alexa
Kingdom Online
Knight Online ' ın geliştiricisi Noahsystem, MMORPG oyunu Kingdom Online ı piyasaya sürdü. Kingdom Online için Elmas N Point leri Durmaplayden satın alabilirsiniz. Kingdom Online Elmas satın alma işleminizden sonra N Point leri NTT Game sitesinden ESN seçerek yükleyebilirsiniz.
388
Büyücü - Buz Büyücüsü
Sergen B.
1 Mayıs 2015 18:47

 Sınıf :
 Büyücü

Yönelim : Buz Büyücüsü

Hazırlayan : Can "Gruff" Güler
 

Buz büyücüsü PVP’de neler yapabilir, ne yapmalıdır?

Buz büyücüsü PVP’lerde takım arkadaşlarına savunma buffları atarak onları hayatta tutabilir,takım arkadaşlarına defansif ve ofansif (atak) buffları sağlayabilir. Rakip oyuncuları dondurarak yere kazıklayabilir hatta üzerlerinde hem yüksek hasar verip hem de rakiplerini yavaşlatabilir. Alan

etkili yetenekleri , güzel bir taktik ve güzel bir büyücü partisiyle düşmanları toplu bir şekilde Büyücülerin başı suikastçilerle beladadır fakat buz büyücüsü için bunu söyleyemiyeceğim çünkü :

Buz büyücüsü yeteneklerini kullanarak kendini metrelerce ileriye ışınlayabilir ve kendisini öldürebilirler. dondurarak rakibin yeteneklerini ıskalatabilir.


Buz büyücüsü PVE’de neler yapabilir, ne yapmalıdır?

Buz büyücüsü PVE’lerde yaratıklara debuff atarak defanslarını kırabilir, onları dondurarak takım arkadaşlarına yardımcı olabilir, aynı zamanda yine defansif ve ofansif olan buff yetenekleriyle de takım arkadaşlarını koruyabilir.

Büyücü partilerinde Zindanda ki yaratıkları alan etkili skilleriyle öldürebilirler.

Tek tek canavar kesimlerinde ise Buz büyücüsünün önemi diğer karakterlere göre bi’ hayli yüksektir çünkü : Canavarları yavaşlatarak uzaktan öldürülmesine büyük bir etki sağlar canavarlar Eğer bir zindanda Buz büyücüsü yoksa, çok fazla zorlanacaklarını ve bir dahakine bir buz daha takım arkadaşlarının yanına yaklaşamadan ölmüş olur. büyücüsü arayacaklarını düşünüyorum.

 

Buz büyücüsünün pozitif yönleri nelerdir?

-Buz büyücüsü alan etkili yetenekleriyle rakiplerinin üzerinde yüksek hasar bırakabilir.

-Kendini sersemletme, yavaşlatma, korkutma yeteneklerinden koruyup üstünde ki etkileri silebilir.

-Karşıda ki düşman ve düşmanları dondurabilir, yavaşlatabilir ve aynı zamanda zehirleyebilir.

-Kendisini metrelerce ileri ışınlayarak rakiplerinden aniden kaçabilir.

-Karakterin canı ve defansı diğer karakterlere nazaran az gözüksede buff yetenekleriyle bu açığı


Buz büyücüsünün negatif yönleri nelerdir?

Hasarı ateş büyücüsü kadar yüksek değildir, ani hasar çıkartmakta zorlanır.

Başlangıç Ere taşları buz büyücüsü için yeterli değil, Ere taşlarına fazla para harcamanız

Yanına yetenekleriyle bir yoldaş çıkartamaz, seviye kasarken zorlanır.


Ere taşları seçimi

Sınıf : Mavi goblin büyücüsü "D"

Blue Aura

Düşmana %138 Buz hasarı verir.

Concentration

Büyü dayanıklılığını 58 oranında arttırır.

Cold Water

Karakterine 19 oranında büyü gücü ekler.

Blue Curse

Düşmanın üzerinde %300 oranında zehir hasarı bırakarak eritir.

Cold Jealousy

Düşmanın buz defansını 81 oranında 10 saniye boyunca düşürür.

Ice Ultimate

Buz hasarınızı 60 saniye boyunca %10 oranında arttırır.


Kombo "Cutting"

Kombo seçeneceğinizde Dalga özelliği seçmeniz sizin yararınıza olacaktır çünkü : Dalga kombosu yeteneklerinizle birleşerek alınan hasarı rakibe direkt olarak yansıtacaktır. Büyücü olduğunuz için size saldırmak isteyen düşmanları "Dalga" kombosuyla geri püskürtebilir, onları size saldırdığına pişman edebilirsiniz. Eşya ve tılsım seçimi hakkında Eşyalarınızı seçerken dikkatli olmanız gereken ilk özellik zeka bonusu olup olmadığı diyerek Zeka bonusu büyücüler için çok önemli olmakla beraber Buz büyücüsü yeri çok farklıdır, çünkü hasarı okadar yüksek olmayan Buz büyücüsünün hasarını en fazla arttırabileceği özellik zeka bonusudur. Tılsımlarda ise yine atak tılsımı öneriyorum, %20 Büyü hasarı tılsımları kullanarak hasarınızı yükseltebilirsiniz. Ateş büyücüsü kadar hasar veremeseniz de açıklarınızı eşyalarınızı cümleme başlamak istiyorum. geliştirerek tamamlayabilirsiniz.Yetenek ağacı


 

Yeteneklerinizi kullanırken kombo yapmaya özen gösterin çünkü, rakipleriniz büyücü gördüğünde

gözlerini üzerinize dikecektir.

 

Takım Komposizyonu : Buz büyücüsü oynarken, Ateş büyücüsü sınıfı kadar hasar veremeyeceğinizi unutmayın. Bu sınıfın özelliği tamamen takım çalışmalarının bel kemiği olarak belirlenmelidir. Takım arkadaşlarınızın sizin belirlediğiniz hedeflere yönelmesi Buz Büyücüsü sınıfının performans bakımından en yüksek noktaya çıkmasını sağlar. Belirlediğiniz hedeflere karşı kullandığınız yetenekleriniz(skill) rakibi yavaşlattığı gibi yerine sabitleyebilir. Bu yüzden hem kendinizi menzilsiz hedeflere karşı koruyabileceğiniz gibi belirlediğiniz rakibi etkisiz hale getirerek takım arkadaşlarınızında o hedefe yönelmesiyle birlikte rakibinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Yavaşlatma ve sabitleme yeteneklerinizi yerinde ve zamanında kullanmanız savaşta üstün taraf olmanızı sağlar. Buz büyücüsünün takım içinde komut veren ve takımınızda görüş açısını destekleyebilecek Suikastçi sınıfının olması gerekmektedir. Suikastçi sınıfı rakibin yerini tespit ederek Buz Büyücüsüne vereceği bilgi doğrultusunda rakip etkisiz hale geldiğinde diğer takım arkadaşlarının rakibi ortadan kaldırmasında büyük rol oynar. Buz Büyücüsünün hem defansif hemde ofansif kullanılacağını unutmayın!


Oyuncu Taktikleri ve Karakterin Püf Noktaları : Buz büyücüsü sınıfını oynarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kendinizi hem güvene alarak korumak, hemde rakip oyuncular arasında güçlü olan, olabilecek sayılacak karakterleri dondurmak, PvP’de onları pasif bırakmak diyebilirim. Düşmanınıza hasar verirken skilleri kombolamayı unutmamanız gerekiyor yoksa hasarınız rakiplerinizi kesmeye, öldürmeye yetmeyecektir. Ortadan kaldıramadığınız her rakibiniz sizin için tekrar risk teşkil edebileceği gibi yakın mesafeye giderseniz, hızlıca ölürsünüz. Bu durumda kurtulabilmeniz için Buz büyücüsünün ileri ışınlanma yeteneklerini kullanarak rakiplerinizden kolayca kaçabilir, savaş esnasında kabalık ortamdan kendinizi kurtarabilirsiniz. Böylelikle düşmanlarınız sizi uzakta görünce afallayacaktır. Eğer takımınızda Şifacı karakteri varsa yetenek kombinasyonunu beraber uygulayabilir takımda destek rolü görebilirsiniz. Buz büyücüsü oynarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey yeteneklerinizi kullandıktan sonra kendinizi savaşın ortasından uzaklaştırmanız olacaktır. Zeka bonusu ve Büyü saldırısı eşyalarını kullanmaya özen göstermelisiniz. Kombo Buz büyücüsü ve diğer büyücüler için zor gözükse de alıştığınız da sizin için pek bir sorun teşkil etmeyecektir, bence oynaması en kolay karakterlerden biri. Yetenek atışlarınızı yukarıda belirttiğimiz örneklere göre dikkate alarak kullanırsanız düşmanlarınızı dondurabilir, yavaşlatabilir ve hasar çıkartabilirsiniz.

Hasan Tunçer Y.
28 Haziran 2015 02:33

güzel rehber hazırlamışsın mage oynayacakların dikkatini çekeceğini düşünyorum.