alexa
Guild Wars 2
Her ne kadar ilk oyun ile benzerlikleri olsa da, çok daha gelişmiş ve bir nevi karmaşık yapıya sahip olan Guild Wars 2, sunulmasının ardından geçen bir seneyi aşkın süreye rağmen halen yoğun miktarlarda satış rakamlarına ulaşarak, ne denli büyük bir başarı çizgisi yakaladığını da gözler önüne seriyor. GW2 Cd Key satın alarak bu heyacana dahil olun. Guild Wars 2 Gold oyun içerisinden mektup yoluyla gönderilmektedir. Guild Wars 2 Cd Key 'leriniz dijital olarak teslim edilmektedir.
126
SİLAHLAR VE ÇEVRESEL SİLAHLAR
eray ö.
1 Şubat 2015 17:36
Resim hero-combat-articlejpg
Silahlar

Guild Wars 2 de erkenden açıklık getirmemiz gerenken şeylerden biride skill sistemimizi desteklemesi için kullanılacak silahların belirlenmesiydi. Guild Wars 2de kullanılacak silahların listesi:

One-Handed: Axe, dagger, mace, pistol, scepter ve sword.

Two-Handed: Greatsword, hammer, longbow, rifle, shortbow ve staff.

Offhand : Focus, shield, torch ve warhorn.

Hiçbir sınıf tüm silahları kullanma kabilitetine sahip değil fakat bazı sınıflar diğerlerine göre daha fazla silah kullanabilir. Bazı sınıflarda offhandlerinde one-hand silah kullanabilir. Offhandde kullanılan silahlar main handde kullanılan silahla farklı skillere sahip olur. Örneğin bir warrior iki elinede birer silah almayı seçerse main handi için 3 offhandi için 2 skill seçebilir. 

Çevresel Silahlar

Yani kullandığınız silahlar ilk beş skillinizi belirler. Bu sistem Guild Wars 2 nin combat sisteminin yapı taşını oluşturur, ama bununla oynarken durumu çok daha güzel yapabileceğimizi farkettik. Örnek olarak, oyuncu kuşatma silahlarıyla etkileşime girdiği zaman oyuncunun ilk beş skilli buna göre değişir. Oyuncu bir kayayla karşılaşıp onu eline aldığında ilk beş skili elindeki kayaya göre değişir ve kayayı fırlatma şansına sahip olur. Ejder yuvasını keşfederken bulduğunuz yumurtayı elinize alıp yiyebilir veya fırlatabilirsiniz. Karakterin çevresindeki neslelerle ne derece etkileşim kuracağı sınıfına veya ırkına göre belirlenir. Elementalist taşı sadece fırlatmakla sınırlı kalmaz aynı zamanda taşı havaya atabilir ve gökten meteor yağmasını sağlayabilir. Yani çevrenizde rastladığınız çeşitli nesleler anlık rastgele yaratılmış durumlara yol açabilir. Düşmanlarınızı dövmek için kullanabileceğiniz tahta parçaları oakheartları öldürerek yada centaurların yıktığı bir köprünün altında bulunabilir. Kaba barmenin kafasında kırdığınız taburenin bacağını club olarak kullanabilirsiniz.

Bunlar oyuncuların etkileşimde bulunabileceği nesnelerden sadece birkaçı. Hatta bunlar üzerine dayalı birkaç sınıf mekaniği bile var. Mesela elementalist skilli Conjure Flame daha sonra alınıp fırlatılabilecek birkaç yanan kaya yaratır.

Sınıflar

Sınıf seçimi elbette oyunun nasıl oynanacağını değiştirecektir. Guild Wars 2 de Guild Wars hayranlarının alışık olduğu birkaç sınıf ve yeni sınıflarla birlikte 8 sınıf var. Bu sınıflar giydikleri zırhlara göre kabaca sınıflandırılabilir:Bilginler(elementalist vb.) hafif zırh, maceracılar(ranger vb.) orta zırh ve askerler(warrior vb.) ağır zırh kullanır. Şuanda üç bilgin, üç maceracı ve iki asker sınıfı bulunmakta.

Sınıfları tasarlarken her sınıfın özel ve farklı hissettirmesi en önemli görevimizdi. Yeni sınıfları websitemizde duyurmaya devam edeceğiz, yani sınıflara ne kadar özen gösterdiğimizi görebileceksiniz.

Çoğu oyuncu ikincil sınıf sistemine Guild Warsdan aşina. İkincil sınıf sistemi Guild Wars 2 nin ilk versiyonlarında bulunmasına rağmen yarattığımız özel mekaniklerle birlikte bu sistemi daha fazla kullanmamaya karar verdik. Bu seçimin oyundaki dengeyi sağlamak amacıyla doğru tercih olduğunu düşünüyoruz.
Cevap bulunamadı.