alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
326
Envanter Hack Virüslerinden Kurtulma ve Keylogger dan Kurtulma :)
eray ö.
24 Ocak 2015 12:59
evet arkadaşlar ilk önce bilgisayarınıza keylogger olup olmadığını nasıl anlarız bunu acıklıyorum:

ctrl+alt+delete ye basın ve oradan işlermere gelin orda services.exe vardır bunun yanında system yazması lazım
eğer system değilde yanında kullanıcı ismi yazarsa örn: admİn gibi
anlayın 
ki pc dinzde keylogger war !

keylogger dan kurtulma:


1.ilk önce başlat/çalıştır/msconfig bunu yazın ordan başlangıca gelin ve bütün işlemleri devre dışı bırak de sonra pc nizi yeniden başlatın

2.bilgisayarım/c/windows/system e gelin ordaki services.exe i silin

3.sonra yine calıştır/msconfig a girin tekrar başlangıc bütün işlemleri uygulaya tıklayın ve pc nizi yeniden başlatın ve artık keylogger dan kurtuldunuz!...

İsterseniz ctrl+alt+delete ye gir işlemlere gel services.exe in yanına bakın yanında system yazar..


test edip denenmiştir.2.si

Eğer Pcnizde keylogger varsa bu uygulamayıda yapabilirsiniz
Keylogger dan kurtulmak ne derece mümkün ?
Bunla yazarsanız keylogger programı sizden hiç 1 şey çalamaz 


TROJANLARIN BİLGİSAYARIMIZA BULAŞMASINI ENGELLEMEK
 

Öncelikle hiç bir trojan siz izin vermediğiniz takdirde sizin bilgisayarınızda çalışmaz yani sizin tanımadığınız kişilerden gelen hiç bir dosyayı almayın böylece trojanlardan kurtulmuş olursunuz Fakat genelde trojan programları istenilen herhangi bir programın içerisine bulaştırılabildiği için siz farkında olmadan herhangi bir yerden yüklediğiniz program içinde bilgisayarınıza trojan almış olabilirsiniz bunu engellemenin en iyi yolu antivirus programları kullanmaktan geçiyor. 

Örneğin AVP programıyla bilgisayarınıza bulaşan hem virusleri hemde trojanları engelleyebilirsiniz. Özet olarak tanımadığınız kişilerden (genelde irc ortamında) herhangi bir dosya almayarak (özellikle sonu ini ve exe olarak biten dosyaları) ve de kaliteli bir antivirus programı ve firewall programı kurarak trojan tehlikesini büyük ölçüde atlatmış olursunuz NOT: Antivirus programları genelde yeni çıkan trojan ve virusleri tanımazlarBu yüzden kurduğunuz antivirus programının web sayfasını düzenli olarak ziyaret edip programınızı update etmeyi unutmayın 

BİLGİSAYARDA TROJAN OLUP OLMADIĞINI ANLAMAK 

Bunu anlamanın bir çok yolu var Örneğin: Bilgisayarımızda Kontrolumuz Dışında Çalışmalar Oluyorsa: Internetteyken siz herhangi bir işlem yapmamanıza rağmen bilgisayarınız bir şeyler yüklemeye devam ediyor, cd kapağınız açılıp kapanıyor, mouseunuzun isteğinizin dışında hareket ediyor, ekranınıza resim veya yazılar geliyorsa Yani bilgisayarınızda sizin kontrolünüz dışında herhangi bir olay gerçekleşiyorsa bilgisayranızda trojan vardır diyebiliriz ama yinede bu kesindir diye bir yargı verilemez Anti Trojan Programı kullanmak: Bir anti trojan programıyla bilgisayarınızı scan ederek bilgisayarımızdaki trojanları bulabiliriz ancak genelde yeni çıkan trojanlar genelde bu tip programlarla bulunamıyor bu yüzden sürekli olarak programı resmi web sayfasından update etmekte yarar var Bilgisayarımızda başlat (start) tuşundan programlar (programs) oradanda başlangıç (startup) tuşuna bastığımız zaman bilgisayarımızın açılışıyla birlikte çalısan programları görürüz eğer burda bizim kurmadığımız herhangi bir program varsa bu program bir trojan olabilirDiğer ve en kesin yöntemlerden birisi ise dos moduna geçip komut satırında ntstat -a yazmaktır bu komut sizin bilgisayarınız internette kimlerle hangi porta bağlı olduğunu gösterir eğer bu program bilgisayarınızda çalışmıyorsa herhangi bir problem yok eğer örneğin 000:12345 gibi bir sonuç veriyorsa bilgisayarınızda netbus isimli bir trojan vardır Bunu nerden anladın diyorsanız trojanlar bilgisayarımıza bağlanmak için bilgisayarımızda ki portları kullanırlar trojanlar arasından netbus ise bilgisayraımıza bağlanmak için 12345 portunu kullanır.Bunun gibi daha birçok port üzerinden çalışan trojanlarla karşılaşmak mümkündür

Bu Trojenlerden Kurtulmak için Bu Antivirüs Programı Microsoft Tarafından Ücretsiz geliştirilmiştir 


MİCROSOFT SECURİTY ESSENTIALS


bilgisayarınız için yeni ve ücretsiz bir kötü amaçlı yazılımlara karşı tüketici çözümüdür. Virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmaya yardımcı olur. Windows XP SP2 ve üstü, Windows Vista ve Windows 7 için ücretsiz olarak indirilebilir. 
Microsoft Security Essentials’ı indirin 
Microsoft Security Essentials’ı neden indirmeliyim?   • Kapsamlı koruma —Microsoft Security Essentials, casus yazılımlarına, virüslere, solucanlara, truva atlarına ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı savunmanıza yardımcı olur.
  • Alması kolay, kullanması kolay —Microsoft Security Essentials ücretsiz olarak temin edilebildiğinden faturalama veya kişisel bilgilerin toplanmasını gerektiren herhangi bir kayıt süreci yoktur. Hızlı bir şekilde indirildikten sonra ve Orjinal Windows Doğrılamasının ardından yüklenir ve en son koruma teknolojisi ve imzası güncelleştirmeleriyle birlikte otomatik olarak güncelliğini korur.
  • Sessiz Koruma —Microsoft Security Essentials işinize karışmaz. Arka planda sessizce çalışır ve çoğunlukla bilgisayarınız beklemede iken tarama yapacak şekilde kendini programlar. Uyarıları sadece eylemde bulunmanız gerektiğinde görürsünüz.

Sergen B.
17 Şubat 2015 09:08
Faydalı Konu Teşekkürler
Sergen B.
24 Şubat 2015 21:02
Çoğu İnternet Cafelerde Yapıyorlar Bunları
Mevlüt T.
25 Şubat 2015 03:15
Çok ilginç biliyordum bunları şunu söyleyim ki en iyi antivirus programı Kaspersky tanınıyor.