alexa
Guild Wars 2
Her ne kadar ilk oyun ile benzerlikleri olsa da, çok daha gelişmiş ve bir nevi karmaşık yapıya sahip olan Guild Wars 2, sunulmasının ardından geçen bir seneyi aşkın süreye rağmen halen yoğun miktarlarda satış rakamlarına ulaşarak, ne denli büyük bir başarı çizgisi yakaladığını da gözler önüne seriyor. GW2 Cd Key satın alarak bu heyacana dahil olun. Guild Wars 2 Gold oyun içerisinden mektup yoluyla gönderilmektedir. Guild Wars 2 Cd Key 'leriniz dijital olarak teslim edilmektedir.
101
Combat
eray ö.
1 Şubat 2015 17:32
Guild Wars 2'de combat 3 ana noktadan oluşuyor; Damage, Control and Support. Damage; bildiğimiz gibi düşmanın sağlığını düşürmek, Control; düşmanın yapmak istediği şeyi engellemek ( Interrupt powaa ! ) ve Support; dostlarınızın abilitylerini boostlamak demek oluyor. Combat bayağı taktiksel olacak GW2'de. Bunun sebeplerinin başında artık daha özgür hareket edebileceğimizi söyleyebiliriz, movement taktikleri etkileyecek. Ayrıca çevreyi kendi avantajımıza kullanabilecek olmamız ve cross-profession dediğimiz (skiller kısmında bahsetmiştim) 2 farklı sınıfın skillerinin harmanlanarak etkisini arttırması da combatın çehresini değiştirecek etkenlerden. Çevreyi kendi avantajımıza kullanma konusuna gelince; oyun dünyasında, etrafımızda silah niyetine kullanabileceğimiz birçok nesne olacak (yerden kapabileceğimiz basit bir taştan, ağaçtan sarkan bir arı kovanına kadar) ve bu nesnelerin bazıları hangi professionın onları kullandığına göre değişik tepki verecek.

Combatta body-block konusunda ise, ilk oyundan daha farklı olacağını söyleyebilirim. Yapımcıların yaptığı açıklamalara göre oyuncular birbirinin önünü kesemeyecek veya çarpışamayacaklar, bunu skiller aracılığı ile yapacaklar (knockback, stun, snare vs.). Ayrıca bazı skillerin etkisi, o skilli kullanırken düşmanın yanından veya arkasından kullanmamıza göre değişiklik gösterecek. Eric Flannum bu konuda şöyle diyor ; "Because of many issues with collision in a persistent world, players will not be able to collide with one another in Guild Wars 2. That being said, many skills affect the movement of a target (knockbacks, knockdowns, etc…), which allows players to replicate some of the same body blocking tactics that they used in Guild Wars. Body direction is very important indeed, as there are skills that have a greater effect (more damage, stunning, etc…) when used from the side or behind an enemy." Bazı saldırıları veya menzilli atışları dodgelayabilmek yine mümkün olacak.

Cevap bulunamadı.