alexa
Kingdom Online
Knight Online ' ın geliştiricisi Noahsystem, MMORPG oyunu Kingdom Online ı piyasaya sürdü. Kingdom Online için Elmas N Point leri Durmaplayden satın alabilirsiniz. Kingdom Online Elmas satın alma işleminizden sonra N Point leri NTT Game sitesinden ESN seçerek yükleyebilirsiniz.
422
Büyücü - Şimşek Büyücüsü
Sergen B.
1 Mayıs 2015 18:48

 

 

 

 

Karakter Sınıfı: Büyücü

Yönelim: Şimşek

 

 

Öncelikle büyücü karakterlerini tanıyalım. Büyücü sınıfı üç farklı skill ağacını takip edebiliyor. Bu beceri ağaçları; Ateş, Buz ve Şimşek. Her beceri ağacının kendine has yönleri özellikleri katkıları mevcut. Biz bu rehberimizde sizlere Şimşek skill ağacını anlatmaya çalışacağım.

 

Şimşek sınıfı nedir? ne işe yarar?

Şimşek sınıfı gerçekten ilgi çekici bir sınıf ve buna istinaden kullanımı daha zor bir sınıftır. Üstlendiği ana rol ve öne çıkan noktaları; Geniş bir alana yüksek ve seri hasar çıkarması ve çok uzun süren skill block bariyelerleri.

 

 

Satır içi resim 1

 

Yukarıda görsellerini gördüğümüz base skilleri, ateş skill ağacıyla aynı fakat elektrik hasarı vermekte. İlk seviyelerde karakterimizi kasarken bu üç skill bize fazlasıyla idare edecektir. Ayrıca şimşek mageyi diğerlerinden ayıran özelliklerinden bir taneside Lightning Explosion skilli çok etkili bir alan hasarı veriyor ve en önemli özelliği yeniden dolma süresi 1 saniye. Bariyer skillimiz ile kombolanıp birden çok slotu lureyerek çok seri bir şekilde seviye ve altın kazanabilir.

 

Karakterin artıları;

Oynadığımız çoğu oyunda flame yani ateş büyücüsü daha fazla hasar vurduğu için daha hızlı seviye kastığını görmüşüzdür ama Kingdom Online ilginç bir şekilde şimşek mage ile daha seri level kasabilme olanağı tanımış. Özellikle 31.seviyeden sonra Lightning Explosion  Imprinting( Kullandıktan sonraki ilk 5 skillimiz mana harcamaz) kombomuzla dungeonlarda lure yaparak seri bir şekilde kasabiliriz. Ayrıca vurduğumuz skillerde belli oranla sersemletme şansı bulunmakta. Çok fazla debuff skillimiz var eğer skilleri iyi kombolayıp doğru zamanda atabilirseniz rakibinizi çaresiz bırakabilirsiniz.Yapacağınız ere taşları ve Spear of Mana (%70 manasını siler ve 5 saniye boyunca mana dolması engellenir.Mana potu kullanamaz) büyülerimiz ile karşı tarafı manasız bırakabilirsiniz. Gerçekten iyi bir büyücü olmak istiyorsanız becerilerinizi doğru zamanda ve doğru yerde kullanmanız lazım.

 

Karakterin eksileri;

 

Knight Online ile karşılaştıracak olursak sadece bir skill ağacını seçiyor olmamız dezavantaj ama tabii ki premium alarak diğer skill ağaçlarını da kullanabiliyoruz. İleride level sınırı artınca mage için premium gereksinimi hissedilecek. Knight Online’dan örnek verdikten sonra tp skillinin olmamasını da söylemezsek olmaz gibi. Büyücü sınıfının diğer bir eksisi ise canı ve zırhının az olması rakibimize uzaktan hasarımızı ve disable skillerimizi atarken evet çok rahatız ama anlık bir steath tehlikesine karşın skillerimiz cooldownda ise gerçekten çok rahat bir av olabiliyoruz. Bunun için pozisyon almak mage oynarken çok önemli. Bir savaşçı gibi düşünmeden savaşmak yerine ileriyi düşünüp ona göre kararlar almamız iyi olacaktır. 

 

Tavsiye edilen Ere Taşları ve Açıklamaları

Öncelikle dizilecek olan ere taşları aynı tür olmak zorunda ve bu oynadığınız skill ağacına göre değişir. Bahsettiğimiz gibi çok fazla disable skilli olan şimşek skill agacı büyücüler ere taşları ile çok daha korkulacak rakipler haline gelebiliyor. Aşağıda göstereceğim Ere dizilimi, Şimşek büyücüler için idealdir.

 

Satır içi resim 7

 

 

Peki bu Ere taşları nasıl kullanılır? Ne işe yarar?

Ere taşlarını topladıktan sonra ( kestiğiniz moblardan veya oyun içi oyuncular arası takas yaparak elde edebilirsiniz ) Beceri ağacının 2.sekmesi olan Ere taşı kısmına yerleştiriyoruz ve skill bara koyuyoruz. 

 

Satır içi resim 8 

Summon Of Fate: Partydeki herkesi yanımıza çekmeye yarar.

 

Satır içi resim 10

 

Air Restriction: Düşmanı 5 saniye boyunca havada asılı kalmasını sağlar.

 

Satır içi resim 12

 

Powerfull Explosion: Elektrik hasarını %10 arttırır. Pasiftir.

 

Satır içi resim 13

 

Thunder Bolt: %149 Elektrik hasarı verir, aynı zamanda sersemletir.

 

Satır içi resim 14

 

Lightning Shield: 5 metre çapındaki tüm düşmanlara %100 şimşek hasarı uygular ve 10 saniye fiziksel hasarı engeller.

 

Satır içi resim 15 

The curse of Mana: Düşmanın Manasını %100 siler.

 

 

Beceri ağacımız ve Skill açıklamaları;

 

Normal 45 seviye Şimşek Büyücüsü Beceri Ağacı;

 

Satır içi resim 3

 

 

 

 

 A chunk of lightning: %95 elektrik hasarı vurur. Kombo yapabilmek için beceri + r + r yapmanız lazım. Videoda gördüğünüz gibi Lightning spark skillimiz çalıştı ve vurduğumuz kritik beceri 2 saniye boyunca stun attı oranı %20 dir.

 

 

Lightning Ball: %160 elektrik hasarı vurur yürüyerek vurulamaz.

 

 

Lightning Explosion: Karakterin etrafında 6 metre çapında %100 elektrik hasarı veren bir girdap oluşturur. Dolum süresi 1 saniyedir.

 

 

Mutation: Lightning Explosion ile beraber şimşek mage oynama sebep büyülerden birisi. 5 metre çapındaki düşmanları 8 saniye boyunca domuza çevirir, eğer yaratıksa bu süre 12 saniye.

 

 

Satır içi resim 4

 

Force of Destruction: %145 elektrik hasarı vurur ve yürüyerek vurulabilir.

 

Satır içi resim 6

 

Mark of Lightning: Düşman 3 saniye kitlenir eğer yaratıksa 4 saniye

 

 

Satır içi resim 16

 

Lightning Armor: Tüm debuffları siler. 7 saniye boyunca %100 hasar engeller. 

 

Satır içi resim 17

 

Imprinting: 5 beceri boyunca kullandığı skiller mana istemez.

 

Satır içi resim 18

 

Spear of Lightning: Elektrik mızrağı oluşturarak %185 hasar verir. Hedef targetten diğer targetlere %110 şimşek hasarı vuran mızraklar oluşur.

 

Satır içi resim 19

 

Lightning: Lightning ball kullanılınca aktif olur. %155 şimşek hasarı uygular. Pasif bir skilldir.

 

Satır içi resim 20

 

Mana shield: Alınan hasarın %30 kısmını 10 saniye boyunca manadan alır.

 

Satır içi resim 21

 

Electric Shok: %180 elektrik hasarlı zehir oluşturur düşman yavaşlar.

 

Satır içi resim 22

 

Lightning spark: %20 ihtimalle vurduğunuz kritik beceride düşman 2 saniye kitlenir. Pasiftir.

 

Satır içi resim 23

 

The warmth of Magic: 15 saniye boyunca Party üyelerinin manasını saldırının %12’i kadar yeniler.

 

Satır içi resim 24

 

Sober heart: Büyü savunma oranını %6 arttırır. Pasiftir.

 

Satır içi resim 25

 

Lightning strike: Yıldırım vuruşu ile 3m’lik alan içerisindeki tüm düşmanlara 200% şimşek hasarı verir ve 5m geri püskürtür.

 

Satır içi resim 26

 

Concentraion of magic: 10m içerisindeki tüm dostların büyü hasarını 10 dakika boyunca %5 arttırır.

 

Satır içi resim 27

 

Magic Boost: Hp değerin %30’un altına indiğinde büyü hasarı %30 artar. Pasiftir.

 

Satır içi resim 28

 

Sleep: Hedefi 8 saniye boyunca uyutur. Eğer yaratıksa süre 12 saniyeye çıkar.

 

Satır içi resim 29

 

Spear of Mana: Düşmanın MP’sini %50 ve Mp yenileme oranını 3 saniyeliğine %100 azaltır. 

Cevap bulunamadı.