alexa
HearthStone
Hearthstone Heroes Of Warcraft oyunu sıra tabanlı bir oyundur. Her bir kartın hemen sol üst köşesinde mavi rakamla ne kadar mana ya ihtiyaç duyduğunu görüyoruz. Her el sonunda artı bir mana otomatik olarak hesabımıza yükleniyor. Oyunda şans ve strateji büyük bir önem taşıyor diyebiliriz. Hearthstone Expert Pack satin aldiktan sonra hemen battle.net hesabinizdan ADD GAME butonu kullanarak yüklemenizi yapabilirsiniz.
400
druid başlangıç deck
koray k.
2 Ocak 2015 13:33
 • Hearthstone yeni başlayan, ve/veya oyuna çok fazla (ya da hiç) gerçek para harcamamış oyuncular içindir.
 • Sadece Druid ile 10 level olduğunuzda size verilen bedava kartları içerir.
 • Herhangi bir common, rare, epic ya da legendary kart barındırmaz.

Sadece en basit kartlardan oluştuğu için diğer destelerden güçsüz olsa da bu deste dengelidir ve baya güçlüdür. Bilgisayara karşı yapacağınız hem normal hem uzman seviyesindeki bütün savaşları bu deste ile kazanabilirsiniz. Aynı zamanda  rare, epic ve hatta legendary kart bulunduran desteleri bile zorlayabilirsiniz.

Bu Druid destesindeki kartları size listelerken, aynı zamanda neden bazı kartları koymadığımızı ve koyduğumuz kartları hangi koşullarda kullanmanız gerektiğini de anlatacağız. Bununla birlikte sizin oyun tarzınıza göre hangi kartların değiştirilebileceğini de yazacağız. Bu deste ile başarılı olabilmeniz için, oyun içinde kararlarınızı düzgün vermeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Temel Druid Deck

Destemizi yapmanız için dust’a ihtiyacınız yoktur.

 • 2x Innervate
 • 2x Claw
 • 1x Acidic Swamp Ooze
 • 2x Mark of the Wild
 • 2x River Crocolisk
 • 2x Wild Growth
 • 2x Shattered Sun Cleric
 • 2x Gnomish Inventor
 • 2x Swipe
 • 2x Chillwind Yeti
 • 2x Sen’jin Shieldmasta
 • 1x Darkscale Healer
 • 2x Boulderfist Ogre
 • 2x Starfire
 • 2x Stormwind Champion
 • 2x Ironbark Protector

Mana Eğrisi

 • 0 Mana: 2 Kart
 • 1 Mana: 2 Kart
 • 2 Mana: 7 Kart
 • 3 Mana: 2 Kart
 • 4 Mana: 8 Kart
 • 5 Mana: 1 Kart
 • 6 Mana: 4 Kart
 • 7+ Mana: 4 Kart

Oynama Stratejisi

Druidin temel kartlarında Innervate, Swipe ve Wild Growth gibi güçlü kartların olması Druid başlangıç destesini çok güçlü hale getiriyor. Bu destenin amacı innervate ve Wild Growth gibi büyüleri kullanarak late game kartlarını erken öne sürmek. Bu desteği oynayarak mana ve kartlarınızı nasıl dengeli oynamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Innervate ve Wild Growth kartlarının elinize erken gelmesi oyunun gidişatı açısından çok önemlidir. Çünkü bu kartlar sayesinde rakibinizin önüne geçip güçlü minyonlarınızı veya büyülerinizi kullanabileceksiniz. Bu kartlar erken gelmese de destenizde oyunu rakibinizle başa baş götürmenize yetecek kadar minyon bulunuyor.

Bu desteyle başarılı olmanız için Innervate ve Wild Growth kartlarını doğru kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor. Genellikle Innervate’i oyunun başlarında kullanmanız gerekiyor, çünkü sıra ilerledikçe fazladan 2 mananın oyuna etkisi azalıyor. Örneğin, 2. turda 4 manalı bir kart kullanmak 5. turda 7 manalı bir kart kullanmaktan daha etkilidir. Eğer elinizde birkaç tane Wild Growth ve Innervate varsa, 3-4 tur sonrasını hesaplayıp ona göre hareket etmeniz gerekiyor.

Kart Seçimleri

Bu bölümde, seçtiğimiz kartları neden diğer seçeneklerin üstünde tuttuğumuzu ve nasıl kullanılmaları gerektiğini açıklayacağız. Umarız bu sayede hem bu desteyi iyi bir şekilde kavrayacak, hem de kendi destenizi yaratmanızda size yardımcı olacağız.

Destemiz Innervate kartının üzerine kurulmuştur. Büyük bir minyonu erken koyduğunuzda oyunu tek hamleyle bitirmiş olacaksınız. 2. turda veya The Coin kartını kullanarak 1. turda atacağınız bir Childwind Yeti,  oyun tahtasını domine etmenizi sağlayacaktır.

Claw, oyun tahtasını erken domine etmenizi sağlayacaktır. Eğer ümit ettiğiniz gibi Innervate ve Wild Growth kartları sayesinde hızlı bir başlangıç yapamazsanız,  bu kart sayesinde rakibinizi yavaşlatabilir ve büyük minyonlarınızın oyunu late game’de bitirmesini bekleyebilirsiniz. Bu kartı oyunu bitirmiyorsanız rakibinize vurmak için kullanmamalısınız.

Mark of the Wild güçlü bir güçlendirme kartıdır. 2 manaya 4 stat ve taunt kesinlikle verimlidir. 1. turda koyacağınız bir River Crocolisk ikinci turda Mark of the Wild ile güçlendiğinde bir Childwind Yeti etkisi yapacaktır.

Bu destede Bloodfen Raptor yerine River Crocolisk’i tercih ettik. Çünkü River Crocolisk Mark of the Wild ile daha iyi bir sinerjiye sahip. Saldırı gücünün 5 yerine 4 olması Priest’lere karşı oynadığınız oyunlarda çok işinize yarayacaktır.

Swipe, başlangıç kartları içinde olabilecek en iyi kartlardan birisidir ve sizin AoE yani alan vurmalı büyünüz yerine geçer.  Swipe’ı kullanırken hep yanında bir canlı fazladan minyon bırakmaya özen gösterin.

Starfire, destenin önemli kartlarından bir diğeri çünkü 5 canlı bir sürü basit minyon kartı bulunuyor. 5 canlı bir minyonu öldürürken aynı zamanda bir kart çekmeniz sizin çok işinize yarayacaktır.

Ironbark Protector sizin destenizdeki bitirici gücünüz. Rakibinizin Hex ve Polymorph gibi kaldırma büyülerini harcattıktan sonra bu kartı attığınızda rakibiniz anında pes edecektir.  Rakibinizin kaldırma büyülerini Childwind Yeti ve Boulderfist Ogre’nize harcamasını sağlayın. Innervate ve Wild Growth kullanarak Ironbark Protector koymayı deneyebilirsiniz, ama bu tür kaldırma kartlarının rakibinizin elinde olmadığına emin olun.

Kart Hataları

Kartlar geliştikçe ve yeni stratejiler geldikçe bu bölümde açıklayacağımız kartların da önemleri artacaktır. Bu bölümdeki kartlar, bu desteye uymadığı için çıkartılmıştır. Bu kartlarla da çok güçlü  bir deste yaratılabilir.

Bu bölümde size eklemediğimiz diğer güçlü kartları anlatacak ve bu kartları hangi kartlarla değiştirmeniz gerektiğini söyleyeceğiz. Bununla birlikte daha az güçlü kartları da size anlatarak deste yaratma becerinizi arttırmaya çalışacağız.

Destemize Moonfire kartını eklemedik çünkü değerli olduğunu düşünmüyoruz. Yeni başlayanlar için bu biraz saçma gelebilir, neticesinde 0 Manaya bir şey yapıyorsunuz. Ama bir destede sadece 30 kart koyabildiğinizi ve yerin çok önemli olduğunu unutmamanız gerekiyor.

Healing Touch kartını eklemedik çünkü destenin oyun tarzına uymuyor.  Yeni başlayan oyuncuların yaptığı başka bir hata da karakter canını en önemli stat olduğunu düşünmeleridir. Aslında bu çok yanlış bir düşünce tarzı çünkü oyun temposu, kart ve board avantajı gibi özellikler karakter canından daha önemlidir.

Savage Roar kartını dışarda bıraktık çünkü sinerjisi olan Force of Nature kartını epic olduğundan dolayı destemize dahil edemedik.  Savage Roar kartı genellikle küçük ve çok sayıda minyon koyulan destelerde kullanışlı oluyor. Bu destede genellikle tahtada 1 ya da 2 büyük minyonunuz olacak, bu da Savage Roar kartının etkisini azaltacaktır.

Desteyi Geliştirmek

Haliyle bu deste bir başlangıç destesi olduğundan, yeni kartlar geldikçe bu deste geliştirilebilir. Oyunda ilerledikçe ve daha fazla Arcane Dust kazandıkça bu desteye eklemeler yapabilirsiniz.

Eğer Naxxramas kartlarını toplayabilirseniz, aşağıdaki eklemeleri yaparak destenizi daha güçlü hale getirebilirsiniz.

 • 2x Zombie Chow: Bu kartlarla 2 Claw kartlarını değiştirebilirsiniz. Zombie Chow Claw’a göre daha çok iş yapacaktır, ama ikisi de aynı işlevi gördüğünden destenize 1’er tane alabilirsiniz.
 • 2x Sludge Belcher: Bu kartları 1x Darkscale Healer ve 1x Stormwind Champion yerine koyabilirsiniz. Bu kart Naxxramas kartları içinde başlangıç destesine en çok yarayacak kartlardan birisidir, çünkü başlangıç destesindeki 5 manalı kart eksikliğine çare olabilir. Bu kartı koyarken Stormwind Champion’dan vazgeçtik çünkü destemizde genel olarak çok minyon olmadığı için Stormwind Champion kartının buff özelliği işe yaramayacaktır.

Başlangıç destesine yapabileceğiniz diğer eklentiler aşağıda yazılmıştır. Ancak, bu kartları sadece  bir kart destesi açtığınızda çıkarsa destenize ekleyin. Başlangıç destesini güçlendirmek için Arcane Dust kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz.

 • 2 x Druid of the Claw: 2x Senjin Shieldmasta yerine bu kartı kullanabilirsiniz. Bu kart kesinlikle destenizin 5 manalık bölümünü güçlendirecektir.
 • 2 x Harvest Golem: 2x Shattered Sun Cleric yerine bu kartı kullanabilirsiniz. Bu kart çoğu destede en kullanışlı kart olarak geçiyor ve aynı zamanda sizin destenizdeki Innervate ve Wild Growth kartlarıyla da Shattered Sun Cleric’e göre daha uyum sağlıyor.
Cevap bulunamadı.