alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
184
Destek rolü rehberi
Mehmet G.
4 Mayıs 2015 18:27

Merhaba arkadaşlar Sezon3 den bu yana Destek rolünde kendimi geliştiriyorum ve bu zamana kadar olan tecrübelerimi birazda olsa faydalı olacağını düşündüğüm için paylaşmak istiyorum.Boş zamanım oldukça rehberimi
genişletip size daha fazla yardımcı olmak isterim.Sorusu olan cevap olarak sorarsa çok memnun olurum.
İlk önce destek karakterleri hakkında küçük bir özet geçmek istiyorum.

Destek : Koridor safhasında Saldırı gücü taşıyıcısının en rahat şekilde hasar vermesini ve korunmasını sağlamakla görevlidir.İki tür destek rolu vardır Agresif(Tanky) / Pasif ( İşlevsel )

Agresif (Tank) Destek Şampiyonları 


1- Thresh 

Pasif: Thresh ölen minyon canavar ve şampiyonlardan ruh toplar.Zırh ve yetenek gücü kazanır ama buna karşın seviye başına zırh kazanamaz.
Q-Ölüm cezası : Kaçma mekaniği olmayan Saldırı gücü taşıyıcılarına karşı oldukça etkili ve rahatsız edici olabilir Q yeteneği sayesinde oyun başından sonuna kadar çok etkili kullanım alanı vardır adc veya apc yakalarsanız takımınızda sizinle hareket ederse takım savaşlarını kazanmanız çok fazladır.

W-Karanlık Geçiş : W yeteneği karanlık geçiş sayesinde yanlış pozisyonda kalmış takım arkadaşlarınızı oradan kaçırabilirsiniz ayrıca geride kalmış takım arkadaşınızı yanınıza almanızıda sağlar.

E- Derisini yüz : E yeteneği Derisini yüz. Kaçma mekaniği olan adc ler (bkz: Graves - Lucian ) İçin çok sıkıntı yaratabilecek bir yetenektir karşı saldırı gücü taşıyıcısı yanlış bir pozisyonda kalırsa ve Ölüm cezasının tutacağından emin değilsenşiz Derisini yüzle kendinize çekip yavaşlatabilirsiniz ve ardından yavaşlamış taşıyıcıyı çekebilir ve öldürebilirsiniz.
R-Hücre : Ulti yeteneğimiz Hücre Üstünüze gelen karşı takım oyuncularını yavaşlatmak için veya takım savaşlarının içlerindeyseniz karşı takımın kaçmamasını ve takım arkadaşlarınızın daha sağlıklı hasar vermesini sağlayanbilirsiniz. 

Build : Yadigar Kalkan / Keşiftaşı / Mikeal / Randuin / DemirSoları / Gezgin çizmesi ( CD botu ) 
Rünler : 3X Cevher Zırh / 9x +8 Can Mührü / 9X Zırh Damgası / 9x Büyü Direnci Nişanı

Cevap bulunamadı.