alexa
Jadde
Jadde ’yi yalnızca basit bir dans oyunu olarak düşünmek yerine, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından erişen kişilerin birbirleri ile kolayca vakit geçirebildikleri bir dünya olarak nitelendirmek gerekmektedir. Alacaginiz Gametürk Kredi'lerini oyun içerisinde Jadde GT Kredi olarak hizli sekilde etkinlestirebilirsiniz.
133
Oyun Yetkilileri Kimlerdir ve Görevleri Nelerdir?
Serhat Ç.
17 Aralık 2014 23:53
"Jadde oyun yönetimi kimlerdir?", "Görevleri nelerdir?", "Ünvanları ne anlama gelmektedir?" gibi bir çok soruya açıklık kazandırmak ve sorunlarınız en etkili çözümlere ulaşması için hangi kişilerden yardım alınması gerektiğini açıklamak istiyoruz.

PL - Proje Lideri

Proje liderleri, sorumlu olduğu oyun ile ilgili her türlü konudan 1. derecede sorumlu olan kişilerdir. Oyun ile ilgili her konuda son söz sahibidir.HGM-GM-HVGM-VGM, forum admin ve modaretorlerinden oluşan bir ekiple çalışır. Geliştirici firma ile ilişkiler, oyuna gelecek olan eklenti ve geliştirmeler, pazarlama, reklam ve sponsorluk çalışmaları, etkinlikler ve hizmet kalitesinin arttırılması gibi konular ile ilgilenir. Proje liderleri, şirket üst yönetimine karşı sorumludurlar.

HGM - Head Game Master

Head GM’ ler oyun içi işleyişten sorumlu kişilerdir ve oyun için en yüksek yetkiye sahiptir.. Görevli oldukları oyunun proje liderine karşı sorumludurlar.GM-HVGM-VGM, forum admin ve moderatörlerinden oluşan bir ekip ile çalışırlar.

Oyun içi işleyişin sorunsuz ilerlemesini ve hizmet kalitesini arttırmak amacı ile altında çalışan ekibin kordinasyonu ve işlerin takibi ile ilgilenir. Oyun kurallarının belirlenmesi gerektiğinde değiştirilmesi, oyun duyurularının yapılması, etkinliklerin uygulanması ve takibi, websitesi, forum, rehber gibi alanların güncel tutulması, ticketların cevaplanması, sorunların tespiti ve raporlanması gibi konular HGM sorumluluğundadır.

Ayrıca HGM’ ler oyunun global sunucularını takip eder, oyunun gelişimi için öneriler hazırlar ve pazarlama stratejileri geliştirerek bunları rapor halinde üst yönetime sunarlar.

GM - Game Master

HGM’den sonraki oyun içindeki en yetkili kişidir ve HGM’e bağlı olarak çalışırlar. HVGM-VGM, forum admin ve modaretörlerinden oluşan bir ekiple çalışırlar.

Belirlenen etkinliklerin yapılması, oyun içi düzenin sağlanması, ticketların cevaplanması, oyun rehberinin hazırlanması ve forumların güncel tutulması GM sorumluluğundadır.
GM’ler oyun içinde en aktif , oyuncularla direkt temas halinde olan, üst seviye oyun bilgisine sahip sınırlı yetkili yöneticilerdir ve oyuncular ile üst yönetim arasında köprü vazifesi görürler.

GM’ler oyundaki gelişmeleri, oyuncu isteklerini, varsa hataları, test sonuçlarını sürekli olarak üst yönetime raporlar hazırlayarak bildirirler.

HVGM - Head Vice Game Master

HVGM direkt olarak GM’ lere bağlı çalışan VGM ekibinin sorumlusudur ve VGM’ler ile GM’ler arasındaki bağlantıyı sağlarlar.

Tüm VGM sorumlulukları HVGM’ler için de geçerlidir. İyi derecede oyun bilgisine sahip, iletişim gücü yüksek gönüllü oyuncular arasından seçilirler.

VGM - Vice Game Master

GM ve HVGM’e bağlı olarak çalışırlar. İyi derecede oyun bilgisine sahip, iletişim gücü yüksek gönüllü oyuncular arasından seçilirler.

Temel görevi GM’lere ve oyunculara yardımcı olmaktır. Etkinlik uygulamalarından oyun içi testlere kadar bir çok alanda görevlendirilebilirler.

Bazı oyunlarda sohbet alanı yetkisine sahiptirler. Oyun içi destek bölümünden oyuncuların yaşadığı problemlere çözüm bulma konusunda yol gösterirler ve sunucu içi problemleri toplayarak GM’ lere iletirler.

SMOD - Super Moderator

Forum moderatörlerinden sorumlu kişilerdir ve GM’lere bağlı olarak çalışırlar. Forum kültürüne sahip, iletişim gücü yüksek ve sorumluluk alabilen gönüllü kişiler arasından seçilirler.
Forum düzeni ve kalitesinden birinci derecede SMOD sorumludur. Forumda sınırlı ceza yetkisine sahiptir. Forum sorunları SMOD tarafından GM’lere iletilir.

MOD - Moderator

Forumdaki düzeni sağlayarak oyunculara yardımcı olmakla görevli ve SMOD’a bağlı çalışan kişilerdir. Forum kültürüne sahip, iyi derecede oyun bilgisi olan, iletişim gücü yüksek ve sorumluluk alabilen gönüllü kişiler arasından seçilirler.

Forumun düzeninden ve hizmet kalitesinden sorumludurlar.

ÖNEMLİ UYARI
Oyun içinde karşılaştığınız problemleri lütfen ticket atarak bildiriniz. Ticket atmanız işlemlerinizin daha hızlı ilerlemesini sağlayacaktır.
Vgm’lerin anlık müdahale imkânı yoktur sadece sizin GM’ lere ulaşmanızı kolaylaştırabilirler. 
Oyun ile ilgili bilgi almak ve yardımlaşma için lütfen rehber ve forumumuzu kullanın. Oyun içinde hiç bir şekilde kimseye “id” ve “şifre” vermeyin, paylaşmayın ! 

GameTürk yetkileri şifrenize ihtiyaç duymaz. Gerekli görüldüğü taktirde Ticket destek sistemi üzerinden sadece istenir. 

Cevap bulunamadı.