alexa
League of Legends
League of Legends, MOBA oyunu olarak Riot Games tarafından 2009 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Ucuz Lol Riot satın almak için doğru yerdesiniz. League of Legends Riot Points satın alma işleminden sonra, LOL ödeme penceresinden Riot Pin seçerek, satın aldiğiniz riot point kodlarını aktif edebilirsiniz.
229
Jungle Jarvan lV Rehberi
Mehmet G.
6 Mayıs 2015 18:46

Öncelikle oyunu yaklaşık 1 yıldır oynuyorum ve mainim jungle.Junglede en sevdiğim şampiyon olan Jarvan lV hem kolay gang atabilmesi ve hemde takım savaşlarında yüksek hasar verip savaş başlatabilme yeteneği sayesinde junglede tercih ediliyor ve benimde favorim...

İtem buildine gelirsek Oyunun Başında avcı palası ve 4 pot ondan sonra üsse ilk gidişte tin taşı ve bir adet yakut kristalı veya sürat botu alınarak başlanabilir. Eğer yakut kristali neden diye sorarsanız keşif taşı için. 2.Olarak keşif taşı bitirilip Büyük Kertenkelenin Ruhu alınabilir. Ayakabı isteğe göre Ninja Tabisi veya Merkürün Adımları tercih edilebilir. Eğer daha fazla hasar vermek istiyorsanız bir adet Hırpalayan ve ardından Randuin çıkabilirsiniz eğer istemiyorsanız direk Randuin çıkılabilir. Bu şekilde biraz tanklaştıktan sonra rakipteki yetenek gücü oyuncusuna karşı Banshee'nin Duvağı tercih edilebilir. Bundan sonra çok fazla hasar almıyorsanız Warmong eğer alıyorsanız Günateşi Pelerini tercih edilebilir.En son olarak Kara Balta veya Ordu Kalkanı alınabilir.

Oynanış

Jarvan lV oynamak biraz yetenek birazda zamanlama işidir.Oyunun başında e skill'i açılarak başlanır ve mavi güçlendirme alınır.Sonra sırasıyla kurt ve kırmızı güçlendirme alındıktan sonra uygun bir koridora baskın yapılabilir.Takımınızla iletişim kurmanız ve gelceğiniz çalını vardlı olup olmadığını ve gelceğiniz kişininde saldırıp saldıramayacağını öğrenmeniz lazımki boşa gelmiş olmayın . Jarvan lV en kolay alt koridora gang atabilir.Çünkü hem çoğu adcnin kaçış mekanizması yoktur ve çok kolay ölürler hemde çalıdan e-q(sancak kombosu)kombosunu yaptıktan sonra çoğu adc çaresiz kalr.Bununla birlikte ultisi olan afet hem kolaylıkla takım savaşları başlatabilir yada kaçmaya çalışın karşı takımı çaresiz bırakıp takımınızın sayı almasını sağlayabilir.

Benden Bu Kadar Umarım Yararlı Olmuşumdur Eğer İstediğiniz Başka Jungle Heroları Varsa Yorum Olarak Yazın Yardımcı Olurum...

Cevap bulunamadı.