alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
220
Ahri Rehber Tanıtımı
Mehmet G.
14 Mayıs 2015 14:09

Akali ile mid herolarına devam ediyoruz.

Yine önce masteriesler ile başlıyoruz.

Altta ise runelerin nasıl dağılımının olduğunu gösterdim.

Başlangıç itemi olarak alttaki build ile başlarsanız level 6 ya kadar rahatça lanede kalabilirsiniz.

Oyun sonu build ise aşağıda gösterdiğim gibidir bunları niye tercih ettiğimi aşağıda nasıl oynamanız gerektiği kısmında açıklayacağım.

Oyun başında benim önerdiğim build ile başlarsanız 6 levele kadar rahatça lanede kalabilirsiniz 5 tane pot 750 can vermiş oluyor size ayrıca regeneration ilede pasif olarak canının dolacaktır hem trinket hem ward ile ganklardan uzun bir süre sakınabilirsiniz zaten akali ile oyun 6 levelden sonra başlar 6 levele kadar lanede fazla fighta girmeyin genelde uzaktan q ile farm yapın veya görünmez olarak minionların yanına gidip basic attack ile farm yapabilirsiniz. Bu izleyeceğiniz build sayesinde pasifinizden ek can çalma da gelecek ayrıca attack damageiniz ve abilitydiniz yüksek olacak masterieslerdende ayarladığımızda ikisi birleşince çok etkili oluyor. 6 levelden sonra bol bol bot lane gank atın çünkü adc zayıf olur kolay kesersiniz middeki adamda lb gibi çok burst olmadığı sürece 6 levelden sonra korkmanıza gerek yok.Ayrıca midde adamın minionlarını arkanıza alarak güvenli şekilde fighta girebilirsiniz baktınız işler istediğiniz gibi gitmiyor ultiyle adamın sizin tower tarafınızda minionlara atlayarak rahatça fightan çıkabilirsiniz. Eğer bir adamı yakalamak üzereseniz fakat ultiniz çok az bir farkla kaçıyor ise ortamın güvenli olduğuna kanaat getirdikten sonra bir sonraki minion dalgasını bekleyip önce miniona sonra adama atlayarak adamı kolayca yakalayabilirsiniz.Adamlardan kaçarkende ultiniz yine duvarun üstünden ister jungle yaratıklarının olduğu yere ward atarak ister w skilinizi yaratıkları alacak şekilde duvarın diğer tarafından kullanarak yaratıkları görebilir ve ultiyle flash etkisi yaratabilirsiniz akalinin ultisi her şeyi. Ayrıca bir altın kural daha karşınızda zorlu bir rakip var kafa kafaya çarpıştığınız diyelim adama önce q atın ama fighta girmeyin sonra sizin q nün cooldown azalıp adamın kafasında simge bitmeden adama ultiyle atlayın bu sayede çok kısa bir zaman için 2 kere q yü patlatmış olacaksınız. Teamfightlarda tanklara en son odaklanın önce zayıfları alın.Bu son buildde lich bane ile rabadonun yerini değiştirebilirisiniz lich bane yaptığınız anda durdurulamaz olursunuz. İşte Bugün bu build ile sizin için oyun attım sonuçları paylaşıyorum

Bu PENTA atarkenki an

Bu da oyun sonu skorum

Hepinizi başarılar son olarak counterlarınız ve sizin counterladıklarınızı göstereyim

İlk olan sizi counterlayan herolar

Aşağıdakiler ise sizin counterladıklarınız

Cevap bulunamadı.