alexa
Jadde
Jadde ’yi yalnızca basit bir dans oyunu olarak düşünmek yerine, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından erişen kişilerin birbirleri ile kolayca vakit geçirebildikleri bir dünya olarak nitelendirmek gerekmektedir. Alacaginiz Gametürk Kredi'lerini oyun içerisinde Jadde GT Kredi olarak hizli sekilde etkinlestirebilirsiniz.
244
Jadde Nitelik Değiştirme
Serhat Ç.
18 Aralık 2014 01:20
Oyunda en çok merak edilen, bana sorulardan birisidir.Bu konuda deneyimlerim olduğundan, size buradan açıklıyorum.Lütfen konuyu kirletecek, yada yanlış yazdığımı düşünen var ise oyundaki niteliklerime bakabilirsiniz.Yazdıklarımın hepsi kendi uyguladığım yöntemlerdir ve sonuçları açıkca bellidir.

-Niteliklerini nasıl öyle geliştirdin ?
-Zeka ve Müzik Duygusu nasıl artar ?
-Fiziksel ve Güç niye artmıyor ?


Merak etmeyin bu rehberde hepsini size anlatacağım.İsterseniz artık başlayalım !

- Level -

Evet üç aşşağı, beş yukarı bunu herkez biliyor zaten.Oyunda ettiğiniz her türlü dans, bu niteliğinize etki eder.Dans sonlarında max aldığınız "7500" skor sizin oyundaki "Level" niteliğinize etki eder.İlgili görsel için bu linktenyararlanın.

- Fiziksel -

Fiziksel nedir, nasıl artar, ne işe yarar ?

Dans esnasında bastığınız stuntlar, sizden belirli miktarda HP götürür.Dolayısı ile Fiziksel niteliği ne kadar fazla olursa, o kadar çok HP'niz olur ve dans esnasında daha fazla Stunt basabilirsiniz.Fiziksel niteliğini arttırmak için, dans esnasında sürekli "Perfect" yapmaya bakın.Stunt basmak size kalmış.İster basın, ister basmayın.Ama şunu unutmayın ne kadar çok "Perfect" o kadar çok fiziksel niteliği!
Fiziksel niteliği sizin oyunda sol üst tarafta (HP) kısmına etki eder.Oyuna ilk başladığınızda size "200 HP" verilir.Profil kartınıza baktığınızda, fiziksel değeri "1" olarak gözükür.Siz bu fiziksel değerini "2" yaptığınızda HP'niz "201" olur.Yani profil kartınızdaki fiziksel niteliği kaç ise, sizin HP'niz onun bir eksiğidir.Örneğin; Fiziksel niteliği "5" olan bir oyuncunun, HP değeri "204" olur.

Gelişim sağlayacak dans türü : Hiphop,Reggae,Popping,Locking.
Gelişim sağlayacak dans modu : Normal dans.


-Güç-

Güç nedir, nasıl artar, ne işe yarar ?

Güç niteliği siz dans esnasında stunt bastığınızda, yukarıdaki "HP" kısmından bastığınız stunta göre belirli bir miktarda eksilme yaşanır.İşe bu eksilmeyi önlemek için bu niteliğe önem vermeliyiz.Mesela dans esnasında bir "Dev Salıncak" stuntu kullandık.Bu stunt bizden "90" HP götürür.Güç niteliğimiz eğer fazlasıyla gelişmiş ise, bu stuntu bastığımızda sizden %35 şans oranında HP yemeyecektir.Bu demek olmuyorki hiç HP yemeyecek.Yani bu tamamen "Güç niteliğinin gelişimine bağlı.

Güç niteliğini arttırmak için, dans esnasında sürekli stunt basmamız gerek.Ne kadar çok stunt basarsak o kadar çabuk bu niteliği arttırabiliriz.

Gelişim sağlayacak dans türü : Hiphop,Reggae,Popping,Locking.
Gelişim sağlayacak dans modu : Normal dans.


- Müzik Duygusu - 

Müzik duygusu nasıl artar ? 

Müzik duygusu, bildiğiniz üzere dans esnasında "10 level tuşlarını" başarılı bir şekilde bastıktan sonra, etrafınızda bir nota şeklinde beyaz bir ışık döner.İşte bu döndükçe Müzik Duygusu niteliği artar.

Gelişim sağlayacak dans türü : Hiphop, Reggae.
Gelişim sağlayacak dans modu : Normal dans.


- Zeka -

Zeka nasıl artar ?

Zeka, bildiğiniz üzere dans esnasında "10 level tuşlarını" başarılı bir şekilde bastıktan sonra, etrafınızda bir nota şeklinde beyaz bir ışık döner.İşte bu döndükçe Zeka niteliği artar.

Gelişim sağlayacak dans türü : Popping, Locking.
Gelişim sağlayacak dans modu : Normal dans.


-Bütün nitelikleri nasıl hızlı bir şekilde arttırabilirim ? -

Nitelik arttırmak için, dans dakikaları yüksek olan şarkılar bizim için önemlidir.Ortalama "3 dakikalık" bir şarkıda yaklaşık miss yapmamışsak eğer, 8 defa nota döndürebiliriz.Eğer stunt basıyorsak tuşları "10 level oklarına getirince" stunt basın.Böyle yere düştüğünüzde "7 tuştan" değilde "10 tuştan" devam ederseniz.Hemen etrafınızda o nota döner.

-Kısaca Tekrar Hatırlayalım-

Level : Her türlü dans modunda aldığımız exp ile artar.
Fiziksel : Stunt basın veyahut basmayın.Bu niteliği arttırmak için elinizden geldiği kadar "Perfect" yapın.
Güç : Ne kadar çok stunt basarsak, o kadar çabuk artar.Yani bu niteliği arttırmak için çok stunt yapmalıyız.
Müzik Duygusu : Hiphop ve Reggae dans türlerinde, 10 level oklarını başarılı bir şekilde basıp,o notadan oluşan beyaz ışığı döndürmeliyiz.Unutmayın Miss yapmak yok !
Zeka : Popping ve Locking dans türlerinde, 10 level oklarını başarılı bir şekilde basıp, o notadan oluşan beyaz ışığı mutlaka döndürmeliyiz.Unutmayın Miss yapmak yok !
-Dans ayarları-

Ben "4-Tuş" oynuyorum.Eğer "8-Tuş" oynayabilen var ise oda olur.

Not : Grup dansı yaparsanız, daha fazla skor alabilirsiniz.Buda demek oluyorki yarışma oynayıp, sadece Level niteliği arttıracağıma, hem Level arttırıp, hemde diğer niteliklerinizi arttırabilirsiniz.Yani Grup dansında fazla skor, fazla exp anlamına gelir.Level niteliğinize büyük oranda katkı sağlar.Neredeyse yarışma ile eşit konumdadır.
Cevap bulunamadı.