alexa
Guild Wars
Guild Wars, günümüzde yayında olan ikinci versiyonuna rağmen halen yüz binlerce kişi tarafından oynanmakta ve geride kalan sekiz yılda popülerliğini sabit tutarak hayatına devam etmektedir.  Alacaginiz Trilogy Cd Key, Eye of the North Cd Key, Nightfall Cd Key ve tüm Guild Wars Cd Key leri AreaNet üzerinden aktif edebilirsiniz.
241
Acıması Yok !
Ekin G.
5 Mart 2015 15:17
Dünyalar Dünyalara Karşı Savaşıyor
GW2’nin ‘B’ tuşuna basılarak erişilebilen WvW modu, oyunun belki de en eğlenceli yanlarından biri. WvW ‘de adından da anlaşılabileceği üzere dünyalar dünyalara karşı savaşıyor. Burada kasıt edilen ‘dünya’ kavramıyla, oyundaki sunucular temsil ediliyor. Yani bu modda oyun oynarken kendi sunucumdaki oyuncularla dost, farklı sunucudaki oyuncularla düşman oluyorum.

Aynı anda üç dünyanın (sunucunun) mücadele ettiği WvW’de, 4 adet savaş alanı yer alıyor. Bu alanların her birinde kaynak kampları, kuleler ve kaleler yer alıyor. Yalnızca savaş alanlarının birinde, diğerlerinden farklı olarak daha fazla kule ve daha büyük bir kale yer alıyor. Oyuncuların amacıysa; kendi sunucusunun mümkün olduğu kadar fazla kamp, kule ve kale ele geçirmesini sağlamak. 


WvW haritası, aynı anda iki bin oyuncuya kadar oynama imkânı sağlıyor. İki bini dörde bölersek, her bir savaş bölgesinde yaklaşık 500 kadar kişi oynuyor. Yani dünyalar arası savaştaki kale kapma yarışlarında yüzlerce oyuncu birbirine karşı mücadele ediyor. Böylece oyuncuların hayli eğlenceli vakit geçireceği bir savaş alanı sunuluyor. Bu eğlenceye yalnızca bilgisayar donanımına güvenlerin dahil olabileceğini bir dipnot olarak belirteyim. Zira 500 kişilik bir mücadele de ortaya çıkan görsel efekt karambolundan sağ çıkabilmek için hayli sağlam bir bilgisayara sahip olmak gerekiyor.

Kaleyi Ele Geçirdik, Şimdi Ne Olacak?
WvW’ın amacı kişisel ve sunucuya yönelik olmak üzere ikiye ayrılıyor. Kişisel amaçta; oyundaki Achievement’ları açmaya çalışıyor ve Badges of Honor adı altındaki PvP eşyalarını satın almaya yarayan para birimini topluyorum. Ayrıca WvW’deki her bir kale, hangi sunucu tarafından kontrol edilirse, o sunucudaki oyuncular Orb of Power adında bir güç kazanıyor. Ve her bir Orb of Power, sunucudaki oyunculara %5 daha fazla can +50 Stat veriyor.

PvP Yapmanın Level’ı Kaç?
GW2’nin belki de en sevdiğim yanlarından biri, bu sorunun cevabı altında yatıyor. Oyunda istediğiniz seviyede olun, WvW veya Structured PvP’ye katılabiliyorsunuz. Hem de herkesle eşit seviyede olarak. Oyundaki seviyeniz kaç olursa olsun, PvP’ye adım attığınız anda anında 80. seviyeye çıkıyorsunuz. Oyun içi dengesizlik yaratabilecek stat, eşya vs. gibi teferruatlarda aynı şekilde 80. seviyeye göre eşitleniyor.


Hatta Structured PvP’de ‘herkesi eşit tutma’ felsefesi biraz daha abartılmış. Structured PvP’nin başlangıcında oyuncuların hepsi hem aynı seviyede hem de aynı kalitede eşyalarla mücadele ediyorlar. Yani PvP’de başarılı olmak tamamen oyuncunun yeteneğine kalıyor.
yunus emre ş.
6 Mayıs 2016 01:17

Gerçekten iyi bir yazı olmuş ama şunu söylemem gerekirse kopyala+yapıştır yapman anlaşılıyor.Guild wars oynuyosan özelden gel beraber oynuyalım.