alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
1231
LOLDE BİLİNMEYEN GERÇEKLER HERKEZ BAKSIN BİLMEYEN KALMASIN DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZINIZ
selman a.
8 Ocak 2015 11:08

Rengar ormanda gezer av arar. artık hiç bir av zevk vermez derken birden bir pence hisseder yüzünde ve sol gözü çıkar. bu gözü çıkaranın adı kha zix dir. 1gün boyunca gündoğumundan gün batımına kadar kapışırlar dövüşleri son bulmaz. rengar intikamını almaya yemin etmiştir. artık zevk alcağı bir av bulmuştur. 
oyunda rengarın karşısında khazix varsa rengar kolyesini fullediğinde khazix avı başlar ve khazixi öldürürse kolyesi khazix in kafası şekline dönüşür. yani kafasını koleksiyona katar. artık rengar ölsede kolyesinin stack leri düşmez. bunu not alın. rengarla khazx i counterlarsınız 


Sarah Fortune(namıdiğer Miss Fortune) ve onun cazibesine karşı koyabilen tek korsan kaptanı Gangplank bilgewater ın bağımsızlığı için birlikte savaşmışlardır.


Nasus ve Renekton kardeştir. Oyun içerisinde Nasus ve Renekton karşılıklı gelirse ekstra konuşmalar eklenir. renekton Gelburaya kardeşim acımayacak kafanı koparıcam gibi konuşmalar eklenir. 

Caitlyn ve Vi aynı şehirde suçluları ararlar. aynı takımda olduklarında ekstra bir pasif özellik açılır.

Lux ve Garen kardeştirler. 

Prens Jarvan (Namıdiğer Jarvan IV) ile Garen sıkı dosttur. Demasia kralı ise Jarvan III dür. Yakında oyunda görürseniz şaşırmayın ). Xin Zhao (benim deyimimle Çinli ama Xin Zhao adı verilmeden önceki adı Viscero ) ise Jarvan III ün sadık hizmetkârı ve korumasıdır. Daha önceden Kral Jarvan II ye gelen bir oka atlamış ve zehirli oku kendi yemiştir.(afiyet olsun dediyseniz .... ) Jarvan II nin ölümünden sonrada aileye hizmet etmeye devam etmektedir.

Graves ve Twisted Fate pokerde aynı masaya oturmuştur ve ikiside 4 As açmıştır  ikiside ayrı 3kaatçıdır. Bu olaydan sonra ortaklık kurarak kumarhanede dolandırıcılık yapmışlardır. Twisted fate daha sonra para karşılığı graves i eleverir. Graves de Twisted Fate in efsaneler liginde olduğunuöğrenince intikam için lige katılır.

Oyun içerisinde Twisted Fate stun atan sarı kartıyla karşıdaki graves i vurursa bir iki tane konuşma yapar.


Morgana Ve Kayle öz kardeştir. 

Talon önceden hırsız ve suikastçiydi. Onu kimse durduramıyordu. Bir gün bir noxus generali Du Couteau idi.Talonu Noxus ordusuna katılamya mcbur bıraktı. Talon da ilkkez kensini yenen birisiyle karşılaştığı için bu isteğe karşı koymadı. Du Couteau Katarina nın babasıdır. Bu adam suikaste kurban gidince onu aramak için katarina ve talon efsaneler ligine kadar girer....

Karma ve Irelia Ionia için omuz omuza savaşmıştır.

Kennen o kadar enerji doluymuşki doğduğunda ebesinin elinden kaçmış...


SingedWarwick bir kimyasal olayla kurta dönüşmeden önce ünlü kimyager Warwickin yardımcısı idi. Kimya bilgisini Warwick ile çok geliştirdi.

Shaco yaptığı şakayı anlamayanları öldürür ve ona ölüm komik gelirmiş. karşısındakini öldürene kadar güldürür öldükden sonra kendisi gülermiş.

Teemo ile Tristana arkadaş. Ancak bazılarına göre arkadaştanda öte...


Darius(Hazreti Darius, Tabi benim tabirim.dini terim olarak algılanmasın hazreti ulu yüksek anlamındadır ) kendi yüzbaşısının geriçekilme kararını duyunca o koca baltasıyla boyunu koparmıştır. geri çekilen noxus askerleri bu şekilde gaza gelmiş ve savaşı kaybetmek üzereyken kazanmışlar. Darius Noxus a döndüğünde yönetimin korkak dolduğunu görür ve korkak olarak gördüğü üst düzey yöneticilerini kafasını uçurmuştur. Swain başta bunu iktidarı elegeçirmek için yaptığını sanar. Darius da Swain yükselişini izler ve ona destek verir. Darius Swain'in iyi bir lider olacağını düşünür.

Rumble ve Heimerdinger(bıyıklı beyin) aynı okuldan mezunlar. Bilim adına daima çekişmededirler.

AkaliShen ve Kennen dosttur. Ionia yı korumak uğruna 3 dost ninjadırlar. Ninjalar yalnız çalışır. yanyana 2 ninja olursa(aynı takımda) ninjaların canı 1 düşer. 3 üninja olursa tüm ninjaların canı 3 düşer. (Zed de bu can düşen ninja olayına dahildir.)Gizli pasif diyebiliriz.

Leonanın karşı takımında gözlüklü bir şampiyon varsa (Vayne Vandal gragas Vi Safari caitlyn gibi...) Leonaya karşı taunt yaptıklarında gözlüklerini çıkarıp takıyorlarmış. (Ben denemedim)

Volibear Zilean'ı öldürürse ekstra 11 gold daha kazanır. Bu ikili arasında da bir olay var ama çözemedim 

League of LEgends ın yapımcılarından birisinin sevgilisinin adı Annie imiş. Ve Oyuncak ayıcığının adı Tibbers mış. Who the ... is this Erol Egemen?

Devamı gelecek...


Kaan A.
8 Ocak 2015 18:10
Gerçekten okuması keyifli bilgiler dostum eline sağlık . Bu arada Katarina ile Cassiopeia da kardeştir . Katarina babası tarafından her zaman el üstünde tutulur . Cass bir gün ordusuyla ilgili önemli bir karar alır ve bu karar büyük bir hataya yol açar . Bu yüzden babası çok kızar ve Cassiopeia yı sürgüne gönderir . Taki Azir çıkana kadar :) Bildiğiniz üzere Azir çıkınca bir çok şampiyonun hikayesi değiştirildi . Azir gelmeden önceki hikaye böyleydi 
Özgür Burhan E.
8 Ocak 2015 19:46
Çogunu biliyordum ama okuması gerçekten çok eğlenceli :)) bu gibi gizli pasifler çok önemli bence
ahmet refik k.
8 Ocak 2015 21:28
Güzel paylaşım teşekkürler

ahmet refik k.
8 Ocak 2015 21:44
Volibear ve zileanın yapımcıları birbirine düşmanmış ondan voli zileanı öldürünce ekstra altın kazanıyor ayrıca zilean ve voli rakip takımlardaysa gizli bir pasif açılır 
Muhammed Samed Y.
8 Ocak 2015 21:46
Güzel paylaşım fakat ben daha önce paylaşmıştım :)
Emre E.
8 Ocak 2015 21:59
eline sağlık
Mehmet Can A.
8 Ocak 2015 22:35
o ha çok ilginç şeyler var :D
Serhat Buğra T.
9 Ocak 2015 17:11
Yasuo ile rivenın degişik diyalogları var . Rengar ile khazixin de
Tarık B.
12 Ocak 2015 21:52
Yasuo ve Riven arasında kan davası var riven öldürmüştür fakat yasuonun üzerine atmıştır bunu farklı kaynaklardan bulabilirsiniz yada bir konu açabilirim.Birde volibear ile zilean arasında bir zaman kavgası var onu bende çözemedim ....
Tarık B.
12 Ocak 2015 21:53
rengar ile khazixin usta avcı görevi çıkıyor zilean voliyi keserse 10 gold ekstra verir voli keserse zileanı +11 gold voli alır