alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
202
EŞYA REHBERİ [Build nasıl yapılır]
Mehmet G.
4 Mayıs 2015 19:06

Herkese merhaba arkadaşlar bugün size low elolarda ve seviyelerde yapılan (MOBAFİRE) hatasını düzeltmek için bir rehber yapıcam...
Nedir bu (MOBAFİRE) hatası.Bu hata insanların eşya dizilimlerini kendi yapmadan belirli sitelerde başka insanlar tarafından yapılan dizilimleri kullanmasıdır.Yani oyuncu arkadaşımız Riven oynayacak ilk önce moba fire gibi bir siteye girip Riven ile ilgili yapılmış bir buildi bulup bunu aynen copy paste yapıyor.Tabi sonuç olarak bir bakıldığında saçma buildler olabiliyor.
ŞİMDİ SİZE EN BÜYÜK EN GÜZEL EN ETKİLİ BUİLD SİTESİNİ VERİYORUM!!!!Lol'ün içindeki Eşya Setleri yada direk lol Market evet o oyundayken şu adama tıklayıp yada gold butonuna tıklayıp açtığımız market evet evet o özel bir oyun açın yada eşya setlerine girin ve bütün eşyalara bir göz gezdirin Tutupta harfi harfine ezberleyin demiyorum tabi ki o zamanla olacak. Ama bir çivilinin insana yüklü bir miktar zırh verdiğini üstüne de aldığımız hasarın bir miktarını hasarı veren rakibe büyü hasarı olarak verdiğini bilin veya Resmini veya ismini gördüğünüz bir eşyanın işlevini TAM OLARAK bilin.
PEKİ, biz bu eşyaları bilip ne yapacağız.Güzel soru eşya dizilimini yapacaksınız hemde hiçbir siteye bakmadan birkaç bilgisiz insan beklediği buildi göremeyince size çıkışabilir ama onları dinlemeyin.

ŞİMDİ GELELİM ASIL KONUYA EŞYA DİZİLİMİ NASIL YAPILIR.
1-)Karakterinin özelliklerini ve neye ihtiyacı olduğunu bil:
Örneğin Yasuo'nun becerilerini ve pasifini oyun tarzını bilmeden güzel bir build çıkmanız imkansız.Ama Yasuoyu biliyorsanız düşünüp diyeceksiniz ki Yasuo çıktığım her kritiği 2 ye katlıyor.O zaman biraz kritik ve hasar lazım bana. Bakın çıkacağınız eşyalar gözünüzde şekillendi (Tabi dediğim gibi eşyalara bakıp biraz bilgi kazandıysanız) Mesela earlyde bir statik adeta size yasunun tüm ihtiyaçlarını verir Yasuyu bilenler bilir Hareket hızı ister saldırı hızı ister ve kritik ister BUNLARIN HEPSİ STATİKTE var ve statiğin özel pasifi siz hareket ettikçe ve saldırı yaptıkça yük biriktirir yük 100 e ulaşınca yaptığı ilk vuruş 100 büyü hasarı verir bu hasar kritik vurabilir . Dur bi düşünelim bu özel pasif diyor ki beni yasuoya alın Yasuonun en çok yaptığı 2 şey yürümek ve saldırmak yani hemen hemen her saniye 100 yükle gezecek statiğiniz ve yasunun en iyi yaptığı şey ise kritik vurmaktadır yani bu 100 büyü hasar büyük ihtimal kritikler 200 e çıkacak 10. dk da 200 hasar demek düz vuruşla beraber rakibi paramparça etmek demek Gördünüz mü ? Bir kendiliğinden düşünerek bir build yaptınız (Tabi ki ilk 10 dakikalık bir build)
2-)RAKİBE GÖRE EŞYA DİZİLİMİ YAPIN:
Yani oyun başladımı bir bakın benim karşıma kim gelecek o rakibin zayıf ve güçlü yönleri neler ona karşı ne alabilirim mesela karşınızda pantheon varsa tüm buildinizi lane de kalmak olarak ayarlayabilirsiniz çünkü bu gladyatör tipli arkadaşımız oyunun ilk dakikalarında bolca mana harcayarak rakibi base e göndermeye yada kill almaya oynar yani size farm yaptırmaz dürterek bunu bolca zırh ve potla counterlayabiliriz 
OYUNUN GİDİŞATINA BAKIN:
Artık karşınızda sadece koridordaki rakibiniz yok yavaş yavaş takım savaşları başlıyor. Basın tab tuşuna bakın kim ne yapmış rakipleriniz nasıl bir build izliyor kime dikkat etmeli ne yapmalı.Mesela bir adcsiniz basın taba bakın kim ne yapıyor mesela soloda bir Garen günateşi pelerini bitirmiş çivili ye doğru gidiyor Rakip support azda olsa tank kasmış jungda tanky bir hero var döndüğünüz anda bir son fısıltı hayatınızı kurtarabilir
OYUNU YÖNETECEK MİSİNİZ YOKSA AYAK MI UYDURACAKSINIZ:
Yine oyuna kafayı kaldırıp bir bakın ben yeterince önde miyim karşı takımda kime dikkat etmeliyim yeterince carryleyebilirmiyim tutupta 2/3/0 gibi bir skorunuz varsa yada kill alamamış pasif oynamışsanız en güzel anlama yolu basın taba bakın kim item da nerede tutupta bir adam 3.ana eşyasını bitirmiş sizin takım daha ilk eşyadaysa tutupta ben taşırım demeyin hemen o adama karşı bir build yapım (Azda olsa ) tabi tutupta adc ye tank kasmayın ama tanky ad bir item işinizi görür.
NEDEN ÖLDÜĞÜNÜZE BAKIN:
Bir takım savaşında elinizden geleni yaptınız süper oynadınız ama alamadınız. Hemen neden öldüğünüzü düşünün ölüm özetine bakım kimin ne yaptığını anlayın ve ona göre bir dizilim yapın mesela Ap ezreal savaştan önce 3 kişiye ulti atıp girdiğse bu ultide size %40 %60 bir hasar verdiğse takımınıza Banshee yada Büyü direnci çıkmasını söyleyin böylece Ezreal ne kadar güzel bir ulti atsada istediği hasarı yakalayamayacaktır.

Cevap bulunamadı.