alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
187
Ahri Mid Rehberi
Mehmet G.
5 Mayıs 2015 08:41

Rünler:9x gelişmiş büyü nüfuzu damgası
9x gelişmiş büyü direnci damgası
9x gelişmiş zırh mührü (veya mana yenilenmesi)
3x gelişmiş yetenek gücü cevheri

Skill Dağılımı:
Q-E-W-R
Önce Q skillini sonra W sonra R en son E skillini fullüyoruz.


Kabiliyetler
21/0/9
21/9/0

Başlangıç itemleri: Doranın yüzğü (Hero fazla mana tüketiyor. O yüzden mana yenilenmesi gerek.)
1 Adet Can potu 
1 Adet mana potu

(Sonradan Kuvvet kitabı ile Lanetli maske yapıp lanetli maskeyi Liandry e çeviriniz ve bot alınız)
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba çok uzatmadan hemen rehberimize başlayalım. Ahri mid koridorunda bana göre en iyi herolar arasındadır sebebide pasifiyle koridorda uzun süre kalarak ve en önemli özelliği olarak bilinen hızlı hareket etmesidir. Bu hızlı hareket etmesi sayesinde çok rahat Saldırı gücü taşıyıcısına 6 levelden sonra odaklanıp combomuzu yaparak rahat bir şekilde alabiliriz. Ultimizde 3 yük biriktiyse ikisini saldırı birini ise kaçmak için kullanacağız hele ki sıçranız varsa ve rakip sizi çok kritik durumda yakalamış ise adamı ultiyle tepikleyip veya sizin isteğinize göre e skillimize bakarak adamı üstümüze çekip yavaşlamasını sağlayabiliriz. Ayrıca bu hareketi junglede yaparsanız ve Junglerınız yakın mesafede ise sizi kovalayan adamların sizi yakalama şansı düşmüş ve junglerın gelmesi ile ölüm riski artmıştır. Oyunun orta safalarında işimizi garanti altına alıp mana iksiri çıkacağız ve lanemizde bol bol minyon kesip adamı yaklaştırmayıp dürtmeye devam edeceğiz. Bu aradada Liandry ve Sihirdar pabucumuzu çıkmış olacağız. Liandry nin olma sebebi skilleri atarken pasifiyle daha çok hasar vermesidir ve bi miktar can vermesidir bu daha az kırılgan olmayı sağlayıp tf de avantaj sağlayacaktır. Eğer oyun uzarsa tf de kırılgan olmamak için Rhylai çıkabilirsiniz ama teke tekde combonuzla adam almak istiyorsanız Ölümateşini tercih etmeniz gerekir.

Combo: E - Q - W - Ölümateşinin pasifini basıp ultinin 2 tanesini kullanıyoruz ve oda ne adamı yere sermişiz. (Tabi tank karakterlere canı azalmazsa zorlamayın oradan ultinizin kalan 1 yüküyle kaçın yoksa kurtulamazsınız.) Tf bittikten sonra veya başlamadan önce kesinlikle takım arkadaşlarının yanından ayrılmayın. Söylediğim itemler dışında oyunda zaman kalırsa ve siz minyonlardan gelen ve aldığınız kill sayısına göre Rabadonun Şapkası veya Cehennem Asası alabilirsiniz.
 

Cevap bulunamadı.