alexa
GTA Vice City ( PC )
Plajlardan batakliklara, parlak isikli gökdelenlerden varoslara kadar uzanan, zevk ve bozulmusluklarla dolu büyük Vice City sehrine hos geldiniz. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
229
Vice City - Karakterler
Erhan Ş.
30 Aralık 2014 22:25VICE CITY - KARAKTERLER


TOMMY VERCETTI

 Tommy Vercetti, Vice City'de oynadığımız kahramandır. 1971 yılında Sonny Forelli tarafından bir adam öldürmeye Liberty City'ye gönderilmiştir. Ancak Tommy, 11 adam öldürerek Harwood Canisi lakabını alır. Tommy bu olaydan sonra 15 yıl hapiste yatar ve 1986 yılında hapisten çıkar. Patronu Sonny Forelli tarafından Vice City'ye uyuşturucu ticareti için gönderilir. Ancak alışveriş baskına uğrar ve Tommy patronu Sonny'nin paralarını kaybeder. Sonny Tommy'e parayı Vice City'de bulması için belli bir müddet verir ve Tommy parayı tekrar kazanmaya çalışmaktadır. Alışverişte görevli olmuş avukat Ken Rosenberg ile iş birliği yapmaya başlar.


SANTINO ''SONNY'' FORELLI

 Sonny Forelli, Liberty City'de ikamet eden Forelli mafya ailesinin lideridir. 1971'de ana karakterimiz Tommy Vercetti'yi Liberty City'ye bir adamı öldürmek için yollamıştır. Ancak Tommy 11 kişiyi öldürmüştür. Daha sonraları Sonny Vice City'de ortaklarıyla beraber uyuşturucu işine girmeyi planlamıştır. Tommy'nin hapisten çıkmasıyla Vice City'deki uyuşturucu ticaretini Tommy'e yükler. Ancak Tommy'nin ertesi gün açtığı telefon Sonny'i kızdırır. Alışveriş baskına uğramıştır ve Sonny'nin yüklü miktarda parası çalınmıştır. Sonny Tommy'ye parayı bulması için süre verir. Bu sırada Sonny Liberty City'de kalmaktadır. Tommy'i sık sık arar ve durumun ne olduğunu sorar.


KEN ROSENBERG

 Ken Rosenberg bir narkotik avukattır ve Forelli ile bağlantısı vardır. Sonny'nin adamları tarafından keşfedilir. Vice City'de dönecek uyuşturucu ticaretinde görevlendirilir. Ancak alışverişde baskın söz konusu olur ve sadece Tommy Vercetti ve Ken Rosenberg hayatta kalır. Baskında Forelli'nin paraları kaybolur. Tommy bu paraları bulmaya çalışırken Ken kendini bu konuda sorumlu hisseder ve Tommy'e parayı bulmasında yardımcı olur.LANCE VANCE

  Lance Vice City'de ikamet eden bir uyuşturucu satıcısıdır. Uzun zamandır beraber çete işlerinde bulunduğu kardeşi ile bir uyuşturucu alışverişi hazırlar. Forelli'lere uyuşturucu satacakları alana giderler ancak Lance'ın kardeşi talihsiz bir şekilde vurulur. Lance helikoptere atlayıp kurtulduktan sonra daha öncede çalıştığı Ricardo Diaz'ın işlerini yapar. Uyuşturucu alışverişini bozan kişinin Diaz olduğunu anlayınca Tommy ile ilişkisini arttırır ve Diaz'ı öldürmeyi planlar.


JUAN GARCIA CORTEZ

  Juan Cortez, Orta Amerika'lı bir emekli albaydır. Narkotik avukat Ken Rosenberg'in bir arkadaşıdır. Milyon dolarlık bir gemiye sahiptir. Kızı Mercedes ile bu gemide yaşamaktadır. Verdiği bir partide Tommy ile karşılaşır ve para karşlığında kendisi için çalışmasını ister. Tommy Albay'ın uyuşturucu, silah kaçakçılığı ve askeri işlerini para karşılığında halleder.RICARDO DIAZ

 Diaz, Sonny Forelli'nin yarattığı uyuşturucu alışverişini bizzat bozan kişidir. Vice City'de tüm uyuşturucu halkalarını yöneten bir mafya babasıdır. Diaz Gang lideri olan Diaz, önemli uyuşturucu işleri ile ''Bay Kokain'' lakabını almıştır. Albay Cortez'in iyi arkadaşlarından biridir. Lance Vance ve kardeşi Victor Vance'ı uzun süre kendi için çalıştırmıştır. Daha sonra Lance tarafından Tommy ile tanışır ve onu kendi adına çalıştırır.AVERY CARRINGTON

 Avery başarılı bir teksaslı mülkiyet patronudur. Emlak konusunda uzmanlaşmış bir kapitalistdir. Babası tarafından öğütlerle doldurulmuştur. İnşaat konusunda rüşvet, cinayet, kundakçılık gibi işlere başvurur. Ken Rosenberg yoluyla Tommy Vercetti ile tanışır ve birsüre karanlık işlerini Tommy'e yaptırır. Kısa süre içinde Tommy onun dostluğunu kazanır.


 

KENT PAUL

 Kent Paul, müzik işinde çalışmaktadır. Ancak suç aleminde büyük bir etkisi vardır. Daha çok Malibu klubünde içki içmektedir. Çapkın bir yapıya sahiptir. Daha sonraları Tommy ile arası iyi olur ve Tommy'nin dostluğunu kazanır.

 

PHIL CASSIDY
 
 Phil, uzman bir silahşör ve silah satıcısıdır. Vice City'de silah klubünde sürekli atışlar yapmaktadır. Kendisi bir Vietnam gazisi olmasıyla bilinir. Silah klübünde Tommy ile tanışır.

 

MITCH BAKER

 Bikers çetesinin lideridir. İşlek bir bara sahiptir. Çetesi ile beraber motor sürmektedir. Tommy'e bir süre küçük işlerini yaptırır.

 

UMBERTO ROBİNA

 Cuban (Las Cabrones) çetesinin lideridir. Arkadaşı Tommy tarafından öldürülmüştür. Arkadaşının cep telefonunu Tommy açar ve Umberto Tommy ile bu şekilde tanışır. Tommy'e Haiti çetesine karşı kullanmıştır.

 

AUNTIE POULET

 Haitian çetesinin kadın lideridir. Bir süre Tommy Vercetti'yi Cubans'a karşı kışkırtmıştır.

 

MERCEDES CORTEZ

 Albay Cortez'in kızıdır. Babasının partisinde Tommy ile tanışır. Tommy'e aşık olur ancak Tommy yüz vermez.
Sergen B.
19 Nisan 2015 15:15

Lance Candır <3