alexa
Kingdoms of Amalur Reckoning
Kingdoms of Amalur Reckoning, çoğu oyunsevere göre referans aldığı Diablo serisinin dahi üstüne çıkarak üst düzey oyun keyif sunmaktadır.  Kingdoms of Amalur Reckoning satın alma işleminizden sonra origin cd key olarak teslim edilmektedir.
243
Oyunun RPG mantığı !
Ekin G.
5 Mart 2015 16:52
Oyunun biraz da RPG öğelerine bakacak olursak, hırsız, savaşçı ve büyücü olmak üzere üç farklı sınıfınız mevcut. Bunların kendilerine göre özel yetenekleri ve savaş stilleri mevcut. Lakin her sınıfın kendisine has bir yetenek ağacı olsa da diğer sınıf bu yetenek ağacında faydalanabiliyor. Aslında bir noktadan sonra da mecbur kalıyor biraz. 

Hani dedik ya KoAR biraz kadercilik üzerine kurulmuş diye, işte bu olay yetenek kısmına da yansımış durumda. Oyunda her seviye atladığınızda yeteneklerinizin yanında bir de kader kartı seçiyorsunuz. Bu kartları bir nevi alt sınıf olarak da görebilirsiniz. Yine temel olarak üç farklı kategoriye ayrılmış bu kartların bir de ikili hatta üçlü kategorileri mevcut (Hırsız/Büyücü veya Hırsız/Savaşçı/Büyücü gibi). Bunlardan dilediğinizi seçmekte özgürsünüz yalnız seçeceğiniz kader kartının gerekliliklerini karşılamanız lazım. Bunlar da yetenek ağaçlarınıza dağıttığınız puanlarla belirleniyor. 

Her sınıfın kendi kader kartı, o sınıf için atanan yetenek ağacına harcadığı puanla belirlenirken ikili üçlü grup kartlarında oyun sizden diğer sınıfın yetenek ağaçlarına da puan yatırmanızı istiyor. Örneğin bir rouge da olsanız Duelist olmak için yetenek ağacınızda 6 puanı Might’a (Savaşçı), 6 puanı da Finesse’a (Rouge) yatırmış olmanız lazım.

Bunun yanında oyunda 9 adet ability’niz bulunmakta. Bunlar demircilikten kilit açmaya, gizlilikten persuasion’a kadar çeşitli alanlara dağılmış durumdalar. Her yeni seviyede bunlardan da oynayış tarzınıza göre seçebiliyorsunuz. Lakin her ne kadar aktif olarak bu özelliklerinizi kullanabilseniz de bazısı diğerine oranla çok ender olarak karşınıza çıkıyor. Misal oyunda konuşarak ikna etme yeteneği neredeyse 10 diayolgdan 2-3 tanesinde kullanılıyor.
Cevap bulunamadı.