alexa
Heroes of The Storm
Heroes of the Storm , firmanın tüm oyunlarından seçilen onlarca farklı karakterin direkt kullanımına izin vermekte ve bu sayede pek çok farklı hikâyenin beğenilen karakterlerinin, birbirleri ile aynı savaş meydanında çarpışmalarına fırsat sunmaktadır. Heroes of the Storm 2 Haziran 2015 'de yayinlanacagi duyrulmustur. Ön sipariste satin alinan Heroes of the Storm Cd Key'leriniz oyun yayinlanmadan 1 önceki gün veya oyun yayinlandigi gün gönderilecektir. Heroes of the Storm beta sifreleri ise oyun yayinlandigi güne kadar beta sürecinde oyuna girmenize yaramaktadir.
221
Yeni Başlayanlar için Oyun Rehberi
Sergen B.
6 Kasım 2015 20:29

Arkadaşlar öncelikle yeni key alan arkadaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimle başlayayım.

Bir çok arkadaşı elimden geldiğince eklemeye çalıştım, bir sorununuz olursa yardımcı olabilmek adına.
Adım: Agâh, 23 yaşındayım, Ankara Üniversitesinde Jeoloji Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim.
Oyunda 40Lv, Rank:1, şuan için 3500+MMR'a sahibim. Main rolüm support'tur.
Nick: wS2Zth , Battletag:wS2Zth#2998 ekleyemediğim arkadaşlar ekleyebilir.

-------------------------------------

Öncelikle soloQ'da kimlerle oynayacağınızdan bahsedeyim;
SoloQ girdiğinizde, takımınıza en az bir tane Rus oyuncunun gelme olasılığı %70 civarında, yeni başlayan Rus oyuncular Türkiye'deki internet kafelerde bulunan 18 yaş altı küçük kardeşlerimizden daha beter oyunculardır. Onun dışında Avrupa ülkelerinde ki diğer başlangıç seviyesi oyuncular çokta fazla sorun teşkil etmezler. Kısaca Ruslara dikkat edelim, mümkünse küfür ve flame'den uzak durun, hatta benden tavsiye oyuna girer girmez Rus gördüğünüz anda mute'leyip geçin http://www.heroesofthestormtr.com/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif

-------------------------------------

Oynanış açısından oyun çok hızlı ilerlemektedir. Dota2<LoL<HotS oyun hızlarını karşılaştırırsak böyle bir çıkarımda bulunabiliriz.
Oyunda bireysellikten ziyade takım oyunu önemlidir. Lane'de herkes takıma exp kazandırır. Takımda ki her oyuncunun Lv'ı birbirine eşittir. Aynı zaman diliminde Lv atlarlar. Bu yüzden koridorlarda kalıp bolca exp almak şarttır.

-------------------------------------

Oyunda 4 main role var;
1-)Warrior
2-)Assassin
3-)Support
4-)Specialist

Kısaca rollerden de biraz bahsedelim zira moba geçmişi olmayan arkadaşlarımız olabilir, onlar için biraz anlatalım.

1-)Warrior: Adından da anlaşıldığı üzere ön safta damage tutan cengaverlere "Warrior" denir. Oyun içerisinde asla "Warrior" ismini duymazsınız, ya "Tank" yada "Front Liner" olarak isimlendirilirler. Oyunda her rolün önemi eşit seviyededir ama iyi bir "Front Liner" ve "DPS"iniz varsa oyunu %70 kazanırsınız.

2-)Assassin: Kelime manası olarak suikastçidir. Melee (yakıncı) ve Ranged (uzakçı) iki çeşittir. Oyunda Magic ve Attack damage kavramı yok. Yani melee'side ranged'ıda, ADC veya APC olarak düşünebilirsiniz.

3-)Support: Destek rolüdür. Takım arkadaşlarınıza mana/heal yardımı yaparsınız. Bu oyunda bulunan supportlar ayaklı base gibidir. Laning safhasında yanınızda support varsa yaslanın arkanıza genelde gang olmadığı sürece ölmezsiniz.

4-)Specialist: Yani şimdi buna nasıl bir tanım yapılır hiç bir fikrim yok. Çok değişik bir rol. Genelde "Specialist"ler backdoor için kullanılır, çok yüksek hasarları mevcuttur özellikle SGT.Hammer bir havika dostum.

http://i.hizliresim.com/YvOA6D.jpg
-------------------------------------

Oyundaki Heroların öncelikle uTube'dan izlemenizi tavsiye ederim, "Valla Preview" tarzında gireceğiniz entry'lerle istediğiniz heronun skillerini/skinlerini önizleyebilirsiniz. Yada yok arkadaş kendim pişirir kendim yerim diyorsanız, "Shop" kısmına girin, "Heroes" sekmesinden istediğiniz heroyu seçip, altta bulunan "Try" butonuna basarak, heroların skillerini, hasarlarını vs. görüp deneyim edinebilirsiniz.

-------------------------------------

Alışılmış moba tipinden farklı olarak bu oyunda "item" alınması gibi bir durum yoktur. Bunun yerine 1/4/7/10/13/16/20.level'larda verilen "Talent"lar vardır. Her talent skillerinizin fonksiyonunu artırır. Farkınız burada ortaya çıkar. Çok farklı buildler deneyip oyuna fark kazandırabilirsiniz. Denenmiş sağlam buildler içinhttp://www.heroesfire.com'dan yardım alabilirsiniz.

1Lv'dan 4'Lv'a kadar talentlarınız sınırlıdır. Bir kısmı 3Lv olduğunuzda, tamamını 4Lv olduğunuzda açılacaktır.
-------------------------------------

Oyunda en büyük sıkıntılardan birisi gold kasmaktır. Ortalama bir oyundan 30-50 arası gold gelmektedir tabi burada en büyük değişken oyun zamanıdır, oyununuz ne kadar uzun sürerse gelecek exp ve gold miktarı buna bağlı olarak artmaktadır. En ucuz hero 2,000 gold'dur. "Hah işte bu benim herom" demediğiniz sürece hero almanızı tavsiye etmiyorum. Her hafta free rotation'a bağlı olarak herolar değişir. Bütün heroları 5Lv yapmanız, hem heroları öğrenmenize hemde gold kasmanıza yardımcı olacaktır. Şuanda 34 tane hero mevcuttur, bütün heroları 5Lv yapmanız durumunda 17.000 gold kazanacaksınız. Ortalama 6-7 oyunda her hero 5Lv olur.

Para kasmanın kolay bir yoluda mevcuttur, "Shop" kısmında "Stimpacks" sekmesi bulunur. Stimpacks 2 çeşittir, birisi 1haftalık (€3) ve 4haftalık (€7.5). Stimpack satın aldığınızda oyun başına kazandığınız gold %150 ve exp %100 oranında artmaktadır. Zamanınız olduğunda 1haftalık stimpack alıp denemenizi tavsiye ederim http://www.heroesofthestormtr.com/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif

-------------------------------------

Yine alışılmış moba türünde tek map üzerinde oyun oynarsınız, ama Blizzard bunu biraz daha farklılaştırmış.
Toplamda, 6 tane map vardır.
1-)Garden Terror
2-)Sky Temple
3-)Haunted Mines
4-)Cursed Hollow
5-)Dragon Shire
6-)Blackheart's Bay

Kısaca haritaları anlatayım.

Öncelikle her haritada, tarafsız mob'lar/minnion/creep (camp) mevcuttur.
Boss, Hard, Easy camp olmak üzere 3 tane camp çeşidi vardır.
Camplardaki mobları kesmeniz durumunda, onların öldüğü slotta bir daire çıkar ve buraları ele geçirerek mobların sizin safınızda savaşmasını sağlayabilirsiniz.

1-)Garden Terror: Zamanı geldiğinde, haritanın orta üst ve orta alt kısmında, 2'si küçük, 1'i büyük olmak üzere 3 slot mob çıkar. Bu mobları keserek tohum toplarsınız. Topladığınız tohum sayısı 100'e ulaştığında base'inizde Garden Terror çıkar, takım arkadaşlarınızdan birisi veya siz bu Terror'ü kontrol ederek karşı takımın base'ini yıkmaya çalışırsınız.

Cevap bulunamadı.