibeti hakkında kesin bir bilgi yoktur
Arkadaşlar buraya kadar alıntıdır. Diğer karakterler kendi anlatımımdır.

RİCARDO DİAZ

Ricardo Diaz şehrin ünlü zenginlerindendir. Starfish adasındaki konağında oturmaktadır. Pis işlerle uğraşan Diaz ayrı zamanda bir suçludur. İlerleyen zamanlarda Tommy bile Diaz'a başvurmuştur. 
Diaz Tommy'e ayak işlerini yaptırmaktadır. Tommy ve Lance ilerleyen zamanlarda Diaz'dan intikam alma için onu öldürmüşlerdir.

KENT PAUL

Kent Paul Malibu Kulübünün sahibidir. Tommy'nin ayak işlerini yapmaya çalışır. Aynı zamandada Tommy'e yardım eder.Kent Paul GTA SAN ANDREAS'da da görülür.İleride ünlü olmuştur.

Arkadaşlar bu kadar. Sadece ünlü olan kişileri tanıttım. İnşallah beğenirsiniz.
Cevap bulunamadı.