alexa
Guild Wars 2
Her ne kadar ilk oyun ile benzerlikleri olsa da, çok daha gelişmiş ve bir nevi karmaşık yapıya sahip olan Guild Wars 2, sunulmasının ardından geçen bir seneyi aşkın süreye rağmen halen yoğun miktarlarda satış rakamlarına ulaşarak, ne denli büyük bir başarı çizgisi yakaladığını da gözler önüne seriyor. GW2 Cd Key satın alarak bu heyacana dahil olun. Guild Wars 2 Gold oyun içerisinden mektup yoluyla gönderilmektedir. Guild Wars 2 Cd Key 'leriniz dijital olarak teslim edilmektedir.
555
Guild Wars 2 Oyuncu Rolleri Rehberi
Berk M.
21 Aralık 2014 16:03
Herkese selamlar,
Malumunuz forumda PvP ile ilgili pek fazla rehber yok. Bu boşluğu doldurması adına Spin'inde yaptığı eklemelerle Tournament PvP'nin en önemli unsurlarından PvP rollerini fazla ayrıntıya girmeden bir rehber halinde foruma sunmak istedim. Rehberi okumadan önce bilinmesi gerekenler;
-Öncelikle burada açıkladığım PvP rollerinin Hot-Join PvP'de umursanmadığını deneyimli arkadaşlar biliyorlardır. Malumunuz Hot-Join'ye sadece Rank/Glory farmlamak ve build denemek için giriyoruz. Bu yüzden burda anlatılan PvP rolleri sadece Competitive PvP'de kullanılmaktadır. 
-Rehberde yazılan rolleri oynayan classlar şuanda en çok tercih edilenlerdir. Mesela bir Engineer, Bunker rolünü üstlenebilir ancak-şuan için söylüyorum- hiçbir takım Guardian varken Engineer'ı takımında Bunker olarak oynatmaz.

Rol: Bunker
Tercih Edilen Sınıf: Guardian
Bunker, yüksek survive ve toughness özelliğine sahip olmalıdır. Bunker, tek başına çok fazla hasarı üzerinde tutabilir, birçok kişiyi bir pointte oyalayabilir ve takım arkadaşları yardıma gelene kadar orayı elinde tutabilir. Bunker'lar genellikle Mid Point(Orta Noktaya) yerleştirilir.

Rol: Close Holder
Tercih Edilen Sınıflar: Ranger, Mesmer
Close Holder, takımıza en yakın olan noktayı alır. Yüksek survive yeteneğine sahip olmalıdır. Bu görevi daha çok Mesmer ve Ranger'lar alır. Mesmer Portal sayesinde iki point arasında gidip gelebildiği için hem arkadaşlarını destekler hemde close pointi savunur.

Rol: Farpoint Attacker
Tercih Edilen Sınıflar: Elementalist, Necromancer, Warrior, Engineer
Bu rol için daha çok hybird classlar tercih edilir. Yani bu görevi alan classlar hem survivability sahip olmalı hem de rakibe iyi hasar verebilmelidir ve 1v1'de etkili olmalıdır. Farpoint Attacker, karşı takımın home pointine saldırarak o bölgeyi ele geçirmek için savaşır. 

Rol: Support
Tercih Edilen Sınıflar: Elementalist, Engineer, Necromancer, Guardian, Mesmer
Support adı üstünde takıma destek sağlar, büyük kapışmaların olduğu yerlere giderek takımın hayatta kalmasına yardımcı olur. Peki bu desteği nasıl sağlar? Takım arkadaşlarına Healing, Boon atarak ve takım arkadaşlarının üzerindeki Condition etkilerini silerek. 

Rol: Roamer
Tercih Edilen Sınıflar: Thief, Warrior, Necromancer, Elementalist
Roamer, yüksek Mobility'e sahip olup tüm haritayı dolaşarak takım arkadaşlarını point noktalarında neler olup bittiğinden haberdar eder ve yardım gereken yerlere en hızlı şekilde gidip o bölgeyi destekler. Ayrıca Roamer Thief'ler(genelde) bosslara rush atamalarıyla GW2'de nam salmışlardır Tongue bu sayede takımlarına puan hatta maçı kazandırabilirler. 

Rol: Team Fighter
Tercih Edilen Sınıflar: Thief, Warrior
Team Fighter, takımla beraber hareket edip, büyük savaşların olduğu yerlerde kısa sürede kill almaya çalışırlar.Bu rol için daha çok, hızlı kill aldıkları için Thief ve Burst Warrior tercih ediliyor. İyi bir Team Fighter takımın olmazsa olmazıdır ve maçın kaderini değiştirebilecek güçtedir.

-
Elenaina arkadaşımızdan alıntıdır.

arda b.
21 Aralık 2014 16:25
işime yarar belki saolasın 
Mert Ç.
21 Aralık 2014 16:50
Eyv kardeş bende bunu araştırıyodum sağolasın 
Mert Ç.
21 Aralık 2014 16:51
İşime yarar bilgi sağol.