alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
336
Diana Rehberi
Mehmet G.
14 Mayıs 2015 13:59

Diana Rehberi sırada

Önce Kabiliyet Puanları dağılımı

Sonra Rünler

Yetenek verme sırası

Oyun başlangıcı eşyaları

Oyun sonu eşyaları

Oyun başı oynanış şekli:

Diana için oyun başı en zor dönemdir. Niye diye sorarsanız Diana ultisi olmadan çok zayıf ultisi Diana ya hem çok büyük bir hareketlilik kazandırıyor hemde kombosundaki en büyük hasarı ultisi sağlıyor. Ultisi olmadan adamlara yakınlaşmanız çok zor. Ayrıca oyun başında normal vuruslarınız yakından olduğu için minion farmınız biraz zor olacaktır ayrıca Ganklarada çok dikkat edin biraz safe oynayın level 6 ya kadar.Level 6 da olduktan sonra karşınızdaki rakibe bağlı olarak ve junglei iyi takip ederek biraz daha agresif oynayın eğer lanede kill alabilcek durumdaysanız kill almaya oynayın. Ama rakibiniz güvenli oynuyor ise başka lanelere gank atın çok kolay gank atabilen bir hero Diana bunu mutlaka değerlendirin.

Oyun ortası-sonu oynanış şekli:

Oyun sonuna doğru tahminimce en az 2-3 kill almışsınızdır.Ayrıca ilk 2-3 iteminizi bitirmişşinizdir Rylai yi bitirdikten sonra işiniz çok daha kolaylaşacak rakipler sizden kaçarken çok zorlanacak Q ile kolayca yavaşlatabiliceksiniz aynısını sizi kovalayan kişilerede yapabilirsiniz. Gelelim Takım Şavaslarına Sizin göreviniz oldukça basit EN KISA ZAMANDA EN ÖNEMLİ KİŞİYİ ÖLDÜRMEK. Bu tabiki duruma göre değişebilir genelde adc olur ama katarina gibi takım için sıkıntı verecek biri varsa bunu hemen aradan çıkartabilirsiniz veya fedlenmiş bir jungle veya topuda gözünüze kestirebilirsiniz. Ayrıca TF lerde E skiliniz çok önemli olabilir Mesela Nunu, Katarina, Warwick gibi heroların ultilerini E skili ile bozabilirsiniz buna dikkat edin.

Oyun içi ipuçları:

1)Kaçış veya kovalayış için yaratıkları kullanın.Mesela kaçmanız lazım Jungle kamplarını kullanın videoda göstericem. Veya rakibi yakalamanız lazım Lanede kendi baseinze doğru kaçıyor gelen minionlardan önde olanlara veya büyük olana Q atın çünkü öldürmemeniz gerekiyor sonra ulti ile ona ışınlanın bu tarz kullanabilirsiniz ultiyi büyük bir flash gibi.
Linkten videoya ulaşabilirsiniz.(http://www.youtube.com/watch?v=BiGxHsBCEnA)

2)Rakipleriniz skillerini bozun Örnek olarak videoda Shen tauntu kaçış için kullanırken nasıl bozduğumu göstericem ama bunu Jarvan E+Q Tristina zıplamasında Vi nin Q sunda v.b kullanabilirsiniz.
Linkten videoya ulaşabilirsiniz(http://www.youtube.com/watch?v=QJlyfGyqVqI)
3)Ayrıca skillerden ulti ile kaçabilirsiniz mesela morgana sizi ultisiyle stun mu yapacak hemen ulti ile uzaktaki bir düşmana zıplayıp onun ulti alanından çıkabilirsiniz aynı şeyleri orianna ziggs gibi karakterlere yapabilirsiniz yada jarvanın ultisinden çıkabilirsiniz

Sizin Counterlarınız 

 Sizin Counterladıklarınız

Cevap bulunamadı.