alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
347
Heimerdinger Hikayesi
Sergen B.
12 Haziran 2015 12:24

League Of Legends’in ilk şampiyonlarından olan Heimerdinger Hikayesini bu bölümde anlatmaya çalışacağız. Heimerdinger kimdir, taretleri nasıl icat etmiştir, nasıl efsaneler ligine katılmıştır ve buna benzer bir çok bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz.

Heimerdinger Hikayesi

Heimerdinger’in kim olduğunu anlamak için Profesör Cecil B. Heimerdinger’in günlüğünden alınan sözlerle giriş yapmak istiyoruz:

” Bandle şehrinde optimal hava koşulları hakim. Atmosferdeki basınç bugünkü deney için ideal. Tridiminyumobülatör 5. denemesini bu akşam üstü gerçekleştireceğim. İnce ayar yapılması gerekiyor. Bıyığımı yaktı!. Enerji çıkış kapasitesini yeniden ayarlamalıyım. Tridiminyumobülatör enerji verimliliğini hala istenilen seviyede koruyamıyor. Daha çok hesap yapmam lazım.

Bu arada çok ilgi çekici daha bir şey keşfettim. Bugünkü testlerin ardından eve dönerken, küre biçiminde bir nesneyi birbirlerine atmakta olan bir grup genç Yordle’ın yanından geçtim. Oldukça basit bir konsept kullanılıyordu. Obje atılıyor, biri tutup diğerine atıyor ve bu süreç tekrarlanıyordu. Ancak Yordle’ların hesaplamaları yanlış olduğundan dolayı bu nesne pek çok hata veriyordu.

Top olarak adlandırdıkları bu nesne, hep ayni güç ve isabet seviyesinde atılmıyor ve sık sık düşüyordu. Bu süreci iyileştirecek için pek çok yöntem var. Hesaplarıma ve eylemin katılımcılarından topladığım verilere göre, top sabit bir hız ve kavisle atılsa eğlence miktarında 44.75% oranında bir artış gözlemlenecek. Bunu bu akşam üstü bir düşüneyim.

Buldum!!! Bir çözüm tasarladım!!! Otomatik top atıcıyı icat ettim. Kod adı şimdilik H28G. Ayni hız ve gidiş yolunu tutarlı bir şekilde sağlayarak karşıdakinin topu sürekli tutabilmesini sağlıyor. Civarda birden fazla Yordle varsa, en yakınındaki yönlendirerek herkesin sırayla topu yakalayabilmesini temin ediyor. İcadımı bugün genç Yordle’lara göstereceğim. Bir de sabah ayakkabılarıma toxic acid döktüm!! Ne can sıkıcı!!

Bugün otomatik atıcıyı denedim. Planladığım gibi gitmedi. Gençler icadımı heyecanla karşıladı ancak makine çalıştırıldığında aşırı güçlü olduğu ortaya çıktı. En düşük ayara getirildiğinde bile yaptığı atışlarla bir Yordle’ı devire biliyordu. Gençlerin atış yaparken kullandıkları gücü belli ki yanlış hesaplamışım. Bir süre sonra bu işe yeniden eğilip ayarlamalar yapacağım. Ancak şimdilik öncelik Tridiminyumobülatör de. Sorunlarını öğlenden önce gidermeliyim. Arzu ettiğim hale getirdikten sonra da başka bir yerde test etmeliyim. Bandle şehri, sağ araştırmaları için yetersiz kalmaya başladı.

Görünüşe göre şehre bir dev girmiş. Çok can sıkıcı bir anormallik. Dışarıdaki gürültüler araştırmalarımı engelliyor. Akvaryumu kontrol etmeliyim bugün, bir süredir ses seda çıkmıyor. Tuhaf!! Devin yarattığı kargaşa nedeni ile pek çok Yordle’ın yaralandığını duydum. Bu iş kısa bir sürede sona ermezse müdahale etmem şart olacak. Umarım H28G kırılmamıştır. Yeniden imal etmek zorunda kalırsam çok vakit kaybedeceğim.

Ortalık yine sakin, belli ki devin aklı başına gelmiş ve kaçmış. Yarın daha acil meseleleri hallettikten sonra H28G’yi toparlamalıyım. Tridiminyumobülatör’üm neredeyse hazır hale geldi. Bugün de amma olay çıktı. Birisi kapımı çaldı. Pek şaşırdım doğrusu. Sanki bütün şehir evimin önüne toplanmıştı. Normalde böyle kalabalıklar anca çalışmalarım hakkında temelsiz şikayetlerini bildirmeye gelir. Ancak bu sefer beni tebrik ediyorlardı. Ne ilginçtir ki genç bir Yorlde, şu dev maskaralığı esnasında geride bıraktığım H28G’yi prototipini bulup, yararlı bir şekilde kullanmış. Yenilikçi özelliğini çıkararak, icadımı derme çatma bir taret haline getirmiş. Ne ilginçtir ki koskoca bir devi kaçıracak kadar güçlü olmuş. Aferin akıllı bıdığa!! Umarım yakın gelecekteki bu genç ve yaratıcı dimağ ile çalışma fırsatı bulurum. Büyük planlarım var. Bana çok yardımcı olabilir. Ancak Bandle şehrinden ayrılması gerekecek. Planlarımın derinliği daha geniş bir deneme alanına ihtiyaç duyuyor. Runettera’nın tamamı yeterli olur herhalde.”

Bu günlük sayesinde, Heimerdinger’in nasıl Taretleri icat ettiği ve efsaneler ligine nasıl katıldığı anlaşılıyor.

https://youtu.be/IFv7BpAJRrI

Cevap bulunamadı.