alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
253
En Çok Yapılan Hatalar ve Alınabilecek Önlemler
Burak K.
21 Aralık 2014 17:25

Merhaba arkadaşlar yaptığım gözlemler sonucu oyunda büyü ve yetenek kullanımı hatalarının fazla olduğunu kaydettim ki zaten de öyle bunlara karşı alınabilecek önlemler ve genellikle yapılan hatalardan bahsedersem şöyle;

Sıçra adlı sihirdar büyüsünün F tuşu yerine D tuşuna konumlandırılması.
Çarp adlı sihirdar büyüsünün D tuşu yerine F tuşuna konumlandırılması.
Şifa adlı sihirdar büyüsünün D tuşu yerine F tuşuna konumlandırılması.
Bariyer adlı sihirdar büyüsünün D tuşu yerine F tuşuna konumlandırılması.
Bitkinlik adlı sihirdar büyüsünün D tuşu yerine F tuşuna konumlandırılması.

Ya çok D gördük D ne işe yarar diye soracaksınız hemen cevabını vereyim, şöyle ki;

D ise genellikle savaşırken kullandığımız büyüleri daha çabuk kullanabilmemiz için bize alternatif sağlar.

Sıçra neden D'ye konumlandırılmaz?

Sıçra bir kaçış-yakalama büyüsüdür,F tuşu girintili çıkıntılı üzerinde çizgi varolduğunu hissettiğimiz bir tuştur bundan dolayı kaçarken veya rakip takım oyuncusunu yakalamaya çalıştığımızda elimiz direk F tuşuna basma eylemi verir bunun nedeni ise F tuşunu D tuşundan önce hissetmemizdir.

Dipnot: Profesyonel oyuncular ve büyüleri ayırma konusunda profesyonelleşmiş oyuncular nadiren bu hatalara yakalanır veya bu hataları uygularlar,burada bahsettiğim hatalar oyuna yeni başlayan (amatör ve orta dereceli) oyuncular için geçerlidir.
Oğulcan Ö.
21 Aralık 2014 18:25
Acemiler için faydalı bir bilgi olabilir. Açıkcası oyunda alıştığınız bazı rutinler varsa ve siz yeni bir bilgisayarda bunları yerine yerleştirmeyi unuttuysanız oyununuzun zehir gibi geçmesi sözkonusu olabiliyor. Benim yaptığım en büyük hatalar Zhonyamı basmayı unutmak veya çok saçma yerlerde basmak. Bunun çözümü olarak yeni yamalarda eklenen göstergelere bakmak ve parmaklara hakim olmayı öneririm :)
onur can e.
21 Aralık 2014 18:28
Nasıl alıştıysan öyle gidiyor zaten alıştıktan sonrada sıkıntı olmuyor.
Yiğithan B.
21 Aralık 2014 18:42
aynen bencede nasıl alıştıysan öyle doğru kullanıyosun ben flashı oyuna başladığımdan beri f de kullanıyorum yazı yazarken yanlışlıkla basma dışında 1 kere bile yanlış basmamışımdır