alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
250
A'dan Z'ye Support Rehberi (Annie)
Mehmet G.
14 Mayıs 2015 13:52

Selam arkadaşlar. Bir süredir anneannemlerde kaldığım için rehberlerime uzunca bir ara vermem gerekti. Bu rehberide telefonumdan hazırladığım için mutlaka yazım yanlışları olacaktır. Lütfen mazur görün. Ayrıca bu rehberi telefonumdan yazdığım için olabildiğince kısa tutacağım. Daha fazla uzatmadan rehberime başlıyorum.

A.Annie nasıl bir supportur. Nasıl kullanılmalıdır.

Tahmin edeceğiniz gibi, Annie daha önceden bol bol mid lanede APC olarak kullanılıyordu. Yani bu nedenle Yetenek Gücü aşırı fazla olan,anlık hasar veren ve çok işlevsel bir pasifi olan bir şampiyondan söz ediyoruz. Peki ya Annie'nin bu özelliklerinin ne getirisi var ?

B.Annie'nin Güçlü Yönleri;

*Anlık hasarı aşırı fazla. kendisi gibi anlık hasar veren ( Vayne, Draven türü ) SGT'ları ile bottom lanede rakibiniz hasar bile veremeden eritebilirsiniz.
*Annie Yetenek Gücü vuruyor. Yani karşınıza gelen Taric,Leona,Thress türü tanky şampiyonlar oyun başında zırha odaklanaçağı için onlarada gayet güzel hasar verebilirsiniz.
*Annie'nin Tibbers + pasifinden gelen hasar fazla olduğu için bu kitle kontrol etkisini rakipte 5 kişiye birden uygularsa gerçekten ciddi bir hasara neden olur.
*Annie'nin basic attacklarının menzili gayet uzun. damgalarda Zırh delme + Büyü Nüfuzu rünleri ile girerseniz o önemsiz gibi duran düz vuruşlarınız rakibin 1,2 dakkika sonra pişman olmasına neden olacaktır.
*Pasifini hazırlamak çok kolay.

E, bu şampiyonun eksik,zayıf yanı yokmu ? OLMAZMI

C.Annie'nin Eksiklikleri;

-Yeteneklerinin menzili fazlasıyla kısa. Bu takım savaşları haricinde Annie'yi oldukça etkiliyor.
-Çok kırılgan bir şampiton. Pozisyonunuzu koruyamazsanız hızla erir.
-Oyun başında pasifini hazırlarken mana sıkıntısı çekiyor.
-6. Seviye olana kadar tam potansiyele ulaşamıyorsunuz.

Bizde bu eksiklikleri gidermek icin rünler,kabiliyetler ve itemlere başvuracağız.

D.Annie'nin kabiliyetleri;

Ben kabiliyetler icin daha çok 9/4/17 olarak veriyorum. Bilgisayar başında olmadığım icin bu dizilimi buraya koyamayacagim. Zaten bunu siz eksikliklerinize göre kendiniz düzenleyebilirsiniz.

E.Annie'nin Rünleri;

Ben anni'ye Rün olarak

Damgalar: 9x Gelişmiş Zırh delme + Büyü Nüfuzu
Nişanlar: 9x Mana yenilemesi ( mana kontrolünde zorlanıyorsanız ) yada 9x Gelişmiş Zırh Nişanı kullanıyorum.
Mühür: Duruma göre 9x Gelişmiş Büyü Direnci Mührü yada 9x Gelişmiş Yetenek Gücü Mührü kullanıyorum.
Cevher: 3x Gelişmiş Altın yenileme Cevheri ( tam ismini bilmiyorum saniye başına altın veren cevher )

F. İtemler ;

Anniye ben genelde

Uluların Tılsımı cıkıyorim ki bir anda aktifi ile hızlanıp Tibbers + pasifimi kullanayım. Aynı zamanda lanedede gank yiyince cok yararı dokunan bir item.

Kesif ( Yakut Keşif ) Taşı zaten klasik support itemi.

Rylai'nin Kristal Asası'nın verdiği pasifi ile rakibi bir kere yakalarsam kacışları olmuyor.

Cehenem Asası hem ap hemde zırh verdiğinden Anni'ye cok uyan bir item. Özel haresinide unutmamak lazım.

Zhonya'nın Kum Saati hem gene ap hemde zırh vererek annie için vazgeçilmez bir item. Ayrıca hemen eriyorsanız ultiniz + pasifinizi attıktan sonra e ve q yeteneklerinizide harcayıp rakip size yöneldiğinde bu eşyanın aktifini kullanabilirsiniz.

Rabadonun sapkaşınıda cıkınca bir BGT'dan farkınız olmayacak.

Ama botu unuttuk. Yani duruma göre bu harika eşyaların birinden vazgeçmeniz lazım.( Gerci ben 18. seviye olunca ve rakibe karşı üstünlük şağlıyorsak botu satıp aynen bu buildi uyguluyorum )

Annie'yi eger lanede ciddi ciddi ezilmiyorsanız acayip derecede agresif oynamanız lazım ( Tabii SGT'da agresif ise )

Biliyorum aşırı kısa bir rehber oldu ama telefondan girdiğim için her halde 5. kez bu rehberi yazışım. Tam bitti derken elim yanlış bir yere basıyor ve hoop sil baştan. Gene aynısının olacağından korktuğum için kısa kestim. 
Tekrar Özür Dilerim. Büyük ihtimalle sıradaki Ashe rehberimde gecikicek.

İsimsiz Üye
13 Temmuz 2016 14:57

Merhabalar MEHMET G. Bunu copy, pastemi yoksa elle mi yazdınız bilemiyeceğim ancak alıntı yaptığınız yeri söylemek içinde keşke bir kaç saniyelik zaman harcasaydınız öyle değil mi :) 

http://forums.tr.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=60915 Alıntı yapılan link ve bu arada oyundaki yeni Nick'im Noisin...