alexa
Guild Wars
Guild Wars, günümüzde yayında olan ikinci versiyonuna rağmen halen yüz binlerce kişi tarafından oynanmakta ve geride kalan sekiz yılda popülerliğini sabit tutarak hayatına devam etmektedir.  Alacaginiz Trilogy Cd Key, Eye of the North Cd Key, Nightfall Cd Key ve tüm Guild Wars Cd Key leri AreaNet üzerinden aktif edebilirsiniz.
155
Zindan Rehberi !
Ekin G.
5 Mart 2015 15:14
Zindandan zindana
Toplam 8 zindan mevcut. Maksimum parti sayısı 5 kişiden oluşuyor. Keşfedilebilen zindanların dışında, görevlerle birlikte girdiğiniz zindanlar da var. Hikaye bazlı 30 level’dan zindanlar başlıyor. Keşfederek ilerlediğiniz zindanlar 35 level’da bulunabiliyor. Dungeon vendor adındaki npc karakterimiz, Lion’s Arch adındaki harita noktasında zindan sonrası alacağınız tokenlar’la sizi ödüllendiriyor. Zindan ve görevleri ne kadar başarılı bitirirseniz alacağınız ödüller o kadar yüksek oluyor. Zindan ve görev sonrası bronz, gümüş ve altın sevilerine göre başarı puanı alıyorsunuz.Ayrıca mini zindanlar adında da bir uygulama mevcut. Bunların içerisinde minik bulmacalar mevcut ve onlara göre de ufak tefek hediyeler kazanabiliyorsunuz.

Sıkılmanızı engelleyecek güzel bir sistem gelmiş durumda. 8 zindan bitince ne yapacağız diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz. 30 level olan bir zindana, 80 level olduktan sonra tekrar girin. O zaman drumu anlayacaksınız. Zorluk seviyesi sizin level’ınıza göre artıyor. Peki 80 level olunca ne olacak? İşte burada tıkanıyoruz. Çünkü tam olarak raid sistemi yapılmış değil. Zindan içerisinde yapacağınız görevler var. Ayrıca başarım puanı kazanmak için de view point keşfedebilirsiniz. Daha iyi eşyalar çıkartmak için daha güçlü düşmanlarla savaşmanız gerekiyor.

Bitki toplamaca, maden çıkarmaca
Guild Wars 2, sizi bazı meslekleri almak zorunda bırakmıyor. Çünkü toplayıcılık içeren mesleklere karakteriniz yaratıldığı andan itibaren sahip oluyor. 3 adet toplayıcı meslek var; Madencilik, bitki toplayıcılığı, odun kesme. Fakat bunları yapabilmek için doğru NPS karakterine gidip gerekli malzemeleri almanız gerekiyor. Bitki toplamak için tırpan, odun kesmek için balta, maden toplamak için kazma. Çantanızda yer kaplamasın diye üzerinize alabiliyorsunuz. Bu eşyalar için özel bölümler mevcut. Tırpan sayısı kadar da bitki toplayabiliyorsunuz. Değerli olan eşyalarınızı parçalara ayırıp onların içerisinde bazı materyalleri de görebilmenizi sağlayan “Salvage Kit” adında ana bir eşya var. Bu eşya değerli olan eşyayı kırıyor ve içerisinden hammaddeleri çıkarıyor. Bunları da mesleklerinizde kullanabiliyorsunuz. Bir nevi Wow’daki “enchantment” gibi ama ondan daha kolay. Bu yüzden tavsiyem, mutlaka çantanızda fazla fazla salvage kit’ler olsun. Bu kit’ler de seviye seviye artıyor.  Daha iyi hammadde çıkartmak için daha iyi kit almanız gerekiyor.

Toplamda 19 çeşit eşya üzerinize yerleştirebiliyorsunuz. Su altında taktığınız (su altında nefes alamıyorsunuz normal olarak) maskenin bile artıları olabilir. Tabi almak isterseniz. Ayrıca su altında mızrak otomatik olarak elinizde beliriyor. Su altı savaşları biraz daha farklı. Onların da özel skill'leri var. Suya dalarken ve sudan çıkarken yaratılan o damlalara hayran kalacaksınız.İki adet ana meslek seçebiliyorsunuz. Ana mesleklerinizi almak için ana şehirlere gitmeniz gerekiyor. Sekiz tane meslek mevcut. Zırh yapımcıları ve metal kutular için anahtar üretebilen Armorsmith. Büyülü silahlar üretebilen ve kristal, pot gibi özel materyalleri yapabilen Artificer. Yemek yapabilen, zırhını boyayabilen Chef. Ahşaptan yapılan silahlar (yay, mızrak vb.) için Huntsman. Takı yapabilen Jeweler. Deri zırh ve deri çanta yapımı için Leatherworker. Kumaştan zırh ve çanta yapan Tailor. Metal silahlar (balta, kısa kılıç, uzun kılıç, kalkan vb.) yapıp, özel taşlar kesen Weaponsmith. Seviyeler şu şekilde sıralanmış; 0-74 Novice, 75-149 Initiate, 150-224 Apprentice, 225-299 Journeyman, 300-374 Adept, 375-400 Master.  Eğer mesleği belirli bir süre kullandıktan sonra işinize yaramadığını anlayıp, başka mesleğe geçmek istiyorsanız oyun size güzel bir seçenek sunuyor. Mesleği istediğiniz seviyede bırakıp, başka bir meslek alabiliyorsunuz. Bıraktığınız meslek sıfırlanmıyor. Sonradan tekrar alıp devam edebiliyorsunuz. Toplayıcılık yaptıkça başarı puanı (XP) kazanıyorsunuz. Bu da level almanızı kolaylaştırıyor.
Cevap bulunamadı.