alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
419
Cassiopeia Rehberi
Mehmet G.
14 Mayıs 2015 15:03

Merhaba Arkadaşlar,bugün sizinle bir Cassiopeia rehberi ile karşınızdayım.

Cassiopeia hem TF lerde hem 1 vs 1 yada 1 vs 2 de çok etkili olan bir şampiyondur, takip etme konusunda usta ve hasar vermede Ryze, Mordekaiser gibi tanky büyücülere karşı iyidir. Uzun mesafeli skilleri ve E spamlama yeteneği sayesinde midde zor anlar yaşatır.
Az oynanır TR de ama oyundaki en zor karakterdir diyebilirim...

Hemen item dizilişine geçecek olursam ;

Sürat Çizmesi + 4 Can Potu: Lanede uzun süre kalmayı ve skillshotlardan kaçmayı sağlar, bir kombo ile adama dalacaksanız Doran ın Yüzüğü yada Peri Tılsımı gibi eşyalara ihtiyacınız yoktur çünkü pasifi büyülerinin mana bedelini azaltır.

Lanetli Maske: Erken oyuna alınması gereken bir itemdir, büyü nufuzu ve can vermesi midde çok güçlü dürtmeye yarar.

Sihirbaz Pabuçları: Hem büyü nufuzu ile Lanetli maske ile iyi mir kombinasyon olur hemde ekstra hız sağlar.

Liandry nin Eziyeti: İlk iteminizdir, büyü nufusu ve pasifi sayesinde Cass in skilleriyle muhteşem bir kombinasyon sağlar. Ayrıca can sağlar

Rabadon: Çok yüksek bir AP sağlar genelde her mid şampiyonuma 2. item olarak çıkarım.

Rylai'nin Kristal Asası: Hem skillerinizle hem Liandry ile müthiş bir uyum sağlar, yavaşlatması W yeteğenizle örtüşür ve bu itemi aldıktan sonra kimse sizden kaçamaz.

Zhonya nın Kum Saati: Bu item hem yüksek zırh ve Ap verir hemde size aktifi sayesinde zaman kazandırır. Karşı ADC güçlü ise yada midde AD varsa alınız, yoksa Cehennem Asası ile değiştirebilirsiniz.

Koruyucu Melek: Cassiopeia uzun süre hayatta kalırsa çok rahat multi kill alabilir, bu item hem sizi defansif yaparken hemde oyunun kaderini değiştirmenize yardımcı olur.

Skill Sıralaması EQW 
1-Q
2-E
3-E
4-W
5-E
6-R
7-E
8-Q
9-E
10-Q
11-R
12-Q
13-Q
14-W
15-W
16-R
17-W
18-W

Rünlerim :

Kırmızılarda Büyü Nüfuzu
Sarılarda Gelişmiş Zırh
Mavilerde Büyü Direnci
Cevherlerde Yetenek Gücü

Kabiliyetlerim 21/0/9

Oynanış Tarzı (Kısaca)
Erken Oyun : Çok kolay farm yapabilen ve dürtebilen bir karakter olan Cass, 2 lvlde Q-E yetenkleri ile çok rahat can yarılayabilir. (Düşman önceden zehirlenmişse E yeteneğinin CD si 0.5 saniye olur)
Bu oyun diliminde Lanetli Maske ve Sihirbaz Pabuçlarınızı tamamlayın.

Orta Oyun: Bu oyunda Liandry ve Rabadon u bitirmiş olmalısınız. Cass adamı zehirleyerek öldürür. Ultiniz gelince midi 2 kat fazla zorlarsınız. Bir şampiyona ulti atabildiğniizden emin olursanız (yüzü dönükse) mutlaka atın ve aniden WQEEE kombonuzu yapın ve ignite ekleyin adam ölcektir.

Geç Oyun: Cass verdiğim itemlerde geç oyunda çok tank olur hem kolay ölmezsiniz hemde kolay öldürrüsnüz. Saldırı olan tüm itemleriniz bittiyse pozisyonunuzu iyi belirleyerek uzak mesafeli skillerinizle ADC ye focuslanın. Ultiniz TF de takımınızın çok işine yarayacaktır.

Cassiopeia nın Counterları: Gragas Viktor Elise Kennen Malzahar Twisted Fate Morgana Veigar Karma Hei
Cassiopeia nın Counterladığı Şampiyonlar : Ahri Ryze Annie Lissandra Lux Syndra Fiddle Zyra Katarina TALON Akali Evelynn

Gereksiz Bilgiler
Cassiopeia Talon la kardeş değildir
Kendisi güç delisi bir manyaktır 
Garip bir şekilde ölürken kendini taşa çevirir .D

Rehberimi okuduğunuz için teşekkür ederim. Cassiopeia almayı düşünürseniz şiddetle tavsiye ederim
Görüşmek Üzere

Mustafa Enes K.
14 Mayıs 2015 17:02

Elinize sağlık güzel olmuş

emre s.
17 Mayıs 2015 11:22

reworkten sonraki build mi bu

Hüseyin Batuhan M.
26 Mayıs 2015 14:18
Metaya uygun ve çok güçlü başarılı bir rehber
Sergen B.
6 Kasım 2015 14:42

Cassiopeia'ya Rework Gelmedi Diye Biliyorum