alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
293
Fizz ile rehbere devam ediyorum
Mehmet G.
14 Mayıs 2015 13:58

Fizz ile rehbere devam ediyorum

Masteriesler

Runeler

Oyun içi skill dağılımı

Oyun başı itemlar

Mutlaka yapılması gereken itemlar

Oyun sonu buildi

Oyun Başı:

Level 1-2: Pasif oynayın. Herhangi bir damage almaktan kaçının level 3 e kadar canınızı düşürmeyin canınız inerse potlarınız kullanmaktan çekinmeyin. Minion kesicem diye açgözlülük yapmayın eğer karşılığında fazla hasar alacaksanız. İlk minion dalgalarında minion kaçırsanız çok önemli değil.

Level 3-5: Eğer rakibiniz uzakçı ise Fizz ile iki şekilde saldırma yolu var ikisinide anlatıcam ve hangisni niye tercih ettiğimi. Birincisi W skilini aktif yapın Q ile saldırın biraz oto atak yapıp fazla damage almadan uzaklaşın. İkincisi benim tercih ettiğim ve skill dağılımında E ye vermiş olmamdan dolayı kullandığım olan ( Bu arada Niye E fulluyorsun diye soran olursa cd sini düşürüp bolca kullanmak için) Adamı E ile kafasına zıplayın W aktif edin bir kaç kez vurun bu sırada adamın arkasına geçmeye çalışın ardından Q ile adama saldırın bildiğiniz gibi Q nerden saldırırsanız düz bir yol izliyor eğer adamın arkasına geçip saldırırsanız kendi kulenizin tarafına geçmiş olacaksınız yani Hem damage atıp Hem safe alana yönelmiş olacaksınız. Ama birincisini kullanmak istiyorum derseniz E skiliniz Damage atmak için değil sadece kaçmak için kullanmış oluyorsunuz.Ben İkincisini tercih ediyorum ama adamı sadece harrasslamak ve junglein size gank gelip gelmediğini bilmiyorsanız Birinciyi kullanın.

Level 6: Artık Tam gücünüze sahipsiniz hele ki Sheen itemini bitirdiyseniz fazla korkacak bir şeyiniz yok. Adamı öldürmeyi deneyin.

Oyun Ortası: 

Artık yapmanız gereken şu eğerki rakibiniz size karşı güvenli bir şekilde kule altında beklemeyi tercih ediyorsa E skili ile minionları temizleyin ardından bot lanee koşun Supportunuza wardları temizlemesini söyledikten sonra (ultiyi kim daha kolay kesilebilirse ona atın illa adc atıcam demeyin) R+Q+W ile girin E yi son olarak kullanın ganklarda kule altına girme durmunuz olursa E ile rahatça kuleden çıkabilirsiniz. Bunu tekrarlayıp durabilirsiniz.Zaten siz kill alırken rakip mid lane sadece farm yapıyor olacak 2-3 killden sonra onu bile kule altında kesersiniz.

Oyun sonu:

Takımınızla dolaşmaya başlayın ultiyi Etrafa savurmaya başlayın Genelde yine zayıfları tercih edin Fizzin güzel özelliklerinden birisi harika mesafe kapatması eğer adamı yakalayamıyorsanız Ultinizi atın Slow yiyecek E+Q ile adamı kolayca yakalarsınız Ayrıca slow Etkisi sayesinde takımınızda size yetişecektir.

Teamfightlarda Olaya ilk giren olmayın size focus yapacaklardır Biraz Crowd Control skilleri atıldıktan sonra E ile Girip Adc ye focus yapın  R+Q+W yapınca büyük ihtimal adc ölecektir sonra  Zhonyayı basın eğer rakipler size saldırıyorsa Bu sırada takımınızında geri kalanı halletmesini umuruyorum canınız çok az ise E skilinin Cooldownu yenilenmiştir hemen E skili ile kaçın ama Canınız hala var ise savaşmaya devam.

Oyun içi ipuçları:

Fizzin E skili oyundaki En buglu skill bence onunla her şeyi bozabilirsiniz. Öncelikle iyi bir zamanlamayla TÜM skillerden kurtulabilirisiniz Karşınızda Zed Karthus varsa E skilini Ultileri için saklayın Ulti tama damage atacağı sırada E skilinizi kullanın Damage yemeyeceksiniz.

Ayrıca E skilinin bir kullanımı daha var duvarlardan atlayabilirsiniz kaçmak için veya hızlıca yetişmek için E skili ile duvarlardan atlayın ilk başta zor gelecektir ama pratik yaptıkça kolaylaşacaktır.

Bu da Normal oyundan bir sonuç Ne yazıkki Cass jungleimiz vardı:)

Counterlarınız

Sizin Counterladıklarınız

Cevap bulunamadı.