alexa
Guild Wars 2
Her ne kadar ilk oyun ile benzerlikleri olsa da, çok daha gelişmiş ve bir nevi karmaşık yapıya sahip olan Guild Wars 2, sunulmasının ardından geçen bir seneyi aşkın süreye rağmen halen yoğun miktarlarda satış rakamlarına ulaşarak, ne denli büyük bir başarı çizgisi yakaladığını da gözler önüne seriyor. GW2 Cd Key satın alarak bu heyacana dahil olun. Guild Wars 2 Gold oyun içerisinden mektup yoluyla gönderilmektedir. Guild Wars 2 Cd Key 'leriniz dijital olarak teslim edilmektedir.
151
Questler ve Dinamik Event Sistemi
eray ö.
1 Şubat 2015 17:57
Guild Wars 2'nin en büyük yeniliklerinden biri dinamik event sistemi. Artık kafasının üzerinde ünlem işaretli NPC'ler olmayacak, quest sistemi yerini dinamik event sistemine bıraktı. Oyuncular eski tarz npc'ye git questi al mantığı yerine, çevrelerini dikkatle gözlemleyip, ipuçlarını görüp dinamik olaylara dahil olacaklar. Mesela bu ipuçları veya çevredeki değişiklikler; bir anda istilacı düşmanların bulunduğunuz bölgeyi basması veya bir NPC'nin sizin yakınlarınıza doğru koşarak yardım çığlıkları ile gelmesi gibi işaretler olacak. Bu eventlar katılan oyuncu sayısına göre ölçeklenecekler. Kendinizden çok daha düşük bir level aralığının eventına girip ortalığı darmaduman da edemeyeceksiniz çünkü eventa girdiğiniz anda sizin gücünüz de ona göre ölçeklenecek (yukarıda bahsettiğim sidekick sistemi mantığı).

Bu eventlar zinciri tamamen dinamik olacak. Yani bir event diğer eventları etkileyecek ve tamamen yaşayan, dinamik bir dünya sunulmuş oalcak oyuncuya. Burada oyuncunun tercihleri önemli bir rol oynuyor işte. İstediğiniz eventa katılıp katılmayacağınızı belirleyebileceksiniz ve örneğin bir eventta bir grup NPC'ye yardım ettiniz, bu eventtan sonra o NPCler sizi hatırlayacak ve davranışları ona göre değişecek.
Ayrıca olaylar dinamik olduğu için, daha önce ziyaret etmiş olduğunuz bir yerde katıldığınız bir eventa aynı yere sonradan tekrar geldiğinizde rastlayamayabilirsiniz.

Oyuncuların eventlara katılması için party oluşturması gibi bir şart olmayacak ve her katılımcı oyuncu belli bir ödül alacak bu eventlardan. Bu ödüllerin büyük bir çoğunluğunu Karma ve Gold oluşturacak.

Dinamik evet sistemi yapısı sayesinde kill stealing gibi şeyleri de ortadan kaldırmış oluyor ve büyük ölçüde grup oyununu desteklemiş oluyor. Ne kadar çok oyuncu katılırsa bir eventa, fight o kadar ilginç bir hale geliyor.

Bu arada "nasıl rastlayacağım ben bu eventlara, nasıl bulacağım" gibi soruları dert etmenize gerek kalmayacak. Belli local bölgelerde, olası event yerlerini ve bir sorunun olduğunu duyduğu alanları size söyleyecek bir "Scout NPC" olacak.
Sergen B.
3 Mart 2015 18:15
Oyunda Gerçekten Çok Güzel Eventler Var